سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سومین طلای کشتی آزاد برگردن جوکار/ نهمین مدال طلای کاروان ایران...

سومین طلای کشتی آزاد برگردن جوکار/ نهمین مدال طلای کاروان ایران

چکیده : عضو تیم ملی کشتی آزاد ایران با پیروزی برابر حریف قزاقستانی خود به عنوان قهرمانی و مدال طلای وزن 86 کیلوگرم هفدهمین دوره بازیهای آسیایی دست پیدا کرد. این سومین مدال طلای تیم ملی کشتی آزاد و نهمین مدال طلای کاروان ورزشی ایران در این دوره از بازیهای آسیایی است...


عضو تیم ملی کشتی آزاد ایران با پیروزی برابر حریف قزاقستانی خود به عنوان قهرمانی و مدال طلای وزن 86 کیلوگرم هفدهمین دوره بازیهای آسیایی دست پیدا کرد. این سومین مدال طلای تیم ملی کشتی آزاد و نهمین مدال طلای کاروان ورزشی ایران در این دوره از بازیهای آسیایی است.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به اینچئون، آزادکار وزن 86 کیلوگرم تیم ملی کشتی ایران در دیدار فینال این وزن رو در روی “یسبولات نورژومبایف” از قزاقستان قرار گرفت که در نهایت موفق شد با نتیجه 14 بر 4 حریف توانمند خود را شکست دهد و مدال طلای این وزن را از آن خود کند.

جوکار با این قهرمانی، ضمن کسب سومین مدال طلای کشتی آزاد ایران، نهمین مدال طلای کاروان ورزشی ایران را نیز به ارمغان آورد. پیش از این دو مدال طلا توسط رضا یزدانی و مسعود اسماعیل پور در کشتی آزاد بدست آمد.

جوکار در دور اول “ژان فنگ” از چين را با نتیجه 11 بر یک شکست داد و “كومار” از هند را هم در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر پشت سر گذاشت. آزادکار 86 کیلویی تیم ایران در مرحله نیمه نهایی نیز “گواينگ كيم” از كره جنوبي را با نتیجه 4 بر یک شکست داد و به فینال رسید.

مدال طلا:

نجمه خدمتی (تیراندازی)، محسن محمدسیفی (ووشو)، محسن شادی (روئینگ – قایقرانی)، محمد دانشور (کایرین – دوچرخه‌سواری)، بهداد سلیمی (وزنه‌برداری)، اسماعیل عبادی (تیراندازی با کمان)، رضا یزدانی(کشتی آزاد)، مسعود اسماعیل پور (کشتی آزاد)، میثم مصطفی جوکار (کشتی آزاد).

مدال نقره:

نرجس امام‌قلی‌نژاد (تیراندازی)، الهه منصوریان (ووشو)، تیم تیراندازی تفنگ بادی 10 متر بانوان، حمیدرضا لادور (ووشو)، تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر، کیانوش رستمی (وزنه‌برداری)، لیلا رجبی (پرتاب وزنه)، آروین معظمی گودرزی(دوچرخه‌سواری)، احمدرضا طالبیان (کایاک تک نفره قایقرانی) و علی آقامیرزایی و سعید فضل‌الله (کایاک قایقرانی)، عزت الله اکبری(کشتی آزاد)

مدال برنز:

سجاد عباسی (ووشو)، تیم روئینگ چهار نفره بانوان، سولماز عباسی (روئینگ – قایقرانی)، تیم روئینگ دو نفره مردان، تیم کامپوند مردان، حسین عسگری (دوچرخه‌سواری)، آرزو حکیمی( کایاک تک نفره قایقرانی)، عادل مجللی(کانو قایقرانی).

هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی از 28 شهریور در اینچئون کره‌جنوبی آغاز شده و تا 12 مهرماه ادامه پیدا می‌کند. در این دوره از مسابقات 9501 ورزشکار از 45 کشور آسیایی در 36 رشته با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. کاروان ورزش ایران نیز با 282 ورزشکار شامل 224 ورزشکار مرد و 58 ورزشکار زن در این دوره از مسابقات شرکت کرده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.