سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نامه مجید آذرپی و علی شریعتی به رئیس‌جمهور: جلوی تندروها و احکام ناعادلانه شان را ...
» اعتصاب غذای نامحدود برای خواست اجرای عادلانه قانون

نامه مجید آذرپی و علی شریعتی به رئیس‌جمهور: جلوی تندروها و احکام ناعادلانه شان را بگیرید

چکیده :مجید آذرپی و علی شریعتی در نامه ای به رییس جمهور اعلام کرده اند که در اعتراض به ناعدالتی تا رسیدن به خواسته های قانونی شان دست به اعتصاب غذای نامحدود خواهند زد. این دو جوان دربند در نامه ی خود نوشته اند: از شما به عنوان مجری قانون اساسی درخواست داریم که در برابر این پرونده سازیهابه انفعال خود پایان داده و اجازه ندهید که جریانات تندرو با این احکام ناعدلانه، آب به آسیاب دشمنان این مرز و بوم بریزند....


مجید آذرپی و علی شریعتی دو زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین در نامه ای به رییس جمهور با اشاره به ظلم هایی که در دستگاه های قضایی بر فرزندان این مملکت می رود اعلام کرده اند که در اعتراض به ناعدالتی تا رسیدن به خواسته های قانونی شان دست به اعتصاب غذای نامحدود خواهند زد.

به گزارش کلمه، این دو جوان دربند در نامه ی خود با بیان اینکه انفعال برخی اعضای دولت به خصوص در حوزه دادگستری و اطلاعات بیش از هر چیزی مایه تکدر خاطر است، نوشته اند: از شما به عنوان مجری قانون اساسی درخواست داریم که در برابر این پرونده سازیهابه انفعال خود پایان داده و اجازه ندهید که جریانات تندرو با این احکام ناعدلانه، آب به آسیاب دشمنان این مرز و بوم بریزند.

علی شریعتی، فعال جنبش سبز، اولین بازداشتی وزارت اطلاعات در دولت حسن روحانی است که پس از ۵ ماه انفرادی در بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین، به بند ۸ زندان اوین منتقل شده و پس از مدتی در دادگاه بدوی از سوی قاضی صلواتی به ۱۲ سال و ۹ ماه حبس محکوم شد.

مجید آذرپی، عضو ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی و حسن روحانی و عضو حزب اعتماد ملی تهران است که ۲۶ خرداد ۹۴ توسط نیروهای امنیتی سپاه بازداشت شد.

متن این نامه که در اختیار کلمه قرار گرفته به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران و رئیس محترم شورای عالی امنیت ملی

جناب آقای دکتر حسن روحانی

با سلام و عرض تحیات و تبریک به مناسبت آغاز اجرایی شدن برجام که نقطه ی پایانی بر پروژه اسراییلی، ایران هراسی بود و تسلیت ایام عزاداری سید و سالار شهیدان که الهام بخش بسیاری ار آزادیخواهان در راه مبارزه با ظلم و ناعدالتی است.

ریاست محترم دولت تدبیر و امید

منتی نداریم که اعلام کنیم به عنوان دو جوان فعال در ستادهای انتخاباتی حضرتعالی همچون بسیاری از اصلاح طلبان و مردم صبور ایران اسلامی، پس از ائتلاف و اجماع طلایی حجت الاسلام سیدمحمد خاتمی و حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی سهمی ناچیز اما غرور آفرین در موفقیت شما ملت قهرمان ایران در انتخابات سال«۹۲» داریم.

پس از انتخابات نیز با آگاهی از مسئولیتمان در برابر آرایی که به نام شما جمع کرده بودیم حمایت خود را از دولت، در مقابل دلواپسان و قانون گریزانی که به قصد بحران سازی برای دولت بر آمده از رأی مردم اقدام به حمله به سفارتخانه ها، تجمع غیرقانونی علیه مذاکره کنندگان هسته ای، لغو کنسرت ها و اکران فیلم های دارای مجوز و ناامن نمودن جامعه برای زنان میهنمان با حمایت تلویحی از اسیدپاشان و مخالفت با حضور زنان در ورزشگاهها میکنند از راه اندازی و عضویت در کمپین های «نه به تحریم» و «نه به یارانه» برگزاری تجمع قانونی و با مجوز حمایت از تیم مذاکره کننده هسته ای (که به درخواست دولت لغو شد) و اقدامات حمایتی دیگر اعلام نمودیم. هرچند که دلواپسان و گروه های تندرو و قانون شکن برای برگزاری هرگونه تجمع و حتی اتراق در مقابل ارگان های مختلف آزادند و کسی اجازه اعتراض به آنها را ندارد اما نه تنها با درخواست صدور مجوز تجمع حامیان دوات موافقت نمی شود بلکه برگزارکنندگان و شرکتکنندگان در آنها دستگیر و به حذف فیزیکی تهدید می شوند.

عالی جناب؛

متأسفانه اقدامات حمایتی ما از دولت تدبیر و امید به مذاق پرونده سازان امنیتی خوش نیامد و صرفاً برای برخورد و مأیوس نمودن یاران جوانتان، ما را دستگیر و پس از بازداشت در بندهای امنیتی ۲۰۹ و ۲ الف، با فهرست بلند بالایی از اتهامات امنیتی و سیاسی باور نکردنی و کذب و ساختن کوه از کاه، راهی دادگاه انقلاب کردند. حدیث مظلومیت جوانان این سرزمین در دادگاه های غیرعلنی انقلاب و احکام ناعادلانه مفصل است. با این حال انفعال برخی اعضای دولت حضرتعالی به خصوص در حوزه دادگستری و اطلاعات بیش از هر چیزی مایه تکدر خاطر است.

لذا با الهام از آموزه های دینی، ملی و مذهبی و برای رهایی خود و خانواده هایمان از رنج تحمیلی دستگاه های اطلاعاتی و قضایی و به تأسی از سیدالشهدا به وظیفه شرعی خود در مقابل این ظلم و ناعدالتی آشکار سکوت خود را با اعتصاب غذای نامحدود تا برآورده شدن خواسته های قانونی و مشخص خود که همانا اجرای عادلانه قانون در قبال پرونده خودمان است، می شکنیم.

از شما به عنوان مجری قانون اساسی درخواست داریم که در برابر این پرونده سازیهابه انفعال خود پایان داده و اجازه ندهید که جریانات تندرو با این احکام ناعدلانه، آب به آسیاب دشمنان این مرز و بوم بریزند.

تدبیر جز این است که امید سوزی در بین فعالان دلسوز، صادق و قانونگرا، تداوم بخشیده شود.

با احترام و خضوع
علی شریعتی و مجید آذرپی


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.