سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حملات تندروها نتیجه نداد/ سخنرانی مرعشی در یاسوج و دفاع از موسوی و کروبی...

حملات تندروها نتیجه نداد/ سخنرانی مرعشی در یاسوج و دفاع از موسوی و کروبی

چکیده : دانشجویی به طولانی شدن حصر رهبران جنبش سبز اشاره کرد که مرعشی در پاسخ وی، گفت: چنانچه در این زمینه بخواهیم به مسوولان کشور مشورت بدهیم خواهیم گفت که ادامه وضع موجود نه نیاز است و نه مصحلت...


کلمه – گروه خبر: ده روز از 16 آذر و روز دانشجو گذشته ولی همچنان سخنرانی ها و جلسات پرسش و پاسخ دانشجویان ادامه دارد. دانشجویانی که مهمترین مطالبه شان رفع حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی و زهرا رهنورد است. بعد از دانشگاه های تهران و اصفهان و اهواز و یزد و…. نوبت به دانشگاه یاسوج رسید.

به گزارش کلمه، حسین مرعشی سخنگو حزب کارگزاران سازندگی سه شنبه شب در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج حاضر شد و به پرسش دانشجویان پاسخ گفت و از رهبران سبز در حصر دفاع کرد.

به گزارش ایرنا مرعشی، در پاسخ به سوالی در مورد حجت الاسلام مهدی کروبی گفت: کروبی مورد احترام امام خمینی (ه) و همچنین بخش مهمی از مردم جامعه است و ابهامی در خصوص وی وجود ندارد.

دانشجویی نیز به طولانی شدن حصر رهبران جنبش سبز اشاره کرد که مرعشی در پاسخ وی، گفت: چنانچه در این زمینه بخواهیم به مسوولان کشور مشورت بدهیم خواهیم گفت که ادامه وضع موجود نه نیاز است و نه مصحلت.

وی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان گفت: میرحسین موسوی را شخصیتی انقلابی، معتقد و هنوز هم نخست وزیر امام خمینی (ره) می دانم.

دانشجویی نیز از وی درباره مدتی که به اتهام اهانت به نظام در زندان به سر می برد پرسید، که مرعشی در پاسخ گفت: در آن دوران خود را زندانی تنگ نظری برخی افراد می دیدم نه زندانی در حکومت جمهوری اسلامی.

دانشجوی دیگری از مرعشی پرسید چرا با وجود فسادهای مختلف در دولت نهم و دهم با احمدی نژاد برخورد قانونی نمی شود که وی نیز این چنین پاسخ داد: تاکنون مورد خاصی مبنی بر فساد مالی شخص احمدی نژاد نشنیده ام اما پرونده معاون اول وی در حال پیگیری است.

مرعشی ابراز داشت: در دولت های قبل در سطح نخست وزیر فساد وجود نداشته و امیر عباس هویدا هر چند قانون اساسی را زیر پاگذاشت و کشور را تقدیم شاه مخلوع کرد و خطای بزرگی را مرتکب شد ولی در مورد فساد مالی وی گزارشی در دست نیست.

وی ادامه داد: آیت الله مهدوی کنی، حسن حبیبی و عارف نیز از شخصیت های بی نظیری بودند که در دوران مختلف در سمت معاون اولی رییس جمهوری به نظام و انقلاب خدمت کردند و فساد مالی نداشتند.

دانشجویی نیز درباره تقسیم سبد کالا بین مردم از سوی دولت یازدهم پرسید که مرعشی پاسخ داد: به لحاظ سلیقه ای نمی پسندم که دولت سبد کالا توزیع کند ولی گزارشاتی وجود دارد که نشان می دهد فقر غذایی زندگی برخی افراد جامعه را تحت تاثیر قرار داده است.

دانشجوی دیگری نیز به نقش هاشمی رفسنجانی و خاتمی در پیروزی حسن روحانی در انتخابات 24 خرداد پرسید که مرعشی چنین پاسخ داد: روحانی در سفرها و مناظره ها خود را به مردم نشان داد و جبهه ای که از سوی اصلاح طلبان و اعتدالیون شکل گرفت خدمت بزرگی به ایران اسلامی کرد.

دانشجویی نیز درباره برنامه های دولت یازدهم برای اشتغالزایی در مناطق محروم پرسید که مرعشی پاسخ داد: دولت برنامه های خوبی در این زمینه دارد و صندوق توسعه ملی نیز میلیاردها دلار در اختیار دارد که می تواند با توجه به اولویتی که به مناطق کمتر توسعه یافته داده هزینه کند.

دانشجویی نیز با بیان این سوال که حسن روحانی دایم می گوید از استبداد به رای به خدا پناه میبرم از مرعشی پاسخی مناسب در خواست کرد که وی پاسخ داد: این موضوع چیز بدی نیست و او در برخی مواقع نیز از فشار شیاطین به خدا پناه می برد.

مرعشی در پاسخ به این سوال که چرا در دوران کارگزاران سازندگی مردم فشار اقتصادی زیادی را متحمل شدند، گفت: پس از جنگ تحمیلی کشور در وضعیت خاصی به سر می برد که در سال 76 با روی کارآمدن دولت سازندگی اقتصاد ایران به طور متوسط شش درصد رشد داشت.

وی ادامه داد:در این مدت به طور متوسط تورم نیز در این دولت 22 درصد و ضریب (جینی) یعنی همان شکاف طبقاتی نیز کاهش یافت و به نفع مردم رقم خورد.

مرعشی افزود: اگر سیاست های دولت سازندگی اشتباه بود مردم به سید محمد خاتمی رای نمی دادند.

البته سخنرانی حسین مرعشی در دانشگاه یاسوج به مذاق بسیاری از تندروها خوش نیامد. خبرگزاری فارس خبر زد که “هشدار روحانیت به مسئولان برای جلوگیری از جولان فتنه‌گران در دانشگاه‌های کهگیلویه و بویراحمد”

علی‌محمد بزرگواری نماینده چهار شهرستان کهگیلویه و وبویراحمد در مجلس واکنش تندی به حضور مرعشی در دانشگاه یاسوج داشت و با بیان اینکه عده ای در پی تطهیر اقدامات آقا زاده‌ها هستند گفت: آقازاده‌ها همان‌ها هستند که فتنه و آشوب را برپا کردند،‌ فتنه گران همین خواهر زاده‌های آقای مرعشی هستند. آقا زاده‌ها عوض اینکه طرفدار نظام باشند ضدنظام شده‌اند.

بزرگواری با بیان این که آقازاده ها از مهدی هاشمی تا مطهری‌ها آفت نظام شده‌اند، گفت: این ها جنگ نرم را به راه انداخته‌اند، در این جنگ نرم آقا زاده‌ها را جلو انداخته‌اند و این حرکت هماهنگ شدهٔ آن‌ها دارد به سمت خم کردن عمود خیمهٔ ولایت می‌رود، سردمداران این جنبش عمود این خیمه را نشانه رفته‌اند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کهگیلویه و بویراحمد هم در این باره انتقادهایی کرد. به هر حال شنیدن سخن گفتن از حصر و میرحسین موسوی و مهدی کروبی و زهرا رهنورد، محصورینی که قرار بوده از نظرها دور بمانند تا شاید فراموش شوند، چندان خوشایند اصولگرایان تندرو نیست.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.