سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ‫واکنش روحانی به اقدام تخریبی دفتر رهبری: به دیپلمات‌هایمان افتخار می‌کنیم‬ + عک...

‫واکنش روحانی به اقدام تخریبی دفتر رهبری: به دیپلمات‌هایمان افتخار می‌کنیم‬ + عکس

چکیده :اقدام ابتکاری محمدجواد ظریف که در تلاش بود با قدم زدن با همتای آمریکایی خود، تغییری در مسیر مذاکرات ایجاد کند، واکنش گسترده محافظه‌کاران را درپی داشت. اما کمتر از 24 ساعت پس از آنکه دفتر رهبری هم به تخریب‌گران پیوست، صفحه اینستاگرام متعلق به رئیس‌جمهور به این موضع واکنش نشان داد و با انتشار همان عکس، تاکید کرد که به چنین دیپلماتی افتخار می‌کند....


کلمه – گروه خبر: اقدام ابتکاری محمدجواد ظریف که در تلاش بود با  قدم زدن با همتای آمریکایی خود، تغییری در مسیر مذاکرات ایجاد کند، واکنش گسترده محافظه‌کاران را درپی داشت. اما کمتر از 24 ساعت پس از آنکه دفتر رهبری هم به تخریب‌گران پیوست، صفحه اینستاگرام متعلق به رئیس‌جمهور به این موضع واکنش نشان داد و با انتشار همان عکس، تاکید کرد که به چنین دیپلماتی افتخار می‌کند.

به گزارش کلمه، سایت دفتر رهبری روز گذشته با انتشار تصویر پاهای ظریف و کری در پیاده‌روی معروف آنها، عنوان «نقطه‌های خیالی» را در مسیر پاهای آنها در تصویر درج کرد و به انتشار متن و فایل صوتی سخنانی از آیت‌الله خامنه‌ای پرداخت که وی در آن گفته بود: «من با مذاکره کردن مخالف نیستم؛ مذاکره کنند؛ تا هروقت میخواهند مذاکره کنند! من معتقدم باید دل را به نقطه‌هاى امیدبخش حقیقى سپرد، نه به نقطه‌هاى خیالى.»

این اقدام آشکارا تخریبی که در تکمیل موج حملات کارشکنان علیه تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان صورت می‌گرفت، واکنش صریحی از سوی صفحه متعلق به حسن روحانی در یکی از شبکه‌های اجتماعی را درپی داشت.

رئیس‌جمهور امروز گفته بود: «ما در امر سیاست دیپلمات‌های بسیار مجربی را امروز در اختیار داریم و شما می‌بینید که تیم مذاکره کننده ما در برابر گروه ۱+۵ که شش کشور قدرتمند هستند می‌ایستد و حرف سیاسی و حقوقی و فنی می‌زند که این برای کشور ما افتخاری قلمداد می‌شود»

صفحه اینستاگرام متعلق به روحانی نیز این عبارات را با همان نما و تصویر استفاده شده در سایت دفتر رهبری منتشر کرد تا نشان دهد که رئیس‌جمهور منتخب مردم در حمایت از تیم مذاکره‌کننده جدی است و نخواهد گذاشت تخریب‌ها علیه مذاکرات ادامه یابد.

روحانی در سخنان امروز خود همچنین گفته بود: «حالا ممکن است ایراد بگیرند و بگویند تند و کند راه رفته، کت‌اش کج بوده و یا عینکش طوری بوده است. اینها حرف نشد. ما به دیپلمات‌های شجاعمان اعتماد می‌کنیم. چندی پیش که تیم مذاکره کننده‌مان آمده بودند دیدم که چند شب نخوابیدند. در واقع آنها شب و روز ندارند و تلاش می‌کنند شجاعانه حرف می‌زنند و در این راستا تشویق ملی بسیار موثر است. به پیغمبر با آن عظمت‌اش گفته شد قلبت محکم و استوار در برابر فشارها قرار بگیرد و این یعنی او هم نیازمند است،‌ حالا برای یک بشر عادی نیز طبیعی است که این‌طور باشد. حال شما بدانید وقتی به میدان می‌رفتیم که همه دنیا دوربینش‌اش را به رویمان زوم کرده بود مهم است. آن طرفی‌ها برای جمع خودشان کف می‌زنند و این طرفی‌ها معلوم نیست چه می‌کنند و گاهی هم برای آن طرفی‌ها کف می‌زنند.» بعد می‌گوییم چرا برای آنها کف می‌زنید می‌گویند انتقاد چیز خوبی است. باید گفت خدا عقل سالم بدهد.»

  ‌


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.