سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بیست و یک زندانی دیگر بند 350 به اعتصاب غذا پیوستند...
» اعلام هفت تخلف ماموران سازمان زندان ها و هفت خواسته زندانیان

بیست و یک زندانی دیگر بند 350 به اعتصاب غذا پیوستند

چکیده :21 زندانی در بیانیه ی اعلام اعتصاب خود با تشریح تخلفات ماموران امنیتی که به بند 350 یورش آورده بودند با ذکر 7 خواسته تاکید کرده اند که تا برآورده شدن درخواستها به رغم میل باطنی و با توجه به اینکه ما هیچ راهی برای رساندن پیام خود و پیگیری مطالباتشان باقی نمانده است، دست به اعتصاب غذای نامحدود می زنند. ...


در پی اعتصاب غذای اعتراضی 12 زندانی سیاسی محبوس در بند 350 زندان اوین، 21 زندانی دیگر به جمع اعتصاب کنندگان غذا پیوستند.

به گزارش کلمه، این زندانیان سیاسی در بیانیه ی اعلام اعتصاب خود با تشریح تخلفات ماموران امنیتی که به بند 350 یورش آورده بودند با ذکر 7 خواسته تاکید کرده اند که تا برآورده شدن درخواستها به رغم میل باطنی و با توجه به اینکه ما هیچ راهی برای رساندن پیام خود و پیگیری مطالباتشان باقی نمانده است، دست به اعتصاب غذای نامحدود می زنند.

پیش از این هم زندانیان منتقل شده به سلول های انفرادی بند ۲۴۰ که هنوز 14 نفر از انها در انفرادی هستند، اعلام کرده بودند که تا زمان بازگشت به بند ۳۵۰ در اعتصاب غذا خواهند بود.

متن این بیانیه به گزارش کلمه به شرح زیر است:

مردم شریف ایران، همانگونه که اطلاع یافته اید روز پنج شنبه 28 فروردین مردان باتون به دست با یورش به بند 350 به بهانه‌های واهی به طور غیرقانونی به مدت چهار ساعت با ایجاد رعب و وحشت به ضرب و شتم زندانیان پرداختند. عده‌ای را به شدت مضروب و روانه بندهای انفرادی کردند و پنج روز پس از آن واقعه از پذیرفتن مسئولیت خود در این زمینه طفره رفته و آن واقعه را یک جنجال تبلیغاتی می خوانند. ماموران و لباس شخصی ها به موارد غیر قانونی و ضد حقوق بشری زیر مبادرت کردند، که مجموعاً از موارد نقض حقوق زندانیان و حقوق انسان محسوب می‌شود.

یک: ضرب و شتم شدید زندانیان

دو: ایجاد صدمات عمدی به عده‌ای از زندانیان

سه: عدم اعزام مصدومان به بیمارستان و مراکز پزشکی

چهار: عدم پیگیری شکایات زندانیان

پنج: تراشیدن موی سر و صورت به اجبار به قصد تحقیر زندانیان

شش: زدن دستبند و چشم‌بند

هفت: تخریب اموال عمومی و شخصی

با عنایت به موارد نقض حقوق زندانیان و موارد متعدد نقص اصول مندرج در اعلامیه جهانی حقوق بشر و میثاقین و همچنین بی توجهی و نقض اصول مندرج در قانون اساسی و آیین نامه سازمان زندان ها ما زندانیان سیاسی خواستار موارد زیرهستیم:

یک: بازگشت همه زندانیان مضروب اعزامی به بند 240 انفرادی

دو : رسیدگی به موضوع و تعقیب قانون شکنان

سه: اعزام فوری مجروحین به پزشکی قانونی برای ارزیابی میزان صدمات جسمی

چهار: اعزام مجروحین به بیمارستان برای درمان جراحات

پنج: عذرخواهی رسمی از زندانیان و خانواده‌هایشان

شش: جبران خسارات مادی و معنوی زندانیان

هفت: حضور نمایندگان شریف ملت ایران و هیات حفظ حقوق شهروندی دادگستری استان تهران در محل بند 350 زندان اوین و استماع اظهارات زندانیان و تهیه صورت جلسه.

لازم به یادآوریست تا برآورده شدن درخواستها به رغم میل باطنی و با توجه به اینکه ما هیچ راهی برای رساندن پیام خود و پیگیری مطالباتمان باقی نمانده است، دست به اعتصاب غذای نامحدود می زنیم.

افراد امضا کننده:

عبدالفتاح سلطانی

اسماعیل برزگری

وحید اصغری

آرش همپای

مهدی ساجدی فر

امید شاهمرادی

ابراهیم پیروزی

مسعود عرب چوبدار

اسدالله هادی

سهیل عربی

اصغر قطان

امیر درستی

رسول حیدرزاده

رضا شهابی

سعید حائری

امید زارعی نژاد

یاشار دارالشفا

مهدی خدایی

مجید اسدی

علی سلام پور

امیر قاضیانی

آرشیو اخبار حمله به بند ۳۵۰ زندان اوین


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.