سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اتهام جاسوسی به وزیر امور خارجه از سوی معاون اول قوه قضاییه...

اتهام جاسوسی به وزیر امور خارجه از سوی معاون اول قوه قضاییه

چکیده :محسنی اژه ای با بیان این جمله که "سازشکاران می‌گویند چرا اجازه نمی‌دهید با دشمن دست دوستی داده شود، چه ایرادی دارد که با اوباما دست داده شود، چه اشکالی دارد که انسان با آنها هم‌نشینی کند و هم پیاله شود"، می گوید: همه نفوذها به این راه محدود نمی‌شود و همه جاسوسی‌ها به این طریق نیست ما جاسوسی دیگری هم داریم که امروز باید مراقب آن باشیم. ...


کلمه – گروه خبر: محسنی اژه ای که در گردهمایی بسیجیان قوه قضائیه سخنرانی می کرد، در عباراتی که صراحتا محمدجواد ظریف را نشانه می گیرد، بی آنکه نامی از وی ببرد می گوید: سازشکاران می‌گویند چرا اجازه نمی‌دهید با دشمن دست دوستی داده شود، چه ایرادی دارد که با اوباما دست داده شود، چه اشکالی دارد که انسان با آنها هم‌نشینی کند و هم پیاله شود.

وی با این ادعا که همه نفوذها به این راه محدود نمی‌شود و همه جاسوسی‌ها به این طریق نیست ما جاسوسی دیگری هم داریم که امروز باید مراقب آن باشیم، اظهار عقیده می کند: جاسوس دوم کسی است که به ظاهر و با مواجب‌بگیر، مستمری‌بگیر و دریافت‌کننده حقوق ماهیانه یا فصلی از دشمن نیست او زمینه و بستر را برای حضور دشمن فراهم می‌کند.

به گزارش کلمه، معاون اول قوه قضاییه در همراهی با شعارهای حاضرین علیه ظریف هیجان زده شده و در ادامه ی اتهام زنی های خود مدعی می شود: این افراد تلاش می‌کنند دشمنی دشمن را کمرنگ کنند مثلا می‌گویند شیطان بزرگ دیگر وجود ندارد و آمریکا سر عقل آمده است آمریکا دیگر شیطان نیست و آمریکا آن گونه که فکر می‌کردیم اسلام و انقلاب و نظام اسلامی را تهدید نمی‌کند.

اژه ای با تاکید بر این که به طور قطع این جاسوس، خائن و قابل مجازات است تهدید می کند: در بسیاری از موارد نیز غیر قابل گذشت است به ویژه این که این جاسوسی برای دشمن سر سخت کشور باشد اگر کسی امروز برای آمریکا و اسرائیل بخواهد از این طریق جاسوسی کند باید مجازات شود.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه حکام آل سعود بی کفایت و بی لیاقت هستند و نمی توانند از بار سنگین این مسئولیت شانه خالی کنند گفت: چرا مدافعان به اصطلاح دفاع از حقوق بشر در این میان حرفی نمی زنند، آیا کسانی که کشته شده اند بشر نبوده اند؟

به گزارش آنا، غلامحسین محسنی اژه ای در گردهمایی بسیجیان قوه قضائیه با اشاره به حادثه ای که در رمی جمرات اتفاق افتاد اظهار کرد: مکه باید امن ترین نقطه زمین باشد زیرا سرزمین وحی است و از حادثه ای که در منا اتفاق افتاد نمی شود گذشت و سخنی به میان نیاورد. حکام آل سعود نمی توانند از بار سنگین از مسئولیت شانه خالی کنند؛ آنها باید پاسخگو باشند.

این مقام ارشد قضائی با بیان اینکه حکام آل سعود موظف بودند تمهیداتی بیندیشند که چند هزار جان باخته و مصدوم نداشته باشیم اضافه کرد: در محل رمی جمرات این اتفاقات قابل پیش بینی است و مسبوق به سابقه بوده است در سنوات گذشته این اتفاق نیز افتاده بود و باید تمهیدات لازم انجام می شد تا چنین حادثه هولناک و جان خراشی به وجود نیاید.

محسنی اژه ای ادامه داد: هر کسی که تریبون و قلمی در دست دارد و بر کرسی نشسته است باید این مدعیان طرفدار حقوق بشر را رسوا کند. در حادثه منا بیش از ۴ هزار نفر کشته شدند و عده ای در شرایط مظلومانه مصدوم و مجروح شدند. چرا مدافعان به اصطلاح از حقوق بشر حرفی نمی زنند. اینهایی که در لباس احرام و در حال عبادت کشته شدند بشر نبودند؟ آنها چیزی جز لباس احرام بر تن نداشتند. کسی می گفت به دادم برسید و به من مقداری آب دهید اما مسئولان سعودی اعتنایی نمی کردند. او می گفت می ترسم که اگر چشمم را ببندم بگویند این مرده است و بیایند من را ببرند؛ این فاجعه به قدری دردناک بود که نمی توان از آن گذشت.

محسنی اژه ای با بیان اینکه دشمن تصور کرده است مردم از ارزش‌های انقلابی خود دست بر داشته و کوتاه آمده‌اند، اظهار کرد: به همین خاطر تلاش می‌کنند گفتمان سازش‌کارانه را جایگزین گفتمان انقلابی کنند.

وی افزود: دشمن با تصورات باطل خود که بعضا نیز از داخل کشور به آنها سیگنال داده می‌شود و آدرس غلط می‌دهد می‌خواهد نفوذ کند و مجددا سیطره شیطانی خود را یا حداقل حضور شیطانی خود را در این کشور که با خون دل هزاران شهید و جانباز به دست آمده است بگیرند.

این مقام ارشد قضائی با بیان اینکه دشمن با دو روش می‌تواند نفوذ کند، گفت: روش نخست جاسوسی است که دولت بیگانه فردی را اجیر می‌کند و از او مواجب و مستمری می‌گیرد و برای او به صورت مخفیانه اطلاعات طبقه‌بندی شده و محرمانه را از جایی کشف و در اختیارش قرار می‌دهد.

معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: به طور قطع این جاسوس، خائن و قابل مجازات است و در بسیاری از موارد نیز غیر قابل گذشت است به ویژه این که این جاسوسی برای دشمن سر سخت کشور باشد اگر کسی امروز برای آمریکا و اسرائیل بخواهد از این طریق جاسوسی کند باید مجازات شود.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای ادامه داد: همه نفوذها به این راه محدود نمی‌شود و همه جاسوسی‌ها به این طریق نیست ما جاسوسی دیگری هم داریم که امروز باید مراقب آن باشیم. جاسوس دوم کسی است که به ظاهر و با مواجب‌بگیر، مستمری‌بگیر و دریافت‌کننده حقوق ماهیانه یا فصلی از دشمن نیست او زمینه و بستر را برای حضور دشمن فراهم می‌کند.

وی در خصوص روش‌های فراهم کردن بستر برای حضور در کشور عنوان کرد: این افراد تلاش می‌کنند دشمنی دشمن را کمرنگ کنند مثلا می‌گویند شیطان بزرگ دیگر وجود ندارد و آمریکا سر عقل آمده است آمریکا دیگر شیطان نیست و آمریکا آن گونه که فکر می‌کردیم اسلام و انقلاب و نظام اسلامی را تهدید نمی‌کند.

وی اضافه کرد: آنها می‌گویند چرا اجازه نمی‌دهید با دشمن دست دوستی داده شود چه ایرادی دارد که با اوباما دست داده شود چه اشکالی دارد که انسان با آنها هم‌نشینی کند و هم پیاله شود. این افراد این حرف‌ها را با الفاظ مختلف در جامعه القا می‌کنند تا دشمن را از دشمنی خود کوچک‌تر کمرنگ‌تر و کم خطرتر نشان دهند.

سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به اینکه آنها تلاش می‌کنند از آن طرف قدرت دشمن را همیشه به رخ ملت خودشان بکشند، اضافه کرد: آنها می‌گویند دشمن قدرتمند و ثروتمند است او بمب اتم دارد و اینترنت در دستش است ما نمی‌توانیم با او مقابله کنیم این حرف‌ها دقیقا شبیه همان حرف‌هایی است که در روزهای نخست مبارزه با شاه مطرح می‌کردند.

وی تصریح کرد: از طرفی دیگر این افراد قدرت و توانایی خود را دست کم می‌گیرند و می‌گویند ما پیشرفت علمی نداریم آن چنان هم که گفته می‌شود تجهیزات نظامی مدرن نداریم و آن گونه که گفته می‌شود ارتش ۲۰ میلیونی منسجمی نداریم.

محسنی اژه‌ای تاکید کرد: این دست از افراد از طرف دیگر برای به وجود آمدن برخی مشکلات به ارائه راه حل غلط می‌پردازند و مثلا می‌گویند فلان مشکل، گرانی، دزدی‌ها و اختلاس وجود دارد اما همه و همه به خاطر تحریم است. تحریم‌های ظالمانه بدون شک موثر بوده اما چه شده است روزی فردی که می‌گفت ۲۰ درصد مشکلات به دلیل تحریم و ۸۰ درصد مشکلات به دلیل سوء مدیریت است حال همان فرد عکس قضیه را می‌گوید و بیان می کند همه مشکلات به دلیل تحریم است. حال باید چه کنیم با سازش، کوتاه آمدن، با دست دادن و خوش و بش کردن این گونه مشکلات حل می‌شود.

این مقام ارشد قضائی گفت: به الله علی العظیم این دشمن و در راس آن آمریکا که امروز مقابل ایران خضوع کرده است و برای حل مشکلات منطقه از ایران یاری می‌خواهد به خاطر قدرت و اقتدار ایران است آنها به علت همین اقتدار جمهوری اسلامی موضع خود را تغییر داده و کرنش کرده‌اند.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به اینکه این همت شما و پیشرفت علمی کشور و اقتدار نظامی اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران بوده است که باعث شده به این نقطه برسیم اظهار کرد: مهم‌تر از همه این موارد دید انقلابی و گفتمان انقلابی در رسیدن به این سلطه موثر بوده است.

سخنگوی قوه قضائیه با بیان اینکه جاسوس کسی است که زمینه را برای ورود دشمن فراهم می‌کند، اضافه کرد: جاسوس برای به وجود آوردن مشکلات و ارائه راه حل برای آن آدرس غلط می‌دهد. رهبر معظم انقلاب اسلامی از سال‌های گذشته و شاید قبل از سال ۷۰ در خصوص مبارزه در این زمینه در هر مناسبت و پرونده‌ای در خلوت و جلوت در این خصوص سخن می‌گفتند حال ما باید ببینیم به چه میزان دستورات ولی فقیهمان را اطاعت کرده‌ایم. مقام معظم رهبری فرمودند؛ بسیاری از مشکلات با انسجام ملی و تکیه بر نیروهای داخلی حل می‌شود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.