سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نامه حسین رفیعی به روحانی: دانشگاهیان از شما دفاع علنی نمی کنند، چون شمشیر در کف زن...
» وزارت اطلاعات هنوز نمی تواند یک تیم عملیاتی متشرع برای بازرسی تربیت کند؟

نامه حسین رفیعی به روحانی: دانشگاهیان از شما دفاع علنی نمی کنند، چون شمشیر در کف زنگی مست است

چکیده : من از این جوانان ماجراجوی عملیاتی گله ای ندارم ، به مسئولان و روسای این وزارت خانه عریض و طویل که تاکید می کنند که ” ما را می شناسند” اعتراض است. من به زودی تمام این نوشته های این چند ساله را در رسانه های مجازی منتشر می کنم تا افکار عمومی قضاوت کند و شما هم از این طریق مطلع شوید که بر حامیان شما چه می گذرد همانگونه که قبلا بر حامیان آقای خاتمی اصلاح طلب گذشت...


دکتر حسین رفیعی عضو شورای فعالان ملی مذهبی در نامه ای به حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران ضمن تشریح برخورد ماموران امنیتی هنگام بازرسی از منزلش نسبت به رفتار آنها اعتراض کرده و سخن رئیس جمهور مبنی بر اظهار نظر در مورد توافق ژنو را یادآوری کرده است.

به گزارش سایت ملی-مذهبی این استاد دانشگاه که در طول سال های گذشته پرونده هسته ای ایران را با نگاه دفاع از منافع ملی بررسی کرده است در نامه خود تلویحا از اینکه وزیر اطلاعات بر ماموران خود تسلطی ندارد انتقاد کرده و آورده است:” می دانید چرا دانشگاهیان از ادبیات، مواضع و تحلیل های منطقی و ملی شما و توافق مفید ژنو، دفاع علنی نمی کنند؟ چون در وزارت خانه زیر مجموعه شما شمشیر در کف زنگی مست است و هنوز بعد از ۳۵ سال وزارت اطلاعات نتوانسته است یک تیم عملیاتی حرفه ای ، خبره و متشرع برای بازرسی از خانه های شهروندان تربیت کند! “

حسین رفیعی استاد بازنشسته دانشگاه تهران و عضو شورای فعالان ملی مذهبی است که روز دوشنبه منزل وی در تهران و لواسان با هجوم ماموران امنیتی مواجه شد. وسایل شخصی این استاد دانشگاه از سوی این ماموران ضبط شد.

متن کامل این نامه به نقل از ملی-مذهبی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر حسن روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و آرزوی توفیق شما در خدمت به ایران و ایرانیان

جنابعالی به درستی از دانشگاهیان خواستید که در مورد ” توافق ژنو” اظهار نظر علمی کنند تا فقط صدای مخالفین مغرض و ناآگاه این توافق شنیده نشود و در این مقطع که بحران های خطرناکی جامعه را فراگرفته است، شاید از مسیر این توافق تهدیدها و محدودیت های کمر شکن تخفیف یابند و مردم مظلوم ایران نفسی بکشند. اینجانب در یک تحلیل مفصل و مستند از توافق ژنو دفاع کردم که خلاصه آن در مجله “چشم انداز ایران” و کامل آن در فضای مجازی ، منشر شد.

ضمنا ، در پنج سال گذشته و پس از وقایع انتخابات ۸۸، تهدیدهای جنگ طلبان غربی و متحدان داخلی آنها علیه جمهوری اسلامی و بحران های داخلی ، توسط اینجانب آسیب شناسی شده و طی چندین متن به اطلاع مسئولان ارشد جمهوری اسلامی – از جمله جنابعالی – رسیده است.

در انتخابات خرداد ۹۲ و علی رغم منع موکد بعضی از دستگاه های اطلاعاتی ، اینجانب و سایر همفکران از کاندیداتوری جنابعالی دفاع کردیم. همه این اقدامات منحصرا برای مصالح ، منافع و امنیت ملی انجام شده اند و نه در راستای منافع گروهی و حزبی و احیا مزایای فردی.

در یکسال گذشته ، مسئولان بخش ملی – مذهبی دستگاه اطلاعاتی کشور مرتبا با پیغام های خود من را تهدید به بازداشت و پرونده سازی جدید می کردند. اقدامی که برای دوستان دیگر نیز کرده اند. اجرای این طرح در ساعت ۳ بعد از ظهر دوشنبه ۹ تیرماه جاری ، کلید خورد.

ده نفر از ماموران وزارت اطلاعات به همراه ماموران دادستانی به محل مسکونی من و خانواده در شهر دماوند ، هجوم آوردند و کلیه نوشته ها ، کارهای تحقیقاتی و حتی مجلات رسمی و کتب چاپ شده و اینترتی و هزاران پرینت خبرها و تحلیل های منتشره در مطبوعات داخلی و رسانه های مجازی ، تلفن همراه ، دفاتر تلفن شخصی، مودم ، لب تاپ و دفاتر شخصی همسرم و رسیور ماهواره را با خود بردند.

تنها به این اقدام بسنده نکردند بلکه مرا با خود به تهران آوردند تا محل مسکونی ما در تهران را هم بازرسی و کار خود را تکمیل نمایند. سرعت غیر مجاز این ضابطین قانونی در مسیر جاده ده ها بار امکان تصادف را پیش آورد به طوریکه آژیر هشدار دهنده اتومبیل مرتبا فریاد خطر سر می داد تا خدای ناکرده آثار جرمی محو نشود ! تذکر من نیز برای بستن کمر بند ایمنی به این آقایان با تمسخر روبرو شد!

آنچه در دماوند انجام داده بودند در تهران با وسعت و حجم بیشتری تکمیل کردند و من نمی دانم که از منزل من در تهران چه برده شده است چون صورت جلسه ای نه تنظیم و نه امضا شد. فقط می دانم که آنچه کرده اند شبیه جمع آوری غنایم از یک سرزمین تسخیر شده بود و نه به منظور دغدغه امنیتی که به قول خودشان همه چیز را زیر نظر داشتند و احتیاجی به جمع آوری این مدارک نبود.

بگذریم از توهین ، فحاشی ، تهدید و ضرب و شتم دخترم و همسرش توسط سه نفر از این آقایان که به توقیف لب تاپ شخصی خود اعتراض می کرد که هیچگونه ارتباطی به کار من نداشت و با خشونت عریان و نقض موازین اخلاقی و شرعی انجام شد. و باز هم بگذریم از برخورد های تنش آفرین همین آقایان با همسرم که او را با بیماری قلبی به مرز خطرناکی رساندند که به خیر گذشت.

جناب آقای روحانی

می دانید چرا دانشگاهیان از ادبیات، مواضع و تحلیل های منطقی و ملی شما و توافق مفید ژنو، دفاع علنی نمی کنند؟ چون در وزارت خانه زیر مجموعه شما شمشیر در کف زنگی مست است و هنوز بعد از ۳۵ سال وزارت اطلاعات نتوانسته است یک تیم عملیاتی حرفه ای ، خبره و متشرع برای بازرسی از خانه های شهروندان تربیت کند! من از این جوانان ماجراجوی عملیاتی گله ای ندارم ، به مسئولان و روسای این وزارت خانه عریض و طویل که تاکید می کنند که ” ما را می شناسند” اعتراض است. من به زودی تمام این نوشته های این چند ساله را در رسانه های مجازی منتشر می کنم تا افکار عمومی قضاوت کند و شما هم از این طریق مطلع شوید که بر حامیان شما چه می گذرد همانگونه که قبلا بر حامیان آقای خاتمی اصلاح طلب گذشت.

توفیق شما را از خداوند متعال خواستارم

محمد حسین رفیعی فنود (حسین رفیعی)

استاد بازنشسته دانشگاه تهران و فعال ملی – مذهبی


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.