سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آیت‌الله گرامی: در آن هشت سال آبروی مملکت رفت، هم در عرصه سیاسی و هم در عرصه مذهبی...
» خاتمی هم مظلوم است و هم محبوب؛ مجلس آینده آبروی رفته را بازگرداند

آیت‌الله گرامی: در آن هشت سال آبروی مملکت رفت، هم در عرصه سیاسی و هم در عرصه مذهبی

چکیده :آیت الله محمد علی گرامی، مرجع تقلید شیعیان که قبل از انقلاب بارها توسط رژیم شاه دستگیر، زندانی و شکنجه شده است، امروز ضمن ابراز نگرانی از شرایط اقتصادی کشور و مشکلاتی که مردم با آن دست به گریبان هستند، گفت: مجلس آینده باید به گونه‌ای باشد تا آبرویی که در آن هشت سال از مملکت رفته را برگرداند....


کلمه- گروه خبر: آیت الله محمد علی گرامی، مرجع تقلید شیعیان امروز در دیدار با محمد رضا عارف ضمن ابراز نگرانی از شرایط اقتصادی کشور و مشکلاتی که مردم با آن دست به گریبان هستند، گفت: مجلس آینده باید به گونه‌ای باشد تا آبرویی که در آن هشت سال از مملکت رفته را برگرداند. او دربخش دیگری از سخنان خود گفت: متاسفانه امروز مردم گرچه لباس سیاه نمی پوشند اما عزاداری از چهره بسیاری از آنان آشکار است.

آیت الله گرامی که قبل از انقلاب بارها توسط رژیم شاه دستگیر، زندانی و شکنجه شده است، جزو روحانیونی است که در کنار امام خمینی بنیان گذار انقلاب فعالیت سیاسی و مبارزه می کرد. این استاد برجسته حوزه در سال 91 ضمن انتقاد شدید از سیاست حذف یارانه ها و پرداخت نقدی به مردم، از سوء مدیریت موجود در کشور انتقاد کرده و از اینکه دولت احمدی نژاد حتی ذخایر ارزی باقی مانده از دوران خاتمی را هم بی برنامه هزینه کرده، ابراز تاسف کرده  و گفته بود: آدم واقعا متاسف می شود که آن میزان منابع حساب ذخیره ارزی که آن سید مظلوم جمع کرده بود، اینچنین بی برنامه هزینه شد.

او در سال 89 نیز در همایش منشور روحانیت هشدار داده بود که روحانیون باید مسئولیت پذیر باشند و درد دردمندان را بفهمند؛ و تاکید کرده بود که اگر عوامل زیر دست یک حاکم، مختصر ظلمی به فردی از افراد رعیت بکنند، در امامت و ولایت آن حاکم باید شبهه کرد.

به گزارش امید، آیت‌الله محمدعلی گرامی عصر امروز در دیدار محمدرضا عارف گفت: مردم جامعه ما کمبودها را می‌فهمند و ممکن است به دلیل شرایط موجود کمبودها را تحمل کنند اما از تبعیض رنج می‌برند.

او افزود: اگر مردم به گفتمان اعتدال عقلانیت و اصلاحات علاقه دارند به دلیل این است که امید به تعقل را توسط این جریان پررنگ‌تر می‌بینند و امیدوارم طیف شما در جهت خواسته مردم حرکت کند.

این مرجع تقلید گفت: مجلس آینده باید به گونه‌ای باشد تا آبرویی که در آن هشت سال از مملکت رفته را برگرداند؛ آبرویی که نه فقط در عرصه سیاسی بلکه حتی در عرصه مذهبی نیز دچار خدشه شد و حتی امروز برخی از خانواده‌های مذهبی از مسائل پیش‌آمده رنج می‌برند.

او خاطرنشان کرد: متاسفانه گاهی در داخل حوزه‌ها دیده می‌شود که برخی افراد مقابل اساتید بزرگ می‌ایستند و احترام آنها را نگه نمی‌دارند. در حالی که بسیاری از بزرگان حوزه از جمله مرحوم آیت‌الله العظمی آملی لاریجانی سفارش‌های مکرری در خصوص احترام به مراجع تقلید و بزرگان حوزه داشتند.

آیت‌الله گرامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: نسل جوان امروز جامعه ما با تمام دلخوری‌هایی که ممکن است داشته باشد به جان مذهب نمی‌افتد اما با کارهایی مثل شرکت معنادار در تشییع جنازه خواننده ای به نام پاشایی پیام‌های خود را می‌رسانند.

این مرجع تقلید خطاب به محمدرضا عارف گفت: امیدواریم با درایتی که دارید و با همراهی جریان خود کاری کنید آب رفته به جوی باز گردد؛ باید شرایط به گونه ای باشد که مردم خوشحال و راضی باشند در حالی که متاسفانه امروز مردم گرچه لباس سیاه نمی پوشند اما عزاداری از چهره بسیاری از آنان آشکار است.

آیت الله گرامی در پایان سخنان خود با اشاره به دوران بستری خود در یکی از بیمارستان های تهران و عیادت سید محمد خاتمی از وی گفت: در جریان عیادت جناب آقای خاتمی از خود در بیمارستان به این نکته پی بردم که آقای خاتمی اگرچه از یک جهت مظلوم است اما از جهتی دیگر محبوب دل مردم است چرا که افراد بسیاری به استقبال ایشان رفته و تقاضای گرفتن عکس یادگاری با ایشان را داشتند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.