سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پیام نوروزی بیت آیت الله منتظری و اظهار امیدواری نسبت به آزادی و رفع حصر و حبس...

پیام نوروزی بیت آیت الله منتظری و اظهار امیدواری نسبت به آزادی و رفع حصر و حبس

چکیده :بیت مرحوم آیت الله العظمی منتظری در پیامی نوروزی نسبت به "آزادی زندانیان سیاسی و عقیدتی" و "رفع حصر" رهبران جنبش سبز اظهار امیدواری کرد و خواستار "جایگزینی اخلاص در عمل" به جای خودخواهی‌​​ها، انحصارطلبی‌​ها و تمامیت‌خواهی‌​های موجود شد....


بیت مرحوم آیت الله العظمی منتظری در پیامی نوروزی نسبت به “آزادی زندانیان سیاسی و عقیدتی” و “رفع حصر” رهبران جنبش سبز اظهار امیدواری کرد و خواستار “جایگزینی اخلاص در عمل” به جای خودخواهی‌​​ها، انحصارطلبی‌​ها و تمامیت‌خواهی‌​های موجود شد.

متن پیام نوروزی بیت مرحوم آیت الله منتظری خطاب به تمامی ایرانیان به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«یا مقلّب القلوب و الابصار، یا مدبّر اللیل و النهار، یا محوّل الحول و الاحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال»

در آستانه رسیدن بهار و سال شمسی 1393 از خداوند رحمان و رحیم می‌خواهیم که حال ما را به بهترین حال تغییر دهد.

از او می‌خواهیم که ایمان ما را کامل تر، نیّت ما را خالص ‌تر، و عمل ما را صالح ‌تر گرداند.

از او می‌خواهیم که به همگان توفیق فهم دستورات حیات‌بخش قرآن کریم و عمل به آن را بیشتر عنایت نماید.

از او می‌خواهیم که به مسئولین کشور ما توفیق خدمت بیشتر به مردم نجیب و فهیم ایران، و لیاقت بزرگواری و لطف و گذشت نسبت به آنان را عطا فرماید.

از او می‌خواهیم که در این سال جدید یاری کند تا دل‌​ها به هم نزدیکتر گردد، کدورت‌​ها برطرف شود و همدلی و همزبانی در بین همه افزون گردد.

از او می‌خواهیم که چنان محبتی در دل‌ها ایجاد کند که آتش جنگ در دنیا خاموش شود؛ و صلح و آشتی در بین تمام کشورها و ملت‌​ها برقرار گردد.

از او می‌خواهیم که در دل‌های همه ما رحم و مروت را جایگزین سنگدلی و ناجوانمردی، عفو و گذشت را جایگزین انتقام و کینه‌جویی، دوستی را جایگزین دشمنی، اعتدال را جایگزین تندروی و کندروی نماید؛ و اخلاص در عمل را جایگزین خودخواهی‌​​ها، انحصارطلبی‌​ها و تمامیت‌خواهی‌​ها بگرداند.

و در پایان، آزادی همه زندانیان سیاسی و عقیدتی و رفع حصر عزیزان ما حضرات آقایان کروبی و موسوی و سرکار خانم رهنورد را از خداوند منّان خواهانیم. والسلام.

بیت آیت الله العظمی منتظری

نوروز 1393 احمد منتظری


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.