سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بهمن احمدی امویی از زندان آزاد شد...

بهمن احمدی امویی از زندان آزاد شد

چکیده :بهمن احمدی امویی، روزنامه نگار زندانی، با پایان دوران محکومیتش، پس از ده روز معطلی به بهانه غیبت در مرخصی و دو روز حبس اضافه غیرقانونی و بی دلیل، از زندان رجایی شهر آزاد شد....


بهمن احمدی امویی با پایان دوران محکومیتش، پس از ده روز معطلی به بهانه غیبت در مرخصی و دو روز حبس اضافه غیرقانونی و بی دلیل، از زندان رجایی شهر آزاد شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، این روزنامه نگار اقتصادی که به علت مقالات انتقاداتی اش و اعتراض به مفاسد دولت احمدی نژاد به پنج سال و چهار ماه حبس محکوم شده بود، دو سال آخر حبس خود را در زندان رجایی شهر گذراند.

بهمن احمدی امویی که پس از انتخابات 88 به همراه همسرش ژیلا بنی یعقوب بازداشت شده بود، از مهرماه 92 به مرخصی آمده بود و مسئولان قضایی به طور شفاهی به وی اعلام کرده بودند که مرخصی او تمدید شده است. اما در اسفند سال گذشته که مرخصی وی تمدید نشد و او به زندان فراخوانده شد، به وی اعلام شد که این تمدیدهای شفاهی پذیرفته نمی شود و برای وی غیبت محسوب می شود.

بدین ترتیب ده روز به مدت حبس وی اضافه کردند تا تاریخ آزادی او از 31 شهریور به دهم مهر امسال تغییر یابد.

اما وقتی همسرش در روز پنجشنبه دهم مهر 93 نیز به مقابل زندان مراجعه کرد، ماموران اعلام کردند که دستوری برای آزادی این زندانی سیاسی نیامده و او باید تنبیه شود!

بدین ترتیب این روزنامه نگار زندانی که چندی پیش هویت او و همکاران زندانی اش از سوی مقام عالی اجرایی کشور انکار شد، دو روز دیگر هم اضافه در زندان ماند تا در نهایت ظهر امروز دوازدهم مهرماه از زندان رجایی شهر آزاد شد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.