سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

افزایش 8 درصدی قیمت جهانی نفت

چکیده : قیمت نفت که به پایین ترین سطح خود در 6 سال گذشته رسیده بود، در پایان معاملات دیروز (جمعه) افزایش چشمگیری پیدا کرد و 8 درصد بالا رفت، زیرا کاهش بی سابقه شمار دکل های نفتی آمریکا در هفته میلادی جاری موجب هجوم خریداران برای خرید سهام نفت شد...


خبرگزاری رویترز اعلام کرد، قیمت نفت که به پایین ترین سطح خود در 6 سال گذشته رسیده بود، در پایان معاملات دیروز (جمعه) افزایش چشمگیری پیدا کرد و 8 درصد بالا رفت، زیرا کاهش بی سابقه شمار دکل های نفتی آمریکا در هفته میلادی جاری موجب هجوم خریداران برای خرید سهام نفت شد.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، قیمت نفت برنت دریای شمال دیروز پس از آنکه تا رکورد 53.08 دلار در هر بشکه صعود کرد، به هنگام بسته شدن بازار با 3.86 دلار افزایش نسبت به قیمت پایان روزی پنجشنبه گذشته، به سطح 52.99 دلار در هر بشکه رسید.

قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت نیز در پایان معاملات دیروز بازار تجاری نیویورک، با 3.71 دلار افزایش به 48.24 دلار در هر بشکه رسید.

فیل فلاین تحلیلگر شرکت پرایس فیوچرز در شیکاگو گفت: کاهش تعداد دکل های نفتی در آمریکا، بیش از چیزی است که مردم توقع داشتند و این باعث هجوم خریداران برای خرید سهام نفت شد.

براساس اعلام شرکت بین المللی بیکر هافس آمریکا، شمار دکل های نفتی آمریکا بیشترین کاهش خود از زمان آغاز ثبت آمار آن در سال 1987 را تجربه و در مقایسه با تابستان گذشته، 24 درصد کاهش پیدا کرده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.