سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ادامه تبعیض در برخورد با مفسدان خودی و منتقدان غیرخودی: مرخصی‌های مکرر رحیمی از زن...

ادامه تبعیض در برخورد با مفسدان خودی و منتقدان غیرخودی: مرخصی‌های مکرر رحیمی از زندان

چکیده : قوه قضاییه همچنان به رویه دوگانه برخورد با محکومان فساد مالی خودی ادامه می دهد و نتیجه آن که محمدرضا رحیمی، معاون اول دولت سابق که با وجود فسادهای کلان از امتیازات خودی بودن بهره مند است،باز هم از زندان اوین به مرخصی آمده است...


قوه قضاییه همچنان به رویه برخورد دوگانه با زندانیان خودی و غیر خودی ادامه می دهد و نتیجه آن که محمدرضا رحیمی، معاون اول دولت سابق که با وجود فسادهای کلان از امتیازات خودی بودن بهره مند است، باز هم از زندان اوین به مرخصی آمده است.

به گزارش کلمه، مرخصی اخیر محمدرضا رحیمی که از اوایل هفته جاری آغاز شده است، همچنان ادامه دارد. این در حالی است که او پس از درگذشت همسرش که در ۲۴ خرداد ماه سال جاری رخ داده، دست کم دو بار دیگر هم به مرخصی آمده بود.

البته رافت اسلامی از همان روزهای اول اجرای حکم حبس رحیمی شامل حال او شده بود و او یک هفته پس از آغاز حبس به مرخصی آمد.

وقتی هم سخنگوی قوه قضاییه درباره این مرخصی زودهنگام مورد سوال قرار گرفت، گفت این حق طبیعی همه زندانیان است که از مرخصی استفاده کنند! و تاکید کرد که معاون اول محمود احمدی نژاد و محکوم فساد مالی بر بالین همسر بیمارش حاضر شده است، چرا که “به او نیاز داشتند”.

البته محسنی اژه ای نگفت که چرا بهره گیری این حق شامل همه زندانیان نمی شود. زیرا در همان زمان همسر سید احمد هاشمی، زندانی سیاسی سبز، با بیماری شبیه همسر رحیمی در بستر بیماری بود ولی هاشمی از حق مرخصی مرحوم بود و ماند تا همسرش به دیار باقی شتافت.

تبعیض و عنایات ویژه در برخورد با محمدرضا رحیمی که به حرام خواری اقتصادی به نفع حرام خواران سیاسی متهم است، همچنان ادامه پیدا کرد تا زمان مرگ همسرش که یک روز قبل از تدفین به مرخصی رفت و دو هفته بعد به زندان برگشت و از آن روز که کمتر از دو ماه می گذرد، چند بار دیگر هم به مرخصی آمده و در حال حاضر هم در مرخصی به سر می برد.

بدین ترتیب این قضاوت در افکار عمومی ایجاد شده که در نظام اسلامی اقتدارگرایان، باید دستها به جنایت و دزدی های کلان آلوده باشد تا از رافت اسلامی مسئولان قوه قضاییه بهره مند شد.

طنز تلخ ماجرا اینجا بود که در همان ایام که محمدرضا رحیمی به برکت پول رشوه و اختلاسی که به ۱۷۰ کاندیدای اصولگرای مجلس پول داده بود، برای بار چندم در مرخصی بود، از شرکت سید احمد هاشمی زندانی سبز در مراسم چهلم همسرش ممانعت شد.

این زندانی سیاسی سه سال قبل از مرگ همسرش را بدون حتی یک روز مرخصی در زندان بود. او حتی نتوانست برای یک ساعت هم بر بالین همسر بیمارش حاضر شود، و سپس اجازه شرکت در مراسم چهلم همسرش را نیز نیافت.

البته این برخورد، تاوان حرکت عزتمندانه هاشمی بود. دو سال قبل، بازجو به این زندانی سیاسی پیشنهاد کرده بود که از رهبران جنبش سبز اعلام برائت کند و به مرخصی برود، اما وی این شرط را نپذیرفته بود.

اما سید احمد هاشمی تنها زندانی سیاسی سبز نبود که برخوردهای دوگانه و تبعیض قوه قضاییه شامل حالش شد.

۱۱ بهمن ۱۳۹۱ جعفر گنجی، عضو شاخه جوانان نهضت آزادی تنها توانست برای تشییع پیکر مادرش از مرخصی استفاده کند. مادر این عضو زندانی شاخه جوانان نهضت آزادی در حالی در بیمارستان طالقانی بعد از یک دوره بیماری درگذشت که اجازه نیافت برای آخرین بار فرزند خود را ببیند. پیش از این بارها با درخواست مرخصی این فعال سیاسی برای دیدن مادر بیمارش مخالفت شده بود.

در همان بهمن ۱۳۹۱ روزها از مرگ برادر محمد داوری معلم در بند می گذشت اما چون با درخواست مرخصی از سوی خانواده برای شرکت داوری در مراسم تدفین برادر موافقت نشده بود، همبندان از گفتن خبر مرگ به وی خودداری می کردند. همبندی ها نگران بودند بیماری اعصاب حاد وی که در زندان به آن مبتلا شده، با شنیدن این خبر تشدید شود. او هیچگاه نتوانست در مراسم های برادر خود شرکت کند.

تنها اتهام این زندانی سیاسی، مصاحبه با قربانیان بازداشتگاه کهریزک و تهیه فیلم از آن برای ارائه به دستگاه قضایی است؛ اقدامی که با نظارت شخصی مهدی کروبی صورت گرفت. او اعلام کرده بود که حاضر است به عنوان یکی از افراد مطلع در دادگاه متهمان جنایت کهریزک، به عنوان شاهد حاضر شود. اما نتیجه آن گرفتن حبس طولانی و محرومیت چند ساله از هرگونه مرخصی بود.

در دی ماه همان سال مراسم تدفین پیکر مرحوم حاج صادق کاظمی، پدر زهرا رهنورد بانوی در حصر جنبش سبز، بدون حضور زهرا رهنورد و میرحسین موسوی برگزار شد. ماموران امنیتی حتی حاضر نشدند خانم رهنورد برای مراسم ترحیم هم ساعتی از حصر خارج شود.

فروردین سال ۱۳۹۰ نیز وقتی پدر میرحسین موسوی دارفانی را وداع گفت، وی نه تنها فرصت خداحافظی از پدرش را نیافت که امکان حضور در مراسم تدفین نیز از این همراهان زندانی مردم دریغ شد.

فکرهای آلوده به خیانت و بریده از مردم، همچنان حامی دستان آلوده به اختلاس و خیانت به بیت المال هستن. مسئولان قضایی پس از اینکه در مقابل فشار افکار عمومی مجبور شدند معاون کسی را که نظری نزدیک به رهبری داشت محاکمه کنند، حالا جبران مافات می کنند. مرخصی های متعدد و طولانی و نگهداری در سوییت های خاص اوین، دستمزد محمدرضا رحیمی است که در نظام مدعی عدل علوی، مرتکب فساد مالی میلیاردی و خیانت به اعتماد مردم شده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.