سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ۱۰۰ کارگر پالایشگاه آبادان اخراج شدند...

۱۰۰ کارگر پالایشگاه آبادان اخراج شدند

چکیده : در صورت وجود نظارت بر شرکت‌های پیمانکاری می‌شد از بیکاری کارگران جلوگیری کرد./ هر یک از این پیمانکاران پروژه‌های متفاوتی در فازهای پالایشگاه آبادان بر عهده دارند و می‌توانستند این کارگران را به پروژه‌های دیگر منتقل کنند...


یک فعال کارگری در آبادان از تعدیل حدود ۱۰۰ کارگر پیمانکاری شاغل در فاز سه پالایشگاه آبادان به دلیل اتمام قرارداد کاری خبر داد، گفت: این تعداد کارگر طی سه ماه اخیر حقوق دریافت نکرده‌اند.

«مصطفی نظری» نماینده محوری کانون شوراهای اسلامی کار در شهرهای آبادان، خرمشهر و اروند کنار با اعلام این خبر به ایلنا گفت: شرکت پیمانکاری «جندی شاپور» از شرکتهای پیمانکار فاز ۳ پالایشگاه آبادان ۱۰۰ نفر از کارگران را به دلیل اتمام قرارداد کاری اخراج کرد.

او با بیان اینکه هنوز از اتمام پروژه در دست شرکت جندی شاپور در فاز ۳ پالایشگان آبادان زمان باقی است، در ادامه افزود: یکی از مشکلات این شرکت پیمانکاری مسدود شدن حسابهای بانکی‌اش از سوی اداره دارایی آبادان به دلیل افزایش بدهی‌ها است که مشکلات آنان را چندین برابر کرده است.

این نماینده رسمی کارگران با تأکید بر این موضوع که «در صورت وجود نظارت بر شرکت‌های پیمانکاری می‌شد از بیکاری کارگران جلوگیری کرد»، ادامه داد: هر یک از این پیمانکاران پروژه‌های متفاوتی در فازهای پالایشگاه آبادان بر عهده دارند و می‌توانستند این کارگران را به پروژه‌های دیگر منتقل کنند.

این فعال کارگری در ادامه گفت: با وجود آنکه بیشتر کارگران پیمانکاری شاغل در پالایشگاه نفت آبادان، افراد کار بلد و ماهری هستند که پس از گذراندن دوره‌های تخصصی از طریق اخذ آزمون استخدام شده‌اند اما همواره به دلیل موقت بودن قرارداد کار در معرض تعدیل و اخراج قرار دارند.

به گفته نظری، نبود امنیت شغلی در کنار پرداخت نشدن مطالبات مزدی شرایط نامناسبی را برای کارگران پیمانی و قراردادی پالایشگاه آبادان فراهم کرده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.