سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » فراخوان 65 زندانی رجایی‌شهر: بیایید برای ایران و مردمانش دعا کنیم...
» دعا کنیم تا از ایران‌مان دروغ، خشم و نفرت رخت بربندد

فراخوان 65 زندانی رجایی‌شهر: بیایید برای ایران و مردمانش دعا کنیم

چکیده :زندانیان رجایی‌شهر در بخشی از این نامه ضمن ابراز امیدواری برای بارور شدن امیدهای تازه و گسترش صداقت و مهربانی در میان ایرانیان با دعوت همگانی به دعا نوشته‌اند: این بار می‌خواهیم دعا کنیم برای زنان و مردانی که به خاطر عقاید و اندیشه‌های خود در زندان به سر می‌برند برای زندانبانان آنان برای رعایت حقوق انسان‌ها....


نفر از زندانیان سالن ۱۲ زندان رجایی‌شهر با انتشار نامه‌ای از همگان درخواست کردند تا برای رفع هرگونه قهر و خشونت‌ورزی از سرزمین ایران و پرهیز از دروغ‌پردازی و نفرت‌انگیزی دعا کنند.

به گزارش کلمه زندانیان رجایی‌شهر در بخشی از این نامه ضمن ابراز امیدواری برای بارور شدن امیدهای تازه و گسترش صداقت و مهربانی در میان ایرانیان با دعوت همگانی به دعا نوشته‌اند: این بار می‌خواهیم دعا کنیم برای زنان و مردانی که به خاطر عقاید و اندیشه‌های خود در زندان به سر می‌برند برای زندانبانان آنان برای رعایت حقوق انسان‌ها.

متن کامل این نامه که در اختیار کلمه قرار گرفته به شرح زیر است:

بیایید دعا کنیم

اسقف دسموند توتو، برنده جایزه صلح نوبل، در زمان حکومت آپارتاید در آفریقای جنوبی به مناسبت خاکسپاری یکی از رهبران سیاه‌پوستان که در زندان به قتل رسیده بود در خطبه‌ای که ایراد کرد چنین گفت: برای رهبران این سرزمین دعا کنید. برای پلیس به خصوص نیروهای امنیتی و کسانی که در زندان خدمت می‌کنند دعا کنید که تشخیص بدهند زندانیان هم موجودات انسانی هستند. پیشنهاد می‌کنم برای سفید‌پوستان آفریقای جنوبی هم دعا کنید.

هموطنان:

همه‌ی ما در زندگی خود چه دین باور باشیم یا نباشیم، خواه کلیمی باشیم یا مسیحی، مسلمان باشیم یا بهایی، زرتشتی باشیم یا بودائی، لحظاتی را به راز و نیاز گذرانده‌ایم. با درون خود و یا با خدای خود، گرفتاری یا بیماری، در سختی و دلتنگی برای خود یا دیگران.

و این بار می‌خواهیم دعا کنیم برای زنان و مردانی که به خاطر عقاید و اندیشه‌های خود در زندان به سر می‌برند برای زندانبانان آنان برای رعایت حقوق انسان‌ها.

همه ما در روزهای اخیر قضایای بند ۳۵۰ زندان اوین را شنیده‌ایم و بسیار تاسف خورده‌ایم. چه بر این سرزمین و مردم آن آمده است؟ چرا به جای مهر و دوستی، خشم و خشونت دیده می‌شود و جای بردباری و شکیبایی، قهر و غضب؟ بیایید دعا کنیم تا از ایران‌مان دروغ، خشم و نفرت رخت بربندد و جای آن صداقت، بردباری و مهربانی چهره گشاید. در خلوت خود، با خانواده خود، همسایه و هموطن خود دعا کنیم. مهم نیست دعا را به کدامین قبله می‌خوانیم. مهم نیست به فارسی می‌خوانیم یا زبان دیگری ولی بیایید دعا را خالصانه و از صمیم قلب بخوانیم. بیایید دعا را با هم و برای هم بخوانیم. دعایی برای مدارا و بردباری. دعایی برای ایران و مردمان آن. دعایی برای بارور شدن امیدهایی تازه برای حیاتی جدید. بیایید برای ایران دعا کنیم.

امضاکنندگان:

فرید آزموده

بهمن احمدی‌امویی

جعفر (شاهین) اقدامی

رضا انتصاری

داود ایزی

محمود بادوام

مسعود باستانی

محمد بنازاده

عارف پیشه‌ورز

بهزاد ترحمی

بهروز عزیزی توکلی

وحید تیزفهم

فرهمند ثنایی

شهرام چینیان

ایرج حاتمی

حجت‌الله حاتمی

ماشا‌الله حائری

خالد حردانی

افشین حیرتیان

جمال‌الدین خانجانی

فواد خانجانی

کامران رحیمیان

کیوان رحیمیان

سهید رضایی

هوشنگ رضایی

سعید رضوی فقیه

دیدار رئوفی

شاهرخ زمانی

کوروش زیاری

رامین زیبایی

ریاض سبحانی

سیف‌الله سگانی

عزیز‌الله سمندری

سید محمد سیف‌زاده

باتمیر شاه‌محمداوف

ایقان شهیدی

جمشید صادق‌الحسینی

کیوان صمیمی

سیامک صدری

فرهاد صدقی

شاهرخ طائف

حشمت‌الله طبرزدی

حاج کریم معروف عزیز

بهروز عیسی‌پور

علیرضا فرهانی

سعید (عمر) فقیه‌پور

فرهاد فهندژ

فواد فهندژ

کمال کاشانی

پیمان کشفی

سعید ماسوری

مهدی محمودیان

سعید مدنی

زانیار مرادی

لقمان مرادی

کامران مرتضایی

پیام مرکزی

فواد مقدم

محمدعلی منصوری

عادل نعیمی

عفیف نعیمی

شاهین نگاری

مصطفی نیلی

فرشید ید‌اللهی

ناصح یوسفی

آرشیو اخبار حمله به بند ۳۵۰ زندان اوین


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.