سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آیت‌الله امینی: مردم در انتخابات آینده به قانون‌شکنان رای ندهند تا ناهنجاری‌های ...
» آیت‌الله جوادی آملی: عزت انسان، دروغ و ظلم را نمی‌پذیرد

آیت‌الله امینی: مردم در انتخابات آینده به قانون‌شکنان رای ندهند تا ناهنجاری‌های مجلس امروز تکرار نشود

چکیده :اگر خود مردم به افرادی که حرمت قانون و افراد را نگه نمی‌دارند٬ رأی ندهند بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد. باید شرایط و فضا را به نحوی جلو ببریم که نمایندگان مجلس آینده ناهنجاری‌هایی که امروز در مجلس مشاهده می‌شود را برطرف کنند و در کل نتیجه انتخابات نه تفرقه و اختلاف، که همکاری برای پیشرفت کشور باشد....


یک چهره باسابقه انقلابی حوزه علمیه از مردم خواست در انتخابات آینده مجلس به کسانی که حرمت قانون و افراد را نگه نمی دارند رای ندهند تا در مجلس آینده «ناهنجاری‌هایی که امروز در مجلس مشاهده می‌شود» برطرف شود.

به گزارش ایلنا، محمد رضا عارف روز گذشته به قم سفر و با آیت‌الله جوادی آملی و آیت‌الله ابراهیم امینی دیدار و گفت‌و‌گو کرد. آیت‌الله امینی در این ملاقات با اشاره به فضای سیاسی کشور در مقاطع مختلف انتخاباتی اظهار داشت: گاهی در انتخابات مختلف کشور شاهد بداخلاقی‌هایی بوده‌ایم که توسط بعضی کاندیدا‌ها و بعضی طرفداران شان انجام شده است. وی افزود: با وجود اینکه قوانین نیز در کشور وجود دارد، اما متأسفانه گاهی مشاهده می‌شود که این قوانین رعایت نمی‌شود. به همین دلیل در هر انتخاباتی که صورت می‌گیرد یک سری اختلافات به وجود می‌آید که تا می‌آییم و از ‌آن شرایط عبور کنیم، انتخاباتی دیگر با‌‌ همان شرایط برگزار می‌شود.

امام جمعه سابق قم گفت: در انتخابات ریاست جمهوری و در انتخابات‌های دیگر دیدیم که بداخلاقی‌هایی صورت گرفت و این بداخلاقی‌ها زیبنده کسی که می‌خواهد مسئولیتی در این نظام بر عهده بگیرد نبوده و نیست. این گونه رفتار‌ها یا این‌گونه ریخت و پاش‌ها یا بی‌ادبی‌ها، هتاکی‌ها، شکستن حرمت‌ها و… هیچ کدام در شأن یک انسان واقعی نیست. انسان حتی از گفتن برخی بداخلاقی‌ها شرم دارد چه برسد اینکه بخواهد آن را انجام دهد.

آیت‌الله امینی تأکید کرد: با بازنگری در قانون انتخابات که در حال حاضر در حال انجام است و شورای نگهبان به طور جدی این کار را دنبال می‌کند تا مشکلات مذکور برطرف و در آینده شاهد این بداخلاقی‌ها در عرصه انتخابات نباشیم.

وی با بیان اینکه «اگر خود مردم به افرادی که حرمت قانون و افراد را نگه نمی‌دارند٬ رأی ندهند بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد» گفت: باید شرایط و فضا را به نحوی جلو ببریم که نمایندگان مجلس آینده ناهنجاری‌هایی که امروز در مجلس مشاهده می‌شود را برطرف کنند و در کل نتیجه انتخابات نه تفرقه و اختلاف، که همکاری برای پیشرفت کشور باشد.

آیت‌الله جوادی آملی هم در دیدار با عارف گفت: اگر می‌خواهید مردم مانند ابتدای انقلاب حرف‌های ما را با جان و دل بپذیرند، چاره‌ای جز این نداریم که عمل صالح داشته باشیم. وی همچنین گفت: ما به تمام نیروهای نظام نیازمند هستیم و باید مانند اعضای یک بدن همه در کنار هم باشیم.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله جوادی‌آملی گفت: ما به تمام نیروهای نظام نیازمند هستیم و باید مانند اعضای یک بدن همه در کنار هم باشیم. حضور یک گروه در نظام نباید به‌منزله حذف گروه دیگر تمام شود. همه مادامی که عضو یک جامعه هستیم با هم برادریم. اگر می‌خواهید مردم مانند ابتدای انقلاب حرف‌های ما را با جان و دل بپذیرند، چاره‌ای جز این نداریم که عمل صالح داشته باشیم.

وی با بیان اینکه خداوند همه ما را به استقلال دعوت کرده است، افزود: در حالی‌که تکیه‌گاه ما تنها خداست، استقلال را کسی به ما نداده است و ما بالفطره خواهان استقلال و آزادی هستیم.

این مفسر قرآن گفت: عزت انسان دروغ و ظلم را نمی‌پذیرد و این در حالی است که امنیت، استقلال و آزادی اموری تجربی نیستند و باید روی آنها به‌طرز مناسبی کار شود تا جامعه آنها را با جان و دل بپذیرد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.