سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » وضعیت وخیم جسمی مهدی خزعلی پس از چند روز اعتصاب غذای خشک...

وضعیت وخیم جسمی مهدی خزعلی پس از چند روز اعتصاب غذای خشک

چکیده :مهدی خزعلی، زندانی سیاسی که هفته ی گذشته بازداشت و به زندان رجایی منتقل شد و از همان دقایق اول اعلام اعتصاب غذای خشک کرده بود، در وضعیت جسمی مساعدی به سر نمی برد....


مهدی خزعلی، زندانی سیاسی که هفته ی گذشته بازداشت و به زندان رجایی منتقل شد و از همان دقایق اول اعلام اعتصاب غذای خشک کرده بود، در وضعیت جسمی مساعدی به سر نمی برد.

به گزارش خبرنگار کلمه، مهدی خزعلی که شنبه شب به بیمارستان امام منتقل شده و پزشکان اعلام کردند که دو سکته ی قلبی را پشت سر گذاشته همچنان از قبول سرم خودداری و بر ادامه ی اعتصاب خود اصرار می کند.

این زندانی سیاسی که تاکنون هفت بار بازداشت شده است، و هر بار دست به اعتصاب غذا زده، در اثر اعتصاب های طولانی به نارسایی هایی جسمی مبتلا شده است. و هم اکنون وضعیت جسمی وی باعث نگرانی جدی شده است.

رحمت الله بیگدلی: بسیجی رشید خیبر را دریابیم

روز گذشته رحمت الله بیگدلی از اعضای حزب اعتماد ملی در یادداشتی از مسئولان خواسته بود که به این وضعیت پایان دهند. او در صفحه ی فیس بوک خود نوشته است:

وخامت حال دکتر مهدی خزعلی؛ بسیجی رشید خیبر را دریابیم!

امروز هشتم تیرماه، ساعت چهار و بیست و پنج دقیقه بامداد تازه از گزاردن دوگانه‌ای به درگاه یگانه فارغ شده بودم که ناگهان صدای گوشی موبایلم به صدا درآمد!

گوشی را برداشتم و با کمال تعجب، نام بسیجی رشید و دلاور خیبر دکتر مهدی خزعلی را رؤیت کردم!

بسیار نگران شدم؛ چون مدت نه روز دکتر خزعلی در بازداشت و طبق اطلاعاتی که داشتم در اعتصاب غذا بود!

با برقراری تماس از آن سوی خط، صدای نزار دکتر خزعلی را شنیدم!

بعد از احوال‌پرسی متوجه شدم که به علت اعتصاب غذای تر و خشک به مدت نه روز، حال دکتر خزعلی به شدت خراب و با 18 کیلو کاهش وزن، دچار مشکل قلبی شده و به علت نگران کننده بودن وضع وی، در اولین شب از ماه مبارک رمضان از زندان رجایی‌شهر به اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) تهران منتقل شده است!

از دکتر خزعلی خواستم که برای حفظ جان خود، اعتصاب غذای خود را بشکند، ولی دکتر خزعلی گفت که من بر اساس فتاوایی که از برخی مراجع تقلید گرفته‌ام، به اعتصاب خود ولو بلغ ما بلغ حتی به قیمت از دست دادن جان ادامه خواهم داد و اگر در این راه بمیرم، خود را شهید می‌دانم!

اکنون با این وضعیت از مقامات مسؤول انتظار می‌رود که با اتخاذ تصمیمی مناسب، اجازه ندهند که خدای نکرده، جان این بسیجی رشید خیبر به مخاطره افتد و در این شرایط حساس، زمینه تبلیغات منفی علیه جمهوری اسلامی در دنیا فراهم آید!

فرزند فضل الله صلواتی: پیام ترا شنیدم و آنها که نمی خواهند بشنوند خودشان را به کری زده اند

هم چنین فرید صلواتی فرزند فضل الله صلواتی از فعالان ملی مذهبی اصفهان در یادداشتی به خزعلی گفته بود که باز هم ما پیام ترا شنیدم و آنها که نمی خواهند بشنوند خودشان را به کری زده اند. او از این زندانی سیاسی خواسته بود به اعتصاب غذای خود پایان دهد.

این فعال سیاسی هم در صفحه فیس بوک خود نوشت: همین الان در تماسی که با صالح فرزند دکتر مهدی خزغلی داشتم اوضاع پدر را خوب برایم توصیف نکرد و گویا مهدی خزعلی در حین اعتصاب غذا هم متاسفانه سکته کرده است . به فرزندش گفتم اگر پدر را ملاقات کردی از جانب من به او بگو صدایت رسید ولی تنها به گوش امثال ما . و اگر فکر کردی آنها که خود را به کری زده اند صدایت را می شنوند سخت در اشتباهی، زیرا گوش کردن به صدای تو منافعشان را به خطر می اندازد.

دکتر مهدی خزعلی عزیز خواهش می کنم به خاطر دوستان اعتصاب غذایت را بشکن . ما هنوز به تو احتیاج داریم و می خواهیم سلامت باشی تا بتوانی دودمان مزوران دین را به باد دهی و رسوا کنی .

دکتر فضل الله صلواتی دیشب و در هنگامه افطار در تماسي ضمن احوال پرسي و جویای حال دکتر خزعلی از او خواستند به خاطر مردم اعتصاب خود را بشکند . ایشان به مهدی خزعلی فرمودند مردم نگران حال شما هستند. اعتصاب خود را بشکنید و دل مردم را نشکنید.

محمد نوریزاد: در اورژانس بستری است و حالش اصلا خوب نیست

نیز محمد نوری زاد از زندانیان سابق سیاسی که سابقه اعتصاب غذا نیز در پرونده خود دارد به ملاقات مهدی خزعلی رفت و با انتشار عکسی نوشت: امروز به عیادت دکتر خزعلی رفتم. در بخش اورژانس بیمارستان بستری است و حالش اصلا خوب نیست. بشدت وزن کم کرده. دو سکته ی قلبی را از سر گذرانده. پرسیدم: همچنان در اعتصاب خشک اید؟ گفت: بله. دکتر خزعلی را با زندانیان اعدامی هم بند کرده اند. با: قصاصی ها.

دکتر با صدایی که به ناله بیشتر شبیه بود، از من قول گرفت و گفت: اگر از این بحران بدر آمدم، به اتفاق می رویم به در خانه ی کسانی که عزیزانشان به حادثه ای و مشاجره ای از پا در آمده اند و قاتلان شان اکنون زندانی اند و در انتظار اعدام.

گفت: عده ای از نام آشنایان را نیز می آورم پای کار برای اخذ رضایت. گفت: می رویم به پای شان می افتیم و هرجور شده رضایتشان را جلب می کنیم. گفت: اگر بدانید چه قصابانه هم بندی های مرا یکی یکی می بردند برای اعدام؟ و اگر بدانید من چه لحظه های تلخ وداع را در همین چند روز تجربه کرده ام! گفت: اگر زنده از این اعتراض بیرون آمدم، همه ی انرژی ام را صرف لغو اعدام می کنم.

برای مهدی خزعلی دعا کنیم

شنبه شب، محسن بیات، فرزند آیت الله بیات زنجانی خبر از تماس مهدی خزعلی از بیمارستان با این مرجع تقلید را داده و نوشت: مهدي خزعلي دقايقي قبل تماس گرفت و از پدرم التماس دعا داشت؛ در اورژانس بيمارستاني بستري شده و حالش به گواه صدايش، خوب نبود … براي او در اين ساعات انتهايي ماه شعبان، دعا كنيم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.