سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » شناسایی بزرگترین باند فساد در سازمان تامین اجتماعی...
» سیاست های فسادآلود مرتضوی به ارث مانده است

شناسایی بزرگترین باند فساد در سازمان تامین اجتماعی

چکیده :میراث سعید مرتضوی و فسادی که در سازمان تامین اجتماعی به یادگار گذاشت ریشه دار تر از آنی شده است که با محاکمه تنها او ریشه کن شود. آنچه در هشت سال دولت محمود احمدی‌نژاد روی داده است سیستماتیک کردن فساد و سواستفاده از منابع مالی و اداری...


میراث سعید مرتضوی و فسادی که در سازمان تامین اجتماعی به یادگار گذاشت ریشه دار تر از آنی شده است که با محاکمه تنها او ریشه کن شود. آنچه در هشت سال دولت محمود احمدی نژاد روی داده است سیستماتیک کردن فساد و سواستفاده از منابع مالی و اداری است.

به گزارش کلمه، سال گذشته وزارت اطلاعات اطلاعاتی از فساد سیستماتیک در سازمان تامین اجتماعی دریافت می کنند. تیمی از این وزارتخانه ماموریت پیدا می کند تا با مراقبت و پیگیری موضوع را دنبال کند. با مراقبت های صورت گرفته و جمع آوری اسناد و مدارک از جلسات بین کارفرمایان و شرکت‌های بزرگ بدهکار به سازمان تامین اجتماعی پرده از فساد بزرگی برمی‌دارند.

زمانی از این فساد پرده برداشته شد که در بازبینی فیلم‌ها و صداهای ضبط شده ماموران وزارت اطلاعات دریافتند که در جلساتی که بین کارفرمایان و شرکت های بزرگ بدهکار به سازمان تامین اجتماعی با تعدادی از کارکنان و مدیران شاغل در معاونت فنی و درآمد و دبیرخانه هیات های تجدیدنظر تشخیص مطالبات این سازمان گذاشته می شود، مباحث دیگری در جریان است.

در این فساد بزرگ تعدادی از کارکنان بازنشسته این سازمان که اغلب در قالب کارگزاری با این سازمان همکاری داشتند نقش پررنگی را بر عهده داشتند.

برابر گزارش دریافتی پرونده‌های مطالباتی مورد اعتراض کارفرمایان وقتی به دبیرخانه هیات تجدید نظر احاله می‌شده است دبیران شعب رسیدگی با ارتباط با کارفرمایان و دلالان آن‌ها ارتباط برقرار می کرده و به میزان رشوه‌های دریافتی و قرارهای گذاشته شده بسیاری از آرا را به نفع آن‌ها صادر و صدها میلیارد تومان از حق بیمه‌ها و مطالبات سازمان تامین اجتماعی کن لم یکن تلقی می‌شده است.

اواخر بهمن‌ماه گذشته شبنامه‌ای توسط تعدادی از کارمندان سازمان تامین اجتماعی منتشر شد. در این شب‌نامه که خطاب به دکتر نوربخش، مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی نگاشته شده است، منتشر کنندگان ضمن ابراز نگرانی شدید از تداوم سیاست های فسادآلود مرتضوی در تامین اجتماعی، خواهان برخورد قاطع مدیر عامل تامین اجتماعی با فساد حاکم در بخش‌هایی از این سازمان بیمه‌ای شدند.

حال گزارش ها حاکی از آن است که این باند فساد مالی شناسایی شده اند و تاکنون تعداد زیادی از کارکنان، مدیران و یکی از اعضای سابق هیات مدیره این سازمان مورد بازجویی قرار گرفته و تعدادی ازآنها با قید وثیقه تا برگزاری دادگاه آزاد شده اند.

گفته می شود مهمترین دلیل شکل گیری این فساد بزرگ عدم نظارت کافی توسط مدیریت عالی این سازمان و واگذاری اختیارات وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی وهیات امنائ سازمان تامین به مدیرعامل سازمان برای انتخاب اعضای این هیات‌ها بوده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.