سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تکرار مطالبه رفع حصر در حضور روحانی: آقای رئیس‌جمهور! زمینه آزادی شخصیت‌های بزرگ ...
» اعتراض به ممنوع التصویری خاتمی در تبریز؛ با شعار «درود بر خاتمی، سلام بر روحانی»

تکرار مطالبه رفع حصر در حضور روحانی: آقای رئیس‌جمهور! زمینه آزادی شخصیت‌های بزرگ ملی را فراهم کنید

چکیده :دکتر پرویزی رئیس بیمارستان شهید مدنی تبریز که از سخنرانان جلسه رئیس جمهور با نخبگان و خانواده شهدا و ایثارگران تبریز بود، خواستار تحقق وعده های انتخاباتی روحانی از جمله آزادی بیان و آزادی مطبوعات شد و از رئیس جمهور خواست زمینه را برای آزادی موسوی و کروبی که از آنها با عنوان «شخصیت های بزرگ ملی» یاد می کرد، فراهم کند. وی از ممنوع التصویر شدن سید محمد خاتمی از سوی قوه قضاییه نیز به شدت انتقاد کرد و گفت: چرا باید شخصی مثل آقای خاتمی ممنوع التصویر باشد، ولی کسانی که در مملکت خرابی به بار آوردند، آزادانه فعالیت کنند؟...


کلمه – گروه خبر: جلسه رئیس جمهور با نخبگان و خانواده شهدا و ایثارگران تبریز، صحنه طرح دوباره مطالبه مردمی رفع حصر و انتقاد از ممنوع التصویری سید محمد خاتمی شد.

به گزارش کلمه، حسن روحانی رئیس جمهوری که صبح امروز به استان آذربایجان شرقی سفر کرده، عصر امروز با جمعی از علما، نخبگان و خانواده های شهدا و ایثارگر تبریز دیدار داشت.

در این جلسه، حاضران با شعارهای «درود بر خاتمی، سلام بر روحانی» و تاکید بر رفع حصر موسوی و کروبی، از روحانی خواستند به وعده های انتخاباتی خود عمل کند.

دکتر پرویزی رئیس بیمارستان شهید مدنی تبریز که از سخنرانان بود، خواستار تحقق وعده های انتخاباتی رئیس جمهور در حوزه های فرهنگی و سیاست داخلی از جمله آزادی بیان و آزادی مطبوعات شد.

این استاد دانشگاه از حسن روحانی خواست زمینه را برای آزادی موسوی و کروبی که از آنها با عنوان «شخصیت های بزرگ ملی» یاد می کرد، فراهم کند.

وی از ممنوع التصویر شدن سید محمد خاتمی از سوی قوه قضاییه نیز به شدت انتقاد کرد و گفت: چرا باید شخصی مثل آقای خاتمی ممنوع التصویر باشد، ولی کسانی که در مملکت خرابی به بار آوردند، آزادانه فعالیت کنند؟

سخنان این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تشویق و استقبال گسترده حاضران رو به رو شد و گروه معدودی نیز در مقابل شعار «مرگ بر فتنه گر» سر دادند.

رئیس جمهور هم در سخنان خود در این مراسم خواستار تحمل یکدیگر شد و گفت: با انسجام، امید و تدبیر از هر مشکلی عبور خواهیم کرد. اما اتحاد و انسجام در صورتی امکان پذیر است که تحمل نظرات مخالف را داشته و آستانه تحمل خود را بالا ببریم.

روحانی با بین اینکه عبور از مشکلات بدون امید و همراهی مردم ممکن نیست، اظهارداشت: اگر مردم از دولت حمایت نکنند، ما قادر نیستیم به تنهایی در برابر کوهی از مشکلات ایستادگی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: نظرات مختلفی در مسایل سیاسی و اداره جامعه وجود دارد و حرف های مختلفی بیان می شود، اما ما باید بتوانیم یکدیگر را تحمل کنیم، زیرا شرایط جامعه ما خاص و ویژه است.

رییس جمهوری با بیان اینکه در انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس افکار متفاوتی برای پیشبرد برنامه‌ها وجود داشت، گفت: در آن شرایط همه نیروهای انقلاب یکدیگر را تحمل می‌کردند و هدف اصلی را از یاد نمی‌بردند.

وی افزود: در انقلاب هدف این بود که ملت از تحقیر استبداد و استعمار نجات یابد و حکومت مردم‌سالار بر جامعه حاکم شود. هدف ما این بود که هویت ایرانی و اسلامی در سراسر زندگی فردی و اجتماعی ما استقرار یابد و همه بتوانیم به صورت یدواحده در برابر مشکلات و مسایل پیش‌روی کشور بایستیم.

روحانی با اشاره به اینکه دولت یازدهم در شرایطی کار خود را آغاز کرد که از لحاظ اقتصادی کشور رشد منفی 6.8 درصدی را در سال 91 تجربه می کرد، گفت: آنچه باعث شد از آن مرحله عبور کرده و به شرایط فعلی برسیم، ایجاد فضای امید در جامعه بود و نباید اجازه دهیم فردی، گروهی و یا دسته ای بخواهند امید مردم را در هم بشکنند و این موضوع نباید برای مردم ما قابل تحمل باشد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.