سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ادامه جلسات احمدی نژاد با فراکسیون های مجلس نهم برای انتخابات...

ادامه جلسات احمدی نژاد با فراکسیون های مجلس نهم برای انتخابات

چکیده : احمدی نژاد حتی جلساتی با اعضای فراکسیون رهروان ولایت برگزار کرده که در این فراکسیون نیز جایگاهی نتوانسته به دست آورد. احمدی نژاد حتی در مجلس در بین نمایندگان هم جایگاهی ندارد و شاید طرفدارانش در مجلس به تعداد انگشتان دست باشند...


مهرداد لاهوتی، عضو فراکسیون رهروان ولایت، درباره تلاش های اخیر احمدی نژاد و یارانش برای پیروزی در انتخابات مجلس دهم و ائتلاف او با یک جریان سیاسی گفت: تنها جریانی که احمدی نژاد را تا حدودی قبول دارد، جبهه پایداری است. ممکن است برای به دست آوردن جلب نظر سایر جریان های سیاسی جلساتی با آن ها برگزار کند.

وی به خبرنگار آفتاب گفت که احمدی نژاد حتی جلساتی با اعضای فراکسیون رهروان ولایت برگزار کرده که در این فراکسیون نیز جایگاهی نتوانسته به دست آورد. لاهوتی در ادامه افزود: احمدی نژاد حتی در مجلس در بین نمایندگان هم جایگاهی ندارد و شاید طرفدارانش در مجلس به تعداد انگشتان دست باشند.

با وجود آنکه نزدیکان احمدی نژاد در مصاحبه های خود می گویند که احمدی نژاد هیچ گونه فعالیتی برای انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی انجام نمی دهد، وجود نشست های گوناگون در شمال و جنوب تهران، دیدارهای مردمی و سفرهای استانی وی در چند وقت اخیر حاکی از آن است که او دوباره خیال بازگشت به وادی سیاست را در سر می پروراند. ابراهیم نکو عضو فراکسیون رهروان ولایت نیز در گفتگو با روزنامه «مردم امروز»، ضمن تایید این موضوع اظهار داشت: «برخلاف آنچه که حامیان دولت دهم اذعان دارند، شخص محمود احمدی نژاد درصدد تشکیل لیست انتخاباتی برآمده است.» این در حالی است که احمدی نژاد از گروه ها و نهادهایی که بانی به قدرت رسیدنش شدند روز به روز رانده و اخراج می شود.

در همین راستا مهرداد لاهوتی، نماینده مجلس و عضو فراکسیون رهروان ولایت، با بیان اینکه احمدی نژاد در هیچ حزب و گروهی جایی ندارد به خبرنگار «آفتاب» گفت: احزاب در تمام دنیا مانند یک دانشگاه به صورت علمی کار سیاسی و اندیشه ها را تربیت می کنند. دارای مرام نامه و اصول هستند هر کسی که به پست و مقام مهمی دست می یابد به اهداف حزب عمل می کنند نه اینکه آن کاری را که دوست دارد انجام دهد و فقط حرف خودش را بزند، اما متاسفانه در کشور ما هیچ حزبی آنطور که گفته شد فعالیت نمی کند و افراد فقط متعلق به یک حزب نیستند بلکه نسبت به سود و زیان خود در هر زمان به یک جریان سیاسی گرایش پیدا می کنند.

وی گفت: رفتار آقای احمدی نژاد را نمی توان به هیچ حزبی نسبت داد چراکه از لحاظ ایدئولوژیکی به جبهه پایداری نزدیک است اما از لحاظ رفتاری هنوز معلوم نیست به کدام گروه تعلق دارد.

لاهوتی در ادامه افزود: ما در مجلس هیچ کدام آنطور که باید و شاید به حزبی تعلق نداریم و هرکدام متناسب با اندیشه و فکر خودمان صحبت می کنیم. در تمام دنیا این احزاب هستند که خط مشی را مشخص می کنند. مثلا خود آقای روحانی اینطور نیست که به هیچ جریانی تعلق نداشته باشد بلکه با هر دو جریان سیاسی چپ و راست تناسب دارد. بنابراین براساس اندیشه خودش انتخاب می کند اکنون کدام ایدئولوژی را پیاده کند. برای همین نمی توان او را در یک قالب نگه داشت.

این نماینده مجلس اضافه کرد: احمدی نژاد هم از این موضوع مستثنی نیست. از نظر جریان فکری به شدت مورد حمایت جبهه پایداری هاست اما در خیلی موارد حتی به سخنان اعضای پایداری هم توجهی نکرد و یک راه کج دیگر را پیش گرفت مثلا همین جریان خانه نشینی یازده روزه حتی جبهه پایداری ها هم او را مورد نقد قرار دادند.

عضو کمیسیون عمران مجلس نهم در پاسخ به این سوال که آیا احمدی نژاد بعد ازانتخابات 92 از سیاست کناره گیری کرد، اظهار داشت: احمدی نژاد هیچ گاه قصد کناره گیری از سیاست را نداشته و در این یک سال و نیم یک سکوت مدت دار کرده بود و از عرصه سیاست خارج نشد و خارج نخواهد شد مگر اینکه یک شرایطی به وجود بیاید که مجبور به خروج از سیاست شود و گرنه همچنان به دنبال کسب قدرت است.

لاهوتی در پایان سخنانش در خصوص اینکه آیا مردم دوباره به احمدی نژاد اعتماد خواهند کرد گفت: مردم دو دسته هستند یک دست از آنها تحصیل کرده اند و بی شک به احمدی نژاد اعتماد نخواهند کرد دسته دوم عوامند که احمدی نژاد خوب بلد است چطور نظر آن ها را به خود جلب کند و از روش هایی که در دوره قبل استفاده می کرد، بهره خواهد برد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.