سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اتهام غنچه قوامی «تبلیغ علیه نظام» اعلام شد...

اتهام غنچه قوامی «تبلیغ علیه نظام» اعلام شد

چکیده :غنچه قوامی، یکی از زنان خواهان ورود به ورزشگاه‌ها برای تماشای بازی والیبال که تیرماه سال جاری بازداشت شده به «تبلیغ علیه نظام» متهم شده است. محمود علیزاده طباطبایی، وکیل غنچه قوامی روز یکشنبه ششم مهر به ایسنا گفت: «اخیرا با صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست، پرونده موکلم به شعبه اول دادگاه انقلاب ارسال شد.»...


غنچه قوامی، یکی از زنان خواهان ورود به ورزشگاه‌ها برای تماشای بازی والیبال که تیرماه سال جاری بازداشت شده به «تبلیغ علیه نظام» متهم شده است.

محمود علیزاده طباطبایی، وکیل غنچه قوامی روز یکشنبه ششم مهر به ایسنا گفت: «اخیرا با صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست، پرونده موکلم به شعبه اول دادگاه انقلاب ارسال شد.»

غنچه قوامی، شهروند بریتانیایی ایرانی‌الاصل روز ۳۰ خردادماه سال جاری برای تماشای مسابقه والیبال به ورزشگاه آزادی مراجعه کرده بود که بازداشت و ساعاتی بعد آزاد شد.

او چند روز بعد که برای پس گرفتن لوازم شخصی خود اقدام کرده بود، دوباره بازداشت شد و همچنان در بازداشت به‌سر می‌برد.

با ادامه یافتن بازداشت وی، هفته گذشته ۳۰۰ نفر از فعالان مدنی، سیاسی و فرهنگی با امضای نامه‌ای خطاب به حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران با یادآوری «شرایط سخت غنچه قوامی در بازداشتگاه اوین»، خواهان رعایت حقوق قانونی و شهروندی او و تلاش دولت برای فراهم کردن مقدمات آزادی او شدند.

به گفته این فعالان، «نقض حقوق متهم٬ برخورد امنیتی با ایرانیان بازگشته به کشور و بازداشت زنان خواهان ورود به استادیوم،» از نشانه‌های «مقاومت نهادهای امنیتی» در برابر اجرای وعده‌های حسن روحانی است که «سکوت و انفعال بیشتر دولت در برابر آن، امید جامعه به تحقق شعارهای انتخاباتی را خواهد کاست.»

در همین حال غلامحسین محسنی اژه‌ای، معاون اول و سخنگوی قوه قضائیه ایران هفته گذشته گفت که بازداشت غنچه قوامی «به ورزش ربطی ندارد» اما سوسن مشتاقیان، مادر غنچه قوامی در واکنش به اظهارات این مقام قضایی گفت: «دختر من در جریان بازی والیبال بازداشت شد؛ بنابراین به آن ربط پیدا می‌کند.»


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.