سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حذف حکم امام به کروبی از سایت بنیاد شهید...

حذف حکم امام به کروبی از سایت بنیاد شهید

چکیده :حکم امام خمینی به مهدی کروبی که پیش از این در بخش معرفی بنیاد شهید پرتال رسمی این بنیاد قرار داشت حذف شد. این حکم در 22 اسفند 1358 توسط بنیانگذار جمهوری اسلامی به کروبی داده شد....


سایت گفت‌و‌گو نیوز از حذف متن حکم امام خمینی به حجت الاسلام مهدی کروبی از وب سایت بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر داد و نوشت:

حکم امام خمینی به مهدی کروبی که پیش از این در بخش معرفی بنیاد شهید پرتال رسمی این بنیاد قرار داشت حذف شد. به گزارش خبرنگار گفت و گو نیوز این حکم در 22 اسفند 1358 توسط بنیانگذار جمهوری اسلامی به کروبی داده شد.

حکم امام خمینی(ره) به آقای مهدی کروبی جهت تأسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی‏ به شرح زیر است:

زمان:22 اسفند ۱۳۵۸

مکان: تهران، شمیران، دربند.

موضوع: تأسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی.

مخاطب: کروبی، مهدی.

بسم اللَّه الرحمن الرحیم.

جناب حجت الاسلام آقای حاج شیخ مهدی کروبی- ایّده اللَّه تعالی.

ملت شریف ایران می‏داند که نهضت اسلامی و پیروزی انقلاب اسلامی مرهون فداکاری قشرهای مختلف ملت است که در صف اول باید شهدای انقلاب- رحمة اللَّه علیهم- و کسانی که در این راه معلول و آسیب دیده شده‏اند، محسوب داشت. لهذا باید رسیدگی کامل به خاندان شهدا و آسیب دیدگان و معلولین در این راه، چه در حال انقلاب و چه قبل و بعد از آن به نحو احسن و با مراعات احترام آنان بشود..

لهذا لازم است سازمانی به سرپرستی جنابعالی و هیأتی از معتمدین متدین و آگاه و آشنا بدین گونه امور، برای این مقصد مهم تأسیس شود که با اجرای طرحهای مفید آن، ملت و دولت انقلابی، دیْن خود را در مقابل این گروه فداکار در راه انقلاب اسلامی ادا نمایند، شورای انقلاب موظف است برای این شروع مهم، بودجه کافی تصویب نماید و در اجرای آن سرعت عمل به خرج دهد و دولت و متصدیان امور، موظف هستند مواد زیر را مورد تصویب و اجرای سریع قرار دهند:

۱- اولویت فرهنگی: یعنی در مدارس و دانشگاه با تسهیلات مقتضی وارد شوند..

۲- اولویت اقتصادی: یعنی مسکن، زمین، وسائل زندگی و سایر مایحتاج زندگی برای آنان تهیه گردد..

۳- اولویت در استخدام: یعنی خانواده شهدا و معلولین در استخدام دولت اولویت داشته و آنان که قدرت خدمت دارند به استخدام دولت درآیند.

۴- کارت مجانی برای سوار شدن آنان در اتوبوسهای دولتی داخل شهرها تهیه گردد..

۵- کارت نیمه بها برای استفاده از وسائل نقلیه بین شهری مثل قطار و هواپیما و غیره..

۶- تشکیل دفترچه مخصوص برای قدرت خرید از تعاونیهای دولتی..

۷- بیمه درمانی و استفاده از کارت ویژه خرید دارو..

۸- قرار دادن حقوق رسمی برای معلولین که قدرت کار ندارند و خانواده شهدا بالنسبه به افراد آن خانواده..

۹- ایجاد برنامه ‏هایی در رادیو به عنوان معلولین و خانواده شهدا..

۱۰- سازمان موظف است بدون فوت وقت، معلولین و آسیب دیدگانی که احتیاج به معالجه دارند تحت علاج قرار دهد و در صورتی که با تصدیق طبیب لازم است برای معالجه به خارج کشور بروند، اسباب مسافرت و مخارج معالجه آنان را فراهم نماید..

ضمناً متذکر می‏شود که اگر سازمان در موارد مرقومه به اشکالی برخورد نمود و یا از طرف بعضی متصدیان اهمالی شد، اینجانب را مطلع نمایند تا در رفع آن به‏طور مقتضی عمل نمایم..

– روح اللَّه الموسوی الخمینی.

منبع: صحیفه امام، ج‏۱۲، ص: ۱۸۵ و ۱۸۶


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.