سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حمله کیهان و صداوسیما به مجله نوپای «زنان امروز»...

حمله کیهان و صداوسیما به مجله نوپای «زنان امروز»

چکیده :برنامه 20:30 پنجشنبه شب به بهانه انتشار نشریه تازه «زنان امروز» اعتراض تندی متوجه آن و نیز مدیر مسئولش کرد و حتی از تعبیر «منحرف» استفاده کرد. کیهان نیز شهلا شرکت را همکار گروهک‌های ضد جمهوری اسلامی در حوزه فمنیسم توصیف کرد....


کلمه – گروه خبر: صداوسیما علیه یک نشریه تازه تاسیس به خبرسازی و تخریب پرداخت.

روزنامه ایران در این باره نوشت: صدا و سیما در یکی از برنامه های خبری خود بازهم مطبوعات و وزارت ارشاد را آماج حمله قرار داد. برنامه موسوم به 20:30 به صورت غیر منتظره تصویری منفی از نشریات تخصصی ارائه کرد. این برنامه پرحاشیه و جنجالی پنجشنبه شب به بهانه انتشار نشریه تازه «زنان امروز» اعتراض تندی متوجه آن و نیز مدیر مسئولش کرد و حتی از تعبیر «منحرف» استفاده کرد.

به نوشته روزنامه رسمی دولت، 20:30 کوشید به این خبر رنگ و بوی دراماتیک هم بدهد و یکی از خبرنگارانش را سراغ یک کیوسک مطبوعاتی فرستاد و از او درباره «زنان امروز» پرس و جو کرد. این برنامه همچنین به موازات تخطئه مدیر مسئول «زنان امروز» متولیان وزارت فرهنگ و ارشاد را نیز از هجمه و تخریب بی نصیب نگذاشت.

اولین شماره مجله «زنان امروز» به مدیرمسئولی شهلا شرکت به تازگی منتشر شده است.

انتشار این نشریه و نیز بازگشت ایران فردا به عرصه مطبوعات پس از 14 سال توقیف، علاوه بر صداوسیما واکنش روزنامه کیهان را هم در پی داشت که در این باره نوشت: شهلا شرکت همکار گروهک‌های ضد جمهوری اسلامی در حوزه فمنیسم با دریافت مجوز نشریه زنان امروز، اقدام به انتشار  این نشریه به جای نشریه توقیف شده «زنان» کرده است. مجله زنان 15 سال پیش به دلیل اخلال در حقوق عمومی و تضعیف نهادهای نظامی و انقلابی از جمله بسیج مستند به اصل 24 قانون اساسی و صدر ماده 6 قانون مطبوعات و مصوبه نشست 298 شورای عالی امنیت ملی به تاریخ 79/8/28 و تبصره 2 از ماده 5 قانون مطبوعات مبنی بر لازم‌الاجرا بودن این مصوبات به دلیل بی‌توجهی به تذکرات کتبی و شفاهی که پیش از این مکررا به مدیر مسئول نشریه در باب رعایت قانون مطبوعات و سایر مقررات و دستورالعمل‌های مربوطه داده شده است، بنا به رای اعضای هیئت نظارت بر مطبوعات لغو مجوز شد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.