سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

بازگشت به هتل اوین؟

چکیده :باید دید در بازدید جدید، آیا نمایندگان کمیسیون حقوقی درحالی که هنوز پرونده رسیدگی به حادثه خون بار حمله به بند ۳۵۰ روی میز آنها خاک می خورد، تا چه حد جدی خواهد بود و آیا آنها برای زندانیان مظلومی که بیش از چهار سال از تماس تلفنی و روال معمول درمان و مرخصی محرومند، پاسخی خواهند داشت؟...


کلمه – محمدحسین آزاد:

نمایندگان مجلس نهم یک بار دیگر می خواهند از “هتل اوین” بازدید کنند. محمدعلی اسفنانی سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در گفت‌وگو با تسنیم گفته: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قرار است اعضای این کمیسیون در این هفته بازدیدی از زندان اوین داشته باشند. وی همچنین افزوده است: قرار است اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در روز یکشنبه، 12 بهمن از زندان اوین و “بخش‌های مختلف” آن بازدید داشته باشند.

هنوز معلوم نیست که نمایندگان مجلس نهم که در پی افشای فساد ۱۷۰ نفره در راهیابی به مجلس با پولهای کثیف رحیمی تحت فشار افکار عمومی قرار دارند، آیا از بند ۳۵۰ با چهل زندانی سیاسی و بند زنان که آنجا هم محل حبس تعداد دیگری از زندانیان سیاسی است، بازدید خواهند کرد یا نه.

این دیدارها البته مسبوق به سابقه است، دو سال پیش هم در بهمن ۹۱ تعدادی از نمایندگان به اوین رفتند و دست آخر گزارششان این شد که “آنجا هتل است”. آنها که گویا از دیدار با تعدادی از سابقه داران انقلاب و چهره های سیاسی برجسته کشور در زندان دستپاچه شده بودند، بعدتر در گفت و گو با رسانه ها به تحریف سخنان محسن میردامادی و نقل سخنانی خیالی از علیرضا بهشتی شیرازی پرداختند.

هیات چهار نفره صفر نعیمی رز، محمدرضا محسنی ثانی، حجت‌الله خدایی سوری و مهدی دواتگری دو سال پیش به اوین رفته بودند. پنجم بهمن ماه همان سال ۹۱ محسن میردامادی در نامه ای با تکذیب نقل قول های آنان گفته بود: «البته اگر زندان اوین برای ایشان اینگونه جذابیت داشته مناسب است، مدتی در این هتل زندگی کنند تا زوایای پنهان آن را بهتر بشناسند.»

حالا باید دید در بازدید جدید، آیا نمایندگان کمیسیون حقوقی درحالی که هنوز پرونده رسیدگی به حادثه خون بار حمله به بند ۳۵۰ روی میز آنها خاک می خورد، تا چه حد جدی خواهد بود و آیا آنها برای زندانیان مظلومی که بیش از چهار سال از تماس تلفنی و روال معمول درمان و مرخصی محرومند، پاسخی خواهند داشت؟


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.