سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » لاشه هواپیمای مالزی، در قعر دریای جاوه پیدا شد...

لاشه هواپیمای مالزی، در قعر دریای جاوه پیدا شد

چکیده : یک عضو تیم جست و جو نجات مسافران هواپیمای خطوط هوایی «ایر آسیا»، روز چهارشنبه از کشف لاشه این هواپیما در کف دریای جاوه خبر داده است...


لاشه هواپیمای مالزی، در قعر دریای جاوه کشف شدیک عضو تیم جست و جو و نجات، به شبکه سی ان ان گفته است که لاشه هواپیمای سانحه دیده خطوط هوایی «ایر آسیا»، در اعماق دریای جاوه، کشف شده است.

به گزارش فارس، یک عضو تیم جست و جو نجات مسافران هواپیمای خطوط هوایی «ایر آسیا»، روز چهارشنبه از کشف لاشه این هواپیما در کف دریای جاوه خبر داده است.

«هرناتو» که با شبکه سی ان ان گفت و گو می کرد، گفت لاشه هواپیما با استفاده از فناوری «سونار» (مکان یابی راداری زیر آب) کشف شده، اما هنوز مشخص نیست که هواپیما متلاشی شده یا لاشه آن سالم است.

دیروز (سه شنبه)، تیم جست و جو اعلام کرد تکه هایی از لاشه هواپیما بر روی آب مشاهده شده است. ساعاتی بعد، چندین جناره مسافران هواپیما هم از آب بیرون کشیده شد. منابع مختلف شمار اجساد را تا 40 نفر اعلام کرده اند.

سومین سانحه صنعت هوایی مالزی در سال 2014، روز یکشنبه و پس از آن رخ داد که هواپیمای پرواز QZ8501 خطوط هوایی «ایر آسیا»، بعد از درخواست برای تغییر مسیر به واسط بدی شرایط جوی، از صفحه رادارها محو شد.

پیش از این دو پرواز MH370 و MH17 خطوط هوایی مالزی هم، یکی مفقود و دیگر ساقط شده بودند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.