سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پس از پنج سال حبس ظالمانه؛ عبدالله مومنی آزاد شد...

پس از پنج سال حبس ظالمانه؛ عبدالله مومنی آزاد شد

چکیده :نامه عبدالله مومنی به آیت الله خامنه ای در تابستان ۸۹ که طی آن در مورد شکنجه های بی سابقه و تکان دهنده ای که تحمل کرده بود، دست به افشاگری زد مهمترین علت محرومیت های شدید وی در دوره حبس پنج ساله بوده...


عبداالله مومنی سخنگوی سازمان دانش آموختگان ایران (ادوار تحکیم وحدت)پس  از تحمل پنج سال حبس بعدارظهر پنج شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، عبدالله مومنی رییس ستاد شهروند آزاد مهدی کروبی در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری که ۳۰ خرداد ۸۸ توام با ضرب و شتم در محل این ستاد انتخاباتی توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شده بود امروز پنج شنبه ۲۲ اسفند پس از پایان دوره محکومیت ۵ سال حبس از زندان اوین آزاد شد.

بر اساس تقویم اجرای احکام زندان، مومنی ۲۳ اسفند بایستی آزاد می شد اما وی به شکل غیرمترقبه  امروز  پس از پایان دوره محکومیت ۵ سال حبس با خودروی زندان از اوین خارج و سپس آزاد شد که به نظر میرسد  این کار برای جلوگیری از تجمع در مقابل درب زندان اوین صورت گرفته باشد.

عبدالله مومنی که در پنجمین بیدادگاه علنی حوادث پس از انتخابات توسط قاضی صلواتی محاکمه شد ابتدا به ۶ سال حبس بعلاوه ۲ سال حبس تعلیقی قابل اجرا محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدیدنظر مجموعا به پنج سال حبس تبدیل شد.

دو سال از مدت محکومیت این فعال سیاسی، در ارتباط با اعنراضات دانشجویی در سال ۸۲ است که با احتساب بخشی از ایام بازداشت قبلی، عبدالله مومنی امروز پنج شنبه از زندان آزاد شد.

عبدالله مومنی طی ۴ سال گذشته بدون برخورداری از حتی یک روز مرخصی به طور دائم در زندان اوین محبوس بوده است. وی بیش از ۱۰۰ روز را در سلول های انفرادی ۲۰۹ و ۲۴۰ اطلاعات سپری کرده و همراه با چند نوبت اعتصاب غذای اعتراضی قریب به ۶۰ روز را نیز در سلول های انفرادی سازمان زندانها محبوس

بوده است.

گفتنی است نامه عبدالله مومنی به آیت الله خامنه ای در تابستان ۸۹ که طی آن در مورد شکنجه های بی سابقه و تکان دهنده ای که تحمل کرده بود، دست به افشاگری زد مهمترین علت محرومیت های شدید وی در دوره حبس پنج ساله بوده است. وی در طول مدت زندان به بیماری های متعددی مبتلا و از جمله بخشی از شنوایی خود را بر اثر شکنجه بازجویان از دست داد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.