سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

روزی که برای بنی‌امیه مبارک بود

چکیده :بنی امیه این روز، روز عزای عالم،‌ روز عاشورا را تا سالهای حضورش جشن گرفت و به یکدیگر تبریک گفت. به آن فخر کرد و آن را روز عید قرار داد. لباس نو به تن کرد و یاد «فتنه» حسین را بر بالای منبرها زنذه نگه‌داشت....


داوود حشمتی

پس از عاشورا، (درست پس از عاشورا)، آنها که فریاد حق‌طلبی حسین بن‌علی را «فتنه» نامیدند، به فکر افتادند که؛ این روز را برای همیشه به عنوان روز پیروزی بر «فتنه» لقب دهند. بهترین کار این بود که؛ این روز را به عنوان یک روز «متبرک» در میان مسلمین جا بیندازند. از همین رو فعالیت‌ها آغاز شد.

و بنی امیه این روز، روز عزای عالم،‌ روز عاشورا را تا سالهای حضورش جشن گرفت و به یکدیگر تبریک گفت. به آن فخر کرد و آن را روز عید قرار داد. لباس نو به تن کرد و یاد «فتنه» حسین را بر بالای منبرها زنذه نگه‌داشت.

«هذا يوم تبركت بِه بنو اميّة» بود، روز عاشورا. روزی که به آن فخر می‌کردند و برای مبارک کردن این روز از کیسه سیاه دلهاشان احادیث جعلی تراوش می‌کردند.

و هذا یوم فرحت به آل زیاد و آل مروان بقتلهم الحسین

و آل امیه، آل زیاد و آل مروان، این روز را روز «فرح» و «شادی» می‌دانست. روزی که توانسته بود «فتنه» حسین بن علی را سرکوب کند.

کاش، ای کاش، زیارت عاشورا را خوانده بودیم… کاش شیعه این درد را فراموش نکرده بود. علم و کتل حسین مهم نبود. کاش زیارت عاشورا خوانده بود….

اَللَّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ آخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ اللَّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَیْنِ وَ شایَعَتْ وَ بایَعَتْ عَلى قَتْلِهِ اَللَّهُمَّ الْعَنْهُمْ جَمیعاً.
اَلسَّلامُ عَلَیْكَ یا اَبا عَبْدِ اللَّهِ وَ عَلَى الْاَرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِنائكَ عَلَیْكَ مِنّى سَلامُ اللَّهِ اَبَداً ما بَقیتُ وَ بَقِىَ اللَّیْلُ وَالنَّهارُ

منبع: فیس‌بوک نویسنده


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.