سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » با دریافت ۳ ماه از معوقات ۷ ماهه؛ کارگران فولاد زاگرس به کردستان بازگشتند...

با دریافت ۳ ماه از معوقات ۷ ماهه؛ کارگران فولاد زاگرس به کردستان بازگشتند

چکیده :تجمع اعتراضی کارگران اخراجی فولاد زاگرس در تهران که بامداد روز دوشنبه (۵ آبان ماه) در مقابل مجلس شورای اسلامی آغاز شده بود و دو روز بعد از آن نیز (ششم و هفتم آبان ماه) در مقابل ساختمان‌های وزارت کار و سازمان تأمین اجتماعی ادامه یافته بود در حالی به پایان رسید که پس از کش و قوس‌های فراوان، سرانجانم شب گذشته کارگران با دریافت بخشی از حقوق معوقه ۷ ماه گذشته‌شان راهی محل اقامت خود در شهرستان قروه شدند....


تجمع اعتراضی کارگران اخراجی فولاد زاگرس در تهران که بامداد روز دوشنبه (۵ آبان ماه) در مقابل مجلس شورای اسلامی آغاز شده بود و دو روز بعد از آن نیز (ششم و هفتم آبان ماه) در مقابل ساختمان‌های وزارت کار و سازمان تأمین اجتماعی ادامه یافته بود در حالی به پایان رسید که پس از کش و قوس‌های فراوان، سرانجانم شب گذشته کارگران با دریافت بخشی از حقوق معوقه ۷ ماه گذشته‌شان راهی محل اقامت خود در شهرستان قروه شدند.

«خالد نادری» یکی از کارگران فولاد زاگرس که به همراه ۱۷۰ نفر از همکارانش به تهران سفر کرده بود، در این باره به ایلنا گفت: کارگران ذوب آهن فولاد زاگرس بعد از سه روز اعتراض صنفی در مقابل ساختمان مجلس و وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با دخالت و پی‌گیری مسئولان وزارت کار، بخشی از مطالبات معوقه کارگران که مربوط به سه ماه و هجده روز از حقوق سال گذشته است، دیشب به حساب کارگران واریز شد.

او گفت: در ‌‌نهایت به تناسب گروه شغلی کارگران بین یک میلیون ۶۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون ۳۰۰ هزار تومان به حساب کارگران واریز شد.

به گفته این کارگر مذاکره کننده با مقامات مجلس و دولت، روز گذشته کارگران پس از دریافت چک کارفرما با مراجعه کارگران به بانک، متوجه شدند که به دلیل مسدود بودن حساب کارخانه امکان توزیع پول میان کارگران وجود ندارد که با لغو موقت حکم دادگستری قروه، امکان واریز بخشی از مطالبات معوقه هفت ماه گذشته کارگران مقدور شد.

این کارگر در خاتمه اظهار داشت: کارگران همچنان خواستار بازگشت به کار و دریافت مطالبات معوقه خود هستند و در صورت پایبند نبودن کارفرما به تعهدات‌اش، کارگران مجددا به اعتراضات صنفی خود ادامه می‌دهند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.