سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آمریکا: کنار گذاشتن ایران و روسیه از گفت‌وگوهای سوریه از دست دادن فرصت‌هاست...

آمریکا: کنار گذاشتن ایران و روسیه از گفت‌وگوهای سوریه از دست دادن فرصت‌هاست

چکیده : جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید روز پنج شنبه گفت: با تمام اختلافات‌مان با ایران ، رئیس جمهور و وزیر خارجه تصمیم گرفتند که در جهت منافع ماست که ایرانیان بتوانند مشارکتی سازنده در موضوع سوریه داشته باشند...


سخنگوی کاخ سفید از تصمیم کابینه باراک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده برای دعوت از ایران در گفت‌وگوهای سوریه دفاع کرد.پرداخت.

جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید روز پنج شنبه گفت: با تمام اختلافات‌مان با ایران ، رئیس جمهور و وزیر خارجه تصمیم گرفتند که در جهت منافع ماست که ایرانیان بتوانند مشارکتی سازنده در موضوع سوریه داشته باشند.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه تلویزیونی بلیز آمریکا، جاش ارنست اضافه کرد:‌ با درگیر کردن بیشتر روسها و ایرانیان، آنها اکنون نسبت به گذشته سهم بیشتری در ایجاد یک گذار سیاسی که بر ضرورت آن تاکید می‌کنیم دارند.

سخنگوی کاخ سفید تاکید کرد که کابینه اوباما هنوز در تلاش است تا ایران و روسیه را متقاعد کند بشار اسد رئیس جمهور سوریه کنار برود.

ارنست افزود: با این واقعیت که ایران رژیم اسد را سر پا نگه داشته است شما ممکن است معقولانه به این نتیجه برسید که ایرانیان نفوذ بسیار زیادی در رژیم اسد دارند. رژیم اسد برای مدت چهار سال در برابر انتقال سیاسی مقاومت کرده است و اکنون پرسش این است آیا ایرانیان تمایل دارند تا از نفوذ خود در رژیم اسد برای متقاعد کردن این رژیم برای کنار رفتن لز قدرت استفاده کنند و تحول سیاسی را در سوریه به وجود آورند. این موضوع در حال حاضر روشن نیست شاید آنها تمایل نداشته باشند. کاملا روشن است چنین اقدامی در جهت منافع ما است.

جاش ارنست تاکید کرد: کنار گذاشتن ایران و روسیه از این گفت‌وگوها از دست دادن فرصت‌ها خواهد بود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.