سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » واکنش فائزه هاشمی به پنج شنبه سیاه اوین: دولت حداقل موضع خود را مشخص کند...
» دولت نشان دهد که اجرای قانون اساسی و حقوق ملت برایش در اولویت است

واکنش فائزه هاشمی به پنج شنبه سیاه اوین: دولت حداقل موضع خود را مشخص کند

چکیده :انتظار از دولت است كه اگر در اين زمينه كاری از دستش بر نمی آيد، كه می دانيم برنمی آید، حداقل تلاش جدی درجهت روشن شدن واقعيت ها و مشخص نمودن موضع خود داشته باشد تا حتی الامكاننسبت به ادای وظيفه خود از جمله اجرای قانون اساسی در اين زمينه اقدامی كرده باشد و افكار عمومی بداند كه دولت نسبت به اجرای حقوق ملت، فصل سوم قانون اساسی، همت دارد و از اولويت های اوست....


فائزه هاشمی، فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی در یادداشتی کوتاه با اشاره به یورش خونین پنج شنبه گذشته به بند 350 زندان اوین، از دولت خواسته که درجهت روشن شدن واقعيت ها تلاش کند تا نسبت به ادای وظيفه خود از جمله اجرای قانون اساسی در اين زمينه و تنویر افکار عمومی اقدامی كرده باشد.

متن این یادداشت که در اختیار کلمه قرار گرفته به شرح زیر است:

زنداني های بي پناه و بی دفاع در بند ٣٥٠ زندان اوين مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند، رييس سازمان زندانها اين خبر را از اساس دروغ می داند. در تناقض با اين اظهار نظر، وزير دادگستری می گويد جراحت های مختصری بوده است. بیش از 70 زندانی به طور دقيق با ذكر نام و نوع و ميزان آسيب ديدگی شهادت می دهند كه اين برخورد وحشيانه صورت گرفته است و تعدادی از نمايندگان مجلس تفاضای تحقيق و تفحص داده اند.

تكليف اصولگراها، البته اصولگراهای افراطی كه بخش عمده حاكميت در اختيار آنهاست، معلوم است و انتظاری از آنها نيست، زيرا متاسفانه افراطی گری سبب كور و كر شدن افراد شده و چنان تعصبی ايجاد كرده كه به راحتی و بر خلاف دين و اخلاق و انسانيت و منطق و قانون حقايق را منكر می شوند و يا وارونه جلوه می دهند و از هر باطلی حمايت می كنند و در مقابل هر حقی می ايستند.

ولي انتظار از دولت است كه اگر در اين زمينه كاری از دستش بر نمی آيد، كه می دانيم برنمی آید، حداقل تلاش جدی درجهت روشن شدن واقعيت ها و مشخص نمودن موضع خود داشته باشد تا حتی الامكاننسبت به ادای وظيفه خود از جمله اجرای قانون اساسی در اين زمينه اقدامی كرده باشد و افكار عمومی بداند كه دولت نسبت به اجرای حقوق ملت، فصل سوم قانون اساسی، همت دارد و از اولويت های اوست.

آیت‌الله هاشمی: در دفاع از مظلوم، جدی باشید/ می‌خواهند دولت را بی‌خاصیت جلوه دهند

آرشیو اخبار حمله به بند ۳۵۰ زندان اوین


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.