سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سلیمی‌نمین به جرم متوهم خواندن احمدی‌نژاد به شش ماه حبس محکوم شد‬...

سلیمی‌نمین به جرم متوهم خواندن احمدی‌نژاد به شش ماه حبس محکوم شد‬

چکیده : دادگاه با استناد به سخنان سلیمی‌نمین که گفته بود«از دلایلی که احمدی‌نژاد دچار توهم شد فقط این نبود که به دلیل تملق اطرافیانش به بعدها انحرافی نام گرفتند به اینجا کشانده شود او هرگز احیا کننده انقلاب نبود» او را به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم کرده...


عباس سلیمی‌نمین مدیر مرکز مطالعات و تدوین تاریخ معاصر ایران به اتهام توهین به احمدی‌نژاد به ۶ ماه زندان تعزیری محکوم شد.

به گزارش کلمه این محقق از سوی شعبه ۱۰۵۷ دادگاه جزایی مجتمع کارکنان دولت به دلیل مصاحبه‌ای درباره عملکرد محمود احمدی‌نژاد در زمان ریاست‌جمهوری و ایام قهر ۱۱ روزه‌اش به ۶ ماه زندان محکوم شده است.

طبق آنچه خبرگزاری تسنیم از تصویر حکم سلیمی‌نمین منتشر کرده است، مدیر مرکز مطالعات تاریخ معاصر، به اتهام‌های توهین به مقامات و مامورین، نشر اکاذیب و افترا در دادگاه محاکمه و محکوم شده است. دادگاه با استناد به سخنان سلیمی‌نمین که گفته بود«از دلایلی که احمدی‌نژاد دچار توهم شد فقط این نبود که به دلیل تملق اطرافیانش به بعدها انحرافی نام گرفتند به اینجا کشانده شود او هرگز احیا کننده انقلاب نبود» او را به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم کرده است.

همچنین دادگاه با استناد به سخنرانی سلیمی‌نمین در آیین نکوداشت چهره‌های برتر روزنامه‌نگاری و انتقاد او از عملکرد قوه قضاییه مصاحبه و همچنین مصاحبه او با پایگاه اطلاع‌رسانی جبهه متحد اصولگرایان درباره انتخابات مجلس در اسفند سال ۹۰ به نشر اکاذیب به قصد اضرار به غیر و تشویش اذهان عمومی متهم شده است. او در این مصاحبه گفته بود: متاسفانه هم اکنون شاهدیم که با بهانه‌های مختلف بدون نگاهی کلان افراد را از جبهه انقلاب خارج می‌کنیم. امروز افرادی به بهانه‌ای عده‌ای دیگر را از قطار انقلاب پیاده می‌کنند…. بعضی از عزیزان در جبهه اصولگرایان باید سال اول و دوم می‌فهمیدند که احمدی‌نژاد با یک سری مسایل بازی می‌کند، اما دیر فهمیدند.

در نهایت دادگاه شعبه ۱۰۵۷ دادگاه جزایی مجتمع کارکنان دولت، جمعا سلیمی نمین را به اتهام توهین به رییس جمهور (احمدی‌نژاد )به ۶ ماه زندان، توهین به عبدالله جاسبی به پرداخت یک میلیون ریال جزای نقدی، از باب افترا به رییس وقت دانشگاه آزاد اسلامی و از بابت نشر اکاذیب به پرداخت مبلغ ۴ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.