سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مهدی هاشمی: زمانی به تئاتر بازمی‌گردم که بیضایی برگشته باشد...

مهدی هاشمی: زمانی به تئاتر بازمی‌گردم که بیضایی برگشته باشد

چکیده :چند نفری که تکیه به دولت دارند و با بودجه دولتی فیلم‌هایی گران می‌سازند؛ حق ندارند به دیگران بگویند که چه فیلمی بسازند یا چگونه رفتار کنند. کسی که برای فیلمش از بودجه چند میلیاردی دولتی استفاده می‌کند؛ نباید وکیل وصی دیگران...


مهدی هاشمی در نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی ضدگلوله به کارگردانی مصطفی کیایی؛ با اشاره به اینکه هیچ هنرمندی حق ندارد برای دیگری تعیین تکلیف کند؛ افزود: چند نفری که تکیه به دولت دارند و با بودجه دولتی فیلم‌هایی گران می‌سازند؛ حق ندارند به دیگران بگویند که چه فیلمی بسازند یا چگونه رفتار کنند.

وی ادامه داد: کسی که برای فیلمش از بودجه چند میلیاردی دولتی استفاده می‌کند؛ نباید وکیل وصی دیگران شود و به مسئولان یا فیلمسازان امر و نهی کند که چگونه رفتار کنند.

هاشمی با انتقاد از حضور نابازیگر‌ها در سینمای حرفه‌ای گفت: تفاوت بازیگر با نابازیگر در این است که بازیگر به تماشاگر لذت بازیگری را منتقل می‌کند اما یک نابازیگر فقط رفتاری واقعی دارد. مردم بیشتر فیلم‌هایی که نابازیگر دارد را دوست ندارند زیرا نابازیگر نمی‌تواند عصیان کند و واکنش داشته باشد بلکه فقط کنش دارد.

هاشمی در پاسخ به این سوال که چرا از تئا‌تر دور شده است؛ گفت: متاسفانه در تئا‌تر آن انضباط و برنامه‌ریزی که در سینما وجود دارد، وجود ندارد. از طرفی دیگر فضایی که امروز در کشور بوجود آمده فضایی ضدتئا‌تر است و امکان فعالیت مستقل در تئا‌تر به دلایل مشکلات مختلف همچون مشکل مالی وجود ندارد.

وی ادامه داد: من امروز از کار کردن در تلویزیون و سینما راضی هستم و به تئا‌تر زمانی بازمی‌گردم که بیضایی به کشور بازگشته باشد.

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.