سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انتقال ساجده عرب سرخی به بند سیاسی زنان اوین برای گذراندن دوران حبس...

انتقال ساجده عرب سرخی به بند سیاسی زنان اوین برای گذراندن دوران حبس

چکیده :ساجده عرب سرخی، روزنامه نگار و فعال مدنی که سال گذشته به اتهام تبلیغ علیه نظام به صورت غیابی به یک سال حبس محکوم شده بود، برای گذراندن محکومیت یک سال حبس خود به زندان اوین رفت....


ساجده عرب سرخی، روزنامه نگار و فعال مدنی، برای گذراندن محکومیت یک سال حبس خود به زندان اوین رفت. او برای گذراندن دوران حبس خود به بند سیاسی زنان اوین منتقل شده است.

به گزارش خبرنگار کلمه، عرب سرخی که سال گذشته به اتهام تبلیغ علیه نظام به صورت غیابی به یک سال حبس محکوم شده بود، پس از مراجعت به کشور در شهریورماه 92 در این خصوص دادخواست واخواهی داد، اما این درخواست از سوی قاضی مقیسه رد شد و این حکم در دادگاه تجدیدنظر نیز به سرعت تایید شد.

ساجده عرب سرخی در حالی به تبلیغ علیه نظام محکوم شده است که مصداق اتهام تبلیغ علیه نظام به وی، نگارش چند دلنوشته برای پدرش در دوران بازداشت وی در سال 88 عنوان شده است.

او دختر فیض الله عرب سرخی زندانی سیاسی سابق و از اعضای ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران است که از تابستان 88 تا اواسط سال گذشته در زندان بود.

وی هفته پیش در صفحه خود در شبکه های اجتماعی خبر داد احضاریه اجرای حکم در حالی برای وی ارسال شده که هنوز اصل حکم به وی ابلاغ نشده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.