سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حمایت عجیب رهبری از بورسیه‌های غیرقانونی: روزنامه‌ها بازی کردند/ ظلم بود/ از غلط‌...
» آیت‌الله خامنه‌ای باز هم خواستار "کش ندادن" یک فساد دیگر شد

حمایت عجیب رهبری از بورسیه‌های غیرقانونی: روزنامه‌ها بازی کردند/ ظلم بود/ از غلط‌ترین کارهای چند سال اخیر بود!

چکیده :رهبری در دیدار با استادان دانشگاه ها، افشای رسانه ای موضوع بورسیه شده های غیرقانونی را حاشیه سازی، بازی، ظلم و "تزریق سم به دانشگاه" نامید و برخورد با بزرگترین فساد علمی تاریخ کشور را "از غلط‌ترین کارهای چند سال اخیر" توصیف کرد! این موضع آیت الله خامنه ای، درست شبیه فرمان "کش ندادن" اختلاس هاست که باعث شد حرام خواران برای ادامه فسادهای خود جری تر شوند....


کلمه – گروه اجتماعی: رهبری در دیدار با استادان دانشگاه ها به شکلی عجیب و غیرمنتظره از بورسیه های غیرقانونی حمایت کرد و افشای این رسوایی علمی در مطبوعات و رسانه ها را بازی و ظلم نامید!

به گزارش کلمه، آیت الله خامنه ای که شنبه شب میزبان جمع قابل توجهی از اعضای هیات علمی دانشگاه های سراسر کشور بود، درباره آنچه “سیاست بازی در دانشگاه ها” می نامید، هشدار داد و گفت که “حاشیه سازی درباره موضوع بورسیه ها” یکی از مصداق های این سیاست بازی بوده است.

رهبری که در هشت سال دولت احمدی نژاد بیش از هر دولتی از آنها حمایت کرده و خواستار کش ندادن فسادها و اختلاس های آن زمان شده بود و حتی هنوز هم درباره فجایع رخ داده در آن دوران سکوت پیشه کرده است، افشای فساد علمی دوره احمدی نژاد را محکوم کرد و آن را “از غلط‌ترین کارهای چند سال اخیر” توصیف کرد.

آیت الله خامنه ای اشاره ای نکرد که آیا محروم شدن هزاران دانشجوی لایقتر از تحصیل، ناپدید شدن میلیاردها دلار از سرمایه های ملی، سقوط ارزش ریال و تنزل بخش های زیادی از جامعه به زیر خط فقر را نیز در زمره “کارهای غلط چند سال اخیر” می داند یا خیر.

وی مدعی شد: تحقیقات دقیق نشان می دهد مسأله بورسیه ها، به آن شکلی که در روزنامه‌ها با آن بازی کردند نبود، اما اگر هم بود باید از راههای قانونی امتیازاتی که عده‌ای برخلاف قانون گرفته بودند لغو می‌شد نه اینکه سر و صدا و جنجال درست شود.

این موضع رهبری درباره بزرگترین پرونده فساد علمی در کشور، درست شبیه فرمان “کش ندادن” وی در زمان فاش شدن اختلاس سه هزار میلیارد تومانی است که باعث شد مجرمان و حرام خواران دیگر برای ادامه فسادهای خود جری تر شوند.

آیت الله خامنه ای در جمع اعضای هیات علمی دانشگاه ها، افشای بورسیه های غیرقانونی را “تزریق سم به دانشگاه” دانست!

وی گفت: در موضوع بورسیه ها به عده‌ای ظلم شد. سمّی که در این موضوع به دانشگاهها تزریق شد، از بینش فکری مبتنی بر سیاست کاری نشأت می گرفت و متأسفانه هم خلاف قانون، هم خلاف تدبیر و هم خلاف اخلاق بود.

این اولین بار نیست که رهبری به این صراحت از متخلفین دفاع می کند، اما شاید صراحتی که این بار در کلام رهبری به چشم می خورد، بی سابقه باشد. صراحتی که نشان می دهد بورسیه شده های غیرقانونی در برنامه هایی که رهبری برای دانشگاه ها در سر دارد، نقش مهمی دارند. نقشی که رهبری در بخش دیگری از همین سخنرانی، از آن با عنوان “جوشش درونی در دانشگاهها برای تحول در علوم انسانی” نام می برد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.