سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دیدار احمد منتظری با خانواده موسوی و کروبی؛ هر روز حصر، ایجاد هزینه اضافی بر نظام...

دیدار احمد منتظری با خانواده موسوی و کروبی؛ هر روز حصر، ایجاد هزینه اضافی بر نظام

چکیده : هر روز حصر، هزینه اضافی بر نظام وارد می کند و هر روز آن معادل بیانیه ای موثر در جهت اثبات حقانیت جنبش سبز است. ثبات و پایداری سه یار محصور جنبش سبز موجب گسترش و تعمیق اهداف جنبش در میان مردم و سیاسیون حتی بخش هایی قابل توجه و اثر گذار از طیف اصول گرایان علاقمند و دلسوز به نظام شده و بر محبوبیت میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی افزوده است....


حجت الاسلام والمسلمین احمد منتظری، زهرا ربانی املشی، عماد باقی و جمعی از دوستان و همرزمان ایام انقلاب با حضور در منزل یکی از دختران میرحسین و رهنورد و همچنین منزل مهدی کروبی با خانواده محصورین جنبش سبز دیدار کردند.

به گزارش کلمه، در این دیدار صمیمانه، دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد با تشریح وضعیت پدر و مادر خود و پاره ای از اتفاقات ماههای اخیر و مسایل پیش آمده، تاکید کردند که هیچ تغییری در شرایط آنان ایجاد نشده است.

در این جلسه خاطرنشان شد که با توجه به انواع محدودیتها و نیز قطع همه ی حقوق انسانی و شهروندی محصورین، حصر آنها بدتر از شرایط زندان است. این درحالیست که آنها با اینکه خود تحت ظلمی چنین قرار دارند دلسوز کشور بوده و خواستار آرامش و ثبات در کشور هستند.

به گفته ی دختران نخست وزیر ایام دفاع مقدس، محصورین امیدوارند که دولت منتخب مردمی بتواند علیرغم انبوه مشکلات پیش رو با توجه به حسن نیست و دلسوزی که وجود دارد در جهت رفع این مشکلات گامهای مثبتی بردارد.

در این دیدار، تاکید شد که هر روز حصر، هزینه اضافی بر نظام وارد می کند و هر روز آن معادل بیانیه ای موثر در جهت اثبات حقانیت جنبش سبز است.

به گفته ی حاضران، ثبات و پایداری سه یار محصور جنبش سبز موجب گسترش و تعمیق اهداف جنبش در میان مردم و سیاسیون حتی بخش هایی قابل توجه و اثر گذار از طیف اصول گرایان علاقمند و دلسوز به نظام شده و بر محبوبیت میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی افزوده است.

بر اساس این گزارش، همچنین در این جلسه با گرامی داشت یاد و نام و ذکر شجاعت مرحوم ایت الله العظمی منتظری و دفاع ایشان از حق و ظلم روا شده، تاکید شد که ایشان تا لحظه آخر هیچ تقاضایی برای رفع این مشکلات یا برگشت از باورها یا نشانه ای برای سازش نشان ندادند.

در همین حال پایگاه اطلاع رسانی آیت‌الله العظمی منتظری در گزارشی از این دو دیدار به نقل از احمد منتظري آورده است:

هفته گذشته به اتفاق خانواده و بعضی از دوستان در تهران، با خانواده‌های محترم آقایان کروبی و میرحسین موسوی دیدار کردیم. در این دیدارهای جداگانه ابتدا سرکار خانم کروبی و دختران جناب آقای موسوی گزارشی از حال آن بزرگواران ارائه فرمودند. نقطه مشترک هر دو، حکایت از ابتلای آن عزیزان به بیماری‌های مختلف جسمی بود که آنان را رنج می‌دهد در عین این‌ که از روحیه عالی و بالایی برخوردارند.

دختران سرکار خانم رهنورد از بیماری مادرشان و نیز عدم دسترسی به امکانات پزشکی مناسب و لازم به شدت نگران بودند.

اجمال مطالبی که ملاقات کنندگان اظهار داشتند عبارت بود از:

1- حصر این بزرگواران علاوه بر این که خود آنان را از نعمت آزادی که حقی خدادادی است محروم کرده، ملت و مسئولین را هم به نوعی متضرّر نموده است؛ ملت از فیض حضور و استفاده از وجودشان محرومند، و کشور و مسئولین را ناتوان و عاجز در برابر دگر‌اندیشان معرفی می‌کند.

2- در این حصر بیشترین ضرر متوجه نظام است؛ چون هر روز که بر آن می‌گذرد به مثابه این است که آقایان موسوی و کروبی یک بیانیه صادر کرده و افشاگری نموده باشند.

3- مسئله حصر این بزرگواران به یک خواست عمومی و ملی تبدیل شده است، و اظهار امیدواری شد که مسئولین مربوطه این پیام ملت را بشنوند و به وظیفه خود عمل نمایند.

4- اظهار تأسف از این شد که پیغمبر اسلام(ص) در 1400 سال پیش، پس از فتح مکه کسانی را بخشید که آن حضرت و مسلمانان را با آزار بسیار از مکه اخراج کرده بودند؛ ولی الآن کسانی که ادّعای پیروی آن حضرت را دارند، افرادی را نمی‌بخشند که غیراز انتقاد و خیرخواهی برای کشور و مسئولین آن هدفی نداشتند.

5- ادامه حصر این بزرگواران آنقدر زشت و ناپسند است که در مقابل سؤالات خبرگزاری‌های خارجی احساس شرمندگی می‌کنیم؛ مخصوصاً پس از رحلت آقای نلسون ماندلا بسیار گفته می‌شود که او دشمنان خود را بخشید ولی رهبران ایران دوستان خود را هم نمی‌بخشند.

در پایان اظهار امیدواری شد که مسئولین امر، لیاقت و توفیق رفع حصر این بزرگان را پیدا کنند و بتوانند به این خواسته مردم شریف ایران جامه عمل بپوشانند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.