سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » فرشاد مومنی: رویه دولت جدید گام برداشتن در مسیر دولت قبلی است...

فرشاد مومنی: رویه دولت جدید گام برداشتن در مسیر دولت قبلی است

چکیده :یک کارشناس مسایل اقتصادی با بیان اینکه حرف نزدن نسبت به عدالت اجتماعی و همچنین بد دفاع کردن از آن دو روی یک سکه اند گفت: دولت جدید نیز در زمینه عدالت اجتماعی در مسیر دولت قبلی گام بر می دارد....


یک کارشناس مسایل اقتصادی با بیان اینکه حرف نزدن نسبت به عدالت اجتماعی و همچنین بد دفاع کردن از آن دو روی یک سکه اند گفت: دولت جدید نیز در زمینه عدالت اجتماعی در مسیر دولت قبلی گام بر می دارد.

به گزارش مهر، فرشاد مومنی در دوازدهمین کنگره حزب مردم سالاری که صبح امروز در مجتمع آدینه در حال برگزاری است با بیان اینکه مجموعه سیاست های عدالت که توسط دولت گذشته اعمال شد عملاً جامعه را به جای عدالت به سمت فلاکت کشاند گفت: در ماه های پایانی دولت گذشته شاخص فلاکت دو برابر ماه های آغازین آن دولت بود که این یک زاویه از انحراف بود.

وی افزود: در دولت گذشته به جای سیاست های عدالت محور برخوردی رانت جویانه و شعارزده نسبت به عدالت اجتماعی اعمال شد که هزینه بزرگی به کشور تحمیل کرده.

این کارشناس مسایل اقتصادی گفت: در بهترین حالت حداقل 3 دهه زمان می برد تا خسارت ها و فاجعه های زیست محیطی حاصل شده از دفاع بد دولت گذشته از عدالت جبران شود.

وی با بیان این که این خطر نیز در کمین دولت جدید نیز وجود دارد خاطرنشان کرد: در دولت جدید به دلیل نپرداختن و صحبت نکردن از مساله عدالت اجتماعی این خطر نیز وجود دارد که عدالت پایمال شود و این خطر دوم کمتر از خطر اول نیست و اگر این رویه ای که دولت جدید تا به امروز داشته است استمرار پیدا کند باز هم شاهد فاجعه دیگر در عدالت خواهیم بود.

مومنی با تاکید بر این که حرف نزدن در مورد عدالت اجتماعی و همچنین بد دفاع کردن از آن دو روی یک سکه اند گفت: این رویه دولت جدید نیز همان گام برداشتن در مسیر دولت قبلی است.

وی افزود: در دولت قبلی می گفتند ما می خواهیم عدالت اجتماعی برقرار کنیم اما به جای آن سیاست های تورم زا تدوین می کردند که این سیاست ها نیز خود موجب تشویق بی عدالتی بود اما در این دولت حرفی از عدالت اجتماعی زده نمی شود که این نیز یک راهبرد غلط و خطرناک است.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که دل در گرو ایران دارند تقاضا می کنم از دولت و مجلس بخواهند که نسبت به تدوین سیاست های تورم زا با دقت و تامل بیشتری عمل کنند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.