سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بیانیه عجیب ستاد کل؛ اعلام آمادگی نیروهای مسلح برای مقابله با بدحجابی!...
» فیروزآبادی دنباله‌رو انصار حزب الله می‌شود؟

بیانیه عجیب ستاد کل؛ اعلام آمادگی نیروهای مسلح برای مقابله با بدحجابی!

چکیده :در زمان احمدی نژاد با وجود حجم گسترده فساد اداری و اقتصادی و بی عدالتی هایی که وجود داشت و حتا ابتذالی که در عرصه فرهنگ موج می زد، انصار حزب الله در سکوتی عمیق به سر می برد. حالا که دولت تغییر کرده و دوباره مردم با دولت همراه هستند، انصار حزب الله دوباره می خواهد جان بگیرد و به خیابان ها برگردد. اما عجیب است که ستاد کل نیروهای مسلح کشور نیز به دنبال این گروه راه افتاده است....


کلمه – گروه سیاسی: منطقه در آتش و خون است. غزه و داعش از یک طرف و جان گرفتن دوباره طالبان در همسایه های شرقی. اما در ایران ظاهرا درد چیز دیگری است. نگرانی ستاد کل نیروهای مسلح کشور بدحجابی و ناهنجاری های شرعی است. به جای آن که نگرانی شهروندان ایرانی را برای امنیت مرزها و هر گون دست درازی داعش و طالبان برطرف کند می خواهد در شهر حضور داشته باشد و در کنار انصار حزب الله با بدحجابی برخورد کند.

شاید بتوان دلواپسی انصار حزب الله را اندکی درک کرد چراکه آنها سابقه قبلی در این عرصه کاسبکارانه دارند ولی اعلام آمادگی ستاد کل نیروهای مسلح کشور با دستور کار دیگر جای بسی تعجب و تامل دارد.

انصار حزب الله می خواهد دوباره خود را به سطح جامعه بکشاند. تشکل غیر رسمی که در سال های دهه هفتاد پس از جنگ متولد شد و خیابان ها را با داعیه امر به معروف و نهی از منکر زیر پا گذاشت، در دهه هشتاد آرام آرام ساکت شد و به نظر می رسد در اوایل دهه 90 دوباره می خواهد تجدید حیات کند.

آنان که ابتدا گمان می رفت بچه های جنگ و رزمندگانی هستند که از جبهه ها به شهر برگشته اند، اما هر چه گذشت تفاوت های ماهیتی آنان بیشتر هویدا شد و کار به جایی رسید که خط کشی پررنگی بین انصار حزب الله و رزمندگان کشیده شد.

رزمندگانی که برای دفاع از ناموس و خاک به جبهه رفته بودند حاضر نبودند نام شان کنار کسانی قرار بگیرد که در خیابان زنان و دختران را کتک می زنند و جوانان را با هر عنوانی تهدید می کنند.

انصار حزب الله در زمان ریاست جمهوری محمد خاتمی بیشترین فعالیت را داشت، چراکه بهبود نسبی اوضاع باید با زهرابی به تلخی می گرایید. جوانانی که به خاتمی رای داده بودند باید از رهگذر انصار حزب الله می فهمیدند که اوضاع برایشان بدتر شده که بهتر نشده است.

تمام هدف شان این بود مردم را مقابل دولت قرار دهند و نارضایتی عمومی و اینکه دولت کاری برای آنان انجام نمی دهد را ایجاد و تقویت کنند.

جالب آن که در زمان احمدی نژاد با توجه به حجم فساد اداری و اقتصادی و بی عدالتی هایی که وجود داشت و حتا ابتذالی که در فرهنگ موج می زد انصار حزب الله در سکوتی عمیق به سر می برد.

حالا دولت تغییر کرده است. دوباره مردم با دولت همراه هستند. انتخابات سال گذشته ریاست جمهوری پیام روشنی بود برای بسیاری. برای همین است که انصار حزب الله دوباره می خواهد جان دوباره بگیرد و به خیابان برگردد.

روز گذشته این خبر پیچید که انصار می خواهد به خیابان ها برگردد، این بار هم به بهانه حجاب و عفاف. شاید برای همین بود که هفته گذشته مجلسیان ناگهان نگران ساپورت پوشان شدند. باید بهانه ای پیدا می شد تا دلواپسان دوباره فریاد وامصیبتا سر دهند.

حسینعلی امیری سخنگوی وزارت كشور می گوید: از موتورسیكلت‌های گشت عفاف و حجاب بی‌اطلاعم.

اما تنها یک روز پیش ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه‌ای با تأکید بر ضرورت ایفای نقش دولت و نهادها و سازمان‌های مسئول در برابر آنچه هنجارشکنی‌های اخلاقی و فرهنگی می خواند ، آمادگی خود را برای کمک و نقش‌آفرینی در این زمینه اعلام کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: یکی از اهداف و راهبردهای نظام سلطه و جبهه دشمنان انقلاب اسلامی در عرصه جنگ نرم تضعیف اراده و تعهد دینی برای ترویج لاابالی‌گری و بی‌قیدی و گسترش بی‌بند و باری و نقض هنجارهای قانونی و شرعی در جامعه اسلامی ایران است.

این بیانیه می‌افزاید: در شرایطی که ایمان و باور مردم به ارزش‌های دینی و انقلابی و تعهد و تقید آنان به احکام و دستورات شرعی و التزام به بایدها و نبایدهای قانونی، جامعه ایران عزیز را به الگویی الهام‌بخش برای دیگر ملل و جوامع جهان تبدیل کرده است، توجه به تلاش جبهه معاندین نظام برای فروپاشی بنیان‌های فرهنگ دینی و جایگزینی فرهنگ مبتذل غربی از اهمیت مضاعفی برخوردار شده است.

در ادامه این بیانیه جریان‌سازی برای تهدید و تعرض به حریم عفاف و حجاب با بهره‌گیری از ظرفیت‌های رسانه‌ای و راه‌اندازی شبکه‌های ماهواره‌ای و تلویزیونی متعدد از برنامه‌های دشمن در راستای جنگ نرم و تهاجم فرهنگی علیه انقلاب اسلامی و ملت ایران قلمداد و با اظهار گلایه از برخی کم‌توجهی‌ها به وصایای حضرت امام و توصیه‌های مقام معظم رهبری در عرصه فرهنگ و صیانت از ارزش‌های دینی و اخلاقی تصریح شده است: شکی نیست که اگر از سوی آحاد جامعه به ویژه مسئولین و متولیان حوزه فرهنگی به تذکرات و هشدارهای رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی، قتل‌عام فرهنگی، غارت فرهنگی، ناتوی فرهنگی و جنگ نرم درک و احساس وظیفه‌ای فراگیر و جدی ایجاد می‌شد امروز شاهد ورود عده‌آی به مرز هنجارشکنی‌های فرهنگی و اخلاقی و گریز از قانون نمی‌شدیم.

به نظر می رسد رسیدگی به وضعیت حجاب و عفاف در ایران به مرحله نظامی رسیده است. یک بار اسم را مرور کنید: ستاد کل نیروهای مسلح.

به نظر می رسد این بیانیه با اشاره به درخواست اخیر رئیس محترم قوه قضائیه برای ایفای وظایف قانونی نهادها و سازمان‌های مسئول در برابر هنجارشکنی‌های فرهنگی و تأکید بر ضرورت شکل‌گیری یک همت و همگرایی ملی در این عرصه منتشر شده است. ولی هر آنچه جست و جو می کنیم ارتباط ستاد کل نیروهای مسلح را با مساله فرهنگی و مذهبی حجاب نمی توانیم پیدا کنید، البته مگر آن که از بین گزینه های روی میز برخورد نظامی برگزیده باشند!

اما همزمانی این بیانیه و اعلام حضور گشت های موتورسوار نشان از آن دارند تا تاریخ یک بار دیگر در حال تکرار است. دست های ناپیدا می خواهند که دوباره دولت را مقابل ملت قرار دهند تا شاید از رهگذر آن طرفی برای خود بربندند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.