سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

توییتر در ترکیه مسدود شد

چکیده : دفتر رسانه ای نهاد نخست وزیری ترکیه در بیانیه ای دلیل مسدود شدن توییتر را بی توجهی مدیران این شبکه اجتماعی به درخواست دادگاهی در ترکیه برای بستن برخی از صفحات موجود در توییتر عنوان کرد...


دولت ترکیه در پی انتقاد «رجب طیب اردوغان» نخست وزیر در مورد استفاده مخالفان از شبکه اجتماعی «توییتر»، دسترسی کاربران اینترنت به این شبکه اجتماعی را مسدود کرد.

به گزارش ایرنا، دفتر رسانه ای نهاد نخست وزیری ترکیه در بیانیه ای دلیل مسدود شدن توییتر را بی توجهی مدیران این شبکه اجتماعی به درخواست دادگاهی در ترکیه برای بستن برخی از صفحات موجود در توییتر عنوان کرد.

در این بیانیه آمده است: اگر مدیران توییتر مواضع خود را تغییر دهند و به خواسته دادگاه ترکیه در این زمینه توجه کنند بار دیگر استفاده از این شبکه اجتماعی در ترکیه امکان پذیر می شود، اما در حال حاضر برای از میان
برداشتن این خطر از مقابل مردم ترکیه راهی جز مسدود کردن آن وجود نداشته است.

از شب گذشته – پنجشنبه شب – کاربران اینترنتی در ترکیه وقتی آدرس توییتر را در رایانه وارد می کنند با صفحه ای مواجه می شوند که روی آن نوشته شده است، این پایگاه در چارچوب اقدامات بازدارنده از طرف سازمان مخابرات کشور مسدود شده است.

نخست وزیر ترکیه روز پنجشنبه تهدید کرده بود که «در صورت لزوم دستور خواهد داد تا برخی شبکه های اجتماعی چون توییتر مسدود شود و توجهی به واکنش های بین المللی نخواهیم داشت».


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.