سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سرنوشت مادر گم شده زندانی سبز؛ تصادف و مرگ در بازگشت از زندان...
» محسن قشقایی زاده محبوس در زندان اوین

سرنوشت مادر گم شده زندانی سبز؛ تصادف و مرگ در بازگشت از زندان

چکیده :طوطی سلطانی مادر محسن قشقایی که پیش از این کلمه از ناپدید شدن وی پس از ترک سالن ملاقات زندان اوین در تاریخ دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه خبر داده بود اکنون مشخص شده است که وی در راه بازگشت به خانه بر اثر تصادف فوت کرده است....


طوطی سلطانی مادر محسن قشقایی زاده زندانی سیاسی سبز، بیش از یک ماه پیش در راه ملاقات فرزندش فوت کرده است.

به گزارش خبرنگار کلمه، خانم طوطی سلطانی مادر محسن قشقایی زاده که پیش از این کلمه از ناپدید شدن وی پس از ترک سالن ملاقات زندان اوین در تاریخ دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه خبر داده بود اکنون مشخص شده است که وی در راه بازگشت به خانه بر اثر تصادف فوت کرده است.

براساس این گزارش، پیکر مرحومه سلطانی پس از حادثه به پزشکی قانونی منتقل و پس از چند روز با توجه به مجهول الهویه بودن در غربت و در فراق فرزند و نان آور خانواده اش به خاک سپرده شده است.

محسن قشقایی زاده طی سه هفته پس از بی اطلاعی از وضعیت مادر خود در اعتراض به عدم رسیدگی به درخواست اش مبنی بر پی گیری ناپدید شدن مادرش از روز سه شنبه ۲۰ خرداد اعلام اعتصاب غذا کرد که واکنش مقامات مسئول تنها انتقال غیرقانونی او به بند زندانیان مالی بود.

این زندانی سیاسی که کفیل مادرش و عهده دار سرپرستی اوست، طی این مدت بارها از طریق مسئولان زندان و دادستانی خواستار پی گیری وضعیت مادرش بوده و درخواست کرد با توجه به اینکه مجموع حبس اش تنها شش ماه است و بیش از سه ماه از این مدت باقی نمانده است، با مرخصی برای تعیین تکلیف مادرش موافقت کنند که این درخواست بی پاسخ ماند.

محسن قشقایی زاده، از بازداشت شدگان سرای اهل قلم در سال ۹۱، نهم آبان ماه ۱۳۹۱ به همراه گروه دیگری از حاضران در جلسه سرای اهل قلم بازداشت شده و مدت ۲۰ روز را در بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین گذرانده بود، چندی بعد به دو سال حبس تعزیری محکوم شد.

با این حال دادگاه تجدید نظر با نقض رای پیرعباسی قاضی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب، یک سال و نیم از این مدت را به حال تعلیق در آورد و قشقایی زاده از اواخر فروردین ماه سال جاری برای گذراندن شش ماه حبس تعزیری خود در بند ۳۵۰ و اکنون بند ۸ اوین بازداشت است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.