سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ای کاش فقط دکل نفت را برده بودند؛ دکل اخلاق هم سقوط کرد!...
» انتقاد سخنران مراسم بزرگداشت آیت‌الله خاتمی از نهادینه شدن دروغ و تهمت در جامعه

ای کاش فقط دکل نفت را برده بودند؛ دکل اخلاق هم سقوط کرد!

چکیده :این عضو مجمع روحانیون مبارز در بخش دیگری از سخنان خود درباره وضعیت جامعه گفت: قبل از آنکه گرفتار دشمن خارجی باشیم، گرفتار دشمن داخلی هستیم. امام راحل در راه مبارزه اول آمریکای نفس را تسخیر کرد و بعد مرگ بر آمریکا گفت. وقتی هنوز درگیر نفس اماره و دودستگی ها و ... هستیم، چه نیازی به آمریکای بیرونی است؟! ...


مراسم بیست و هفتمین سال ارتحال آیت الله سید روح الله خاتمی نماینده اسبق امام راحل و امام جمعه فقید یزد شب گذشته در مسجد کوشکنو اردکان برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین، عضو مجمع روحانیون مبارز در این مراسم با بیان اینکه انسان موجود بسیار پیچیده ای است که هم می تواند به جایگاه فوق العاده یا به مقامی پست تر از حیوان برسد، گفت: فضایل، صبر و استقامت، اخلاص، وفای به عهد، تواضع وفروتنی انسان را به مقام والا و تکبر و غرور، سوء ظن، غیبت، خیانت و چشم دوختن به نوامیس و حقوق مردم، انسان را به زمین می زند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی خسروی با اشاره به اینکه تمام صفات حسنه در معرفت الله و رذایل اخلاقی در خودبینی و نفس پرستی جمع شده، اظهار کرد: مادامی که تابع نفس اماره هستیم نمی توانیم به سوی پروردگار معراج کنیم.

وی اظهار کرد: انسان به خاطر عبودیت و بندگیش به معراج می رود چنانچه آیت الله خاتمی نیز در عباداتش با خدا سیر و سلوکی داشت و سیر صعودی را در طول عمر با عزتش پیمود.

تعبیرات امام راحل درباره آیت الله خاتمی کم سابقه است

حجت الاسلام و المسلمین خسروی با قرائت پیام امام راحل در خصوص رحلت آیت الله خاتمی، گفت: تاکنون حضرت امام راجع به هیچ کس این تعبیراتی نداشته است. امام فرمودند مرحوم خاتمی پاک زیست و پاک مُرد.

وی افزود: روح الله خاتمی کسی بود که با گوشت و خونش مبارزه را می فهمید و چهره اسلامی بود که خاص شهرستان اردکان و استان یزد نبود و به همه این مرز و بوم تعلق داشت.

خسروی تصریح کرد: ایشان روشنفکری بودند که در دوران غربت و مظلومیت اسلام و امام راحل، از همه چیز گذشت و برای روشنگری جامعه تلاش کرد. سیدروح الله خاتمی از مبارزین درجه یکی بود که هر کس با او ارتباط برقرار می کرد تحت تاثیر اسلام و انقلاب قرار می گرفت.

با تبلیغ جبهه و جنگ نمی توان شهید تربیت کرد

این پژوهشگر دینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه با تبلیغ جبهه و جنگ نمی توان، شهید تربیت کرد گفت: شهدا میوه درخت اسلام هستند درحالیکه علما ریشه درخت اسلام.

وی در عین حال گفت اگر شهدا نبودند، امنیت و استقلال ما در گروه جانفشانی شهداست ولی اگر بخواهیم شهدایی تربیت کنیم که چشم و چراغ ما هستند، باید به ریشه ها بیشتر بپردازیم.

خسروی با تاکید بر اینکه صداوسیما باید بیشتر به علمای اسلام بپردازد و چهره هایی نظیر آیت الله خاتمی را برای نسل امروز تبیین کند، این سوال را مطرح کرد که در طول سال چند برنامه درباره شخصیت آیت الله خاتمی از صداوسیما پخش می شود؟

قبل از دشمن خارجی، گرفتار دشمن داخلی هستیم

این عضو مجمع روحانیون مبارز در بخش دیگری از سخنان خود درباره وضعیت جامعه گفت: قبل از آنکه گرفتار دشمن خارجی باشیم، گرفتار دشمن داخلی هستیم. امام راحل در راه مبارزه اول آمریکای نفس را تسخیر کرد و بعد مرگ بر آمریکا گفت.

وی گفت: وقتی هنوز درگیر نفس اماره و دودستگی ها و … هستیم، چه نیازی به آمریکای بیرونی است؟!

دکل اخلاق سقوط کرد

حجت الاسلام خسروی تصریح کرد: زمانی که جبهه ای ها دودسته شدند، روحانیون دو دسته شدند، رزمنده ها دو دوسته شدند و به جان هم افتادند، از آن وسط رندی آمد و نفت را با دکلش برد! وی افزود: ای کاش فقط دکل نفت بود، دکل اخلاق سقوط کرد و دروغ و تهمت نهادینه شد.

خسروی گفت باید دید چه کسانی هستند که باز می خواهند میان چهره های انقلاب اختلاف ایجاد کنند.

حجت الاسلام خسروی در عین حال گفت باید خداوند را بخاطر امنیت ایران در میان منطقه ای آشفته شکرگزار بود.

این مراسم باحضور رئیس دولت اصلاحات، استاندار یزد، امام جمعه و فرماندار اردکان، دادستان یزد، حجت الاسلام دیداری امام جمعه اسبق اردکان، حجت الاسلام محمد صدوقی، سفیر ایران در قطر، فرماندار خاتم و جمعی از مدیران و مسئولان استان یزد همراه بود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.