سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » افتتاحیه جشنواره فیلم فجر؛ راه هموار نیست، اما رفتن امیدوارکننده و لذتبخش است...

افتتاحیه جشنواره فیلم فجر؛ راه هموار نیست، اما رفتن امیدوارکننده و لذتبخش است

چکیده :رضاداد گفت:«خوش به‌حال ملتی که گذشته را انکار نمی کنند، اما تکرار هم نمی‌کنند. راه هموار نیست، اما رفتن امیدوارکننده و لذتبخش است و سینمای ایران عبور از مسیرهای ناهموار را بارها تجربه کرده است که ان الله یحب الصابرین.»...


مراسم افتتاحیه سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر شامگاه حمعه 11 بهمن در تالار وحدت تهران آغاز شد.

به گزارش خبرآنلاین، این مراسم که کارگردانی آن را محمد حیدری به عهده دارد و مجریش فرزاد حسنی است، با تلاوت قران مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

پخش گزارشی از روند برپایی دوره های گذشته جشنواره فیلم فجر یکی از بخش های مراسم افتتاحیه جشنواره امسال بود.

رضا داد دبیر جشنواره فیلم فجر هم در این مراسم با بیان این که سی و یک دوره از جشنواره فجر می‌گذرد و پیک شادباش انقلاب اسلامی که فریاد شکست صدای استبداد بود، گفت:«حالا این جشنواره مرد میانسالی است که می‌خواهد در راه خود استوار باشد و میراث گذشتان را بر شانه خود همچون بالی بلند، پرواز دهد که «سلام هی حتی مطلع فجر»

او از جشنواره سی و دوم به عنوان فصل دیگری از سینمای ایران نام برد که در آن با هم و در کنار هم ایستادن را بار دیگر تجربه می‌کنیم؛«آنچه در این راه استوارمان می‌کند امید است به حضرت حق و فردایی که همچون شانه‌های طلایی خورشید سر به آسمان می‌ساید و وعده می دهد رسیدن نارنج رادر گلوگاه بهار. امسال زمستان چشم انتظار رسیدن بهار است و خود را با تدبیری بلند و امیدوار برای رسیدن بهار آماده می‌کند. در این بهار که فجرش می خوانیم، در این جشنواره که میزبان و میهمانش یکی است، می‌کوشیم تا در سال تحویل سینمای ایران کنار هم باشیم برای ساختن پرده ای سفید از امید و آگاهی.»

رضاداد گفت:«خوش به‌حال ملتی که گذشته را انکار نمی کنند، اما تکرار هم نمی‌کنند. راه هموار نیست، اما رفتن امیدوارکننده و لذتبخش است و سینمای ایران عبور از مسیرهای ناهموار را بارها تجربه کرده است که ان الله یحب الصابرین.»

در این مراسم علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیام حسن روحانی رئیس دولت تدبیر و امید را قرائت کرد. (اینجا)

رضا عطاران، احمدرضا درویش، محمدمهدی عسگرپور، منوچهر محمدی، صابر ابر، پژمان بازغی، مهتاب کرامتی، هنگامه قاضیانی، رخشان بنی‌اعتماد، هما روستا، جهانگیر میرشکاری، علی عطشانی، علی اکبر ثقفی، حسین و مهدی پاکدل، آنا نعمتی، باران کوثری، مسعود کیمیایی، سیدرضا میرکریمی، کمال تبریزی، داود رشیدی، مانی حقیقی، فرزاد موتمن، مصطفی کیایی، محمدرضا عباسیان دبیر دوره گذشته جشنواره فیلم فجر، ساره بیات، هومن سیدی، حامد کمیلی، مهرداد صدیقیان، محمدرضا فروتن، نرگس آبیار، نگار جواهریان، هاتف علیمردانی، فرشته طائرپور، سعید راد، شهاب حسینی، پیمان معادی، رضا ناجی، نورا هاشمی، سعید سعدی، رویا نونهالی، نازنین بیاتی، منوچهر شاهسواری، سیروس الوند، طهماسب صلح‌جو، گلاب آدینه، برزو ارجمند و … ازجمله سینماگران حاضر در این مراسم هستند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.