سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » احمد پورنجاتی: القاب کلیشه ای مانند«یك منبع مطلع» شایسته‌ حكومت‌های غیرمردمی است...

احمد پورنجاتی: القاب کلیشه ای مانند«یك منبع مطلع» شایسته‌ حكومت‌های غیرمردمی است

چکیده :القاب كلیشه ای و سایه وار همچون : " یك مقام آگاه " و " یك منبع مطلع " شایسته ی دوران قایم باشك بازی های حكومت های اقتدارگرای غیر مردمی ست . ( نمونه اش قضیه ی ناپسند برخورد با دختران جناب مهندس موسوی و دیگران نیز )...


احمد پورنجاتی در نامه‌ای به رییس‌جمهور نوشته است: ه شخص رییس جمهور به عنوان دومین مقام مسؤول در اركان نظام نمی تواند و پذیرفته نیست كه در برابر آنچه بر شهروندان می گذرد ، حتی اگر در حیطه ی وظایف دستگاه اجرایی نباشد ، بی اعتنا باشد.

نامه‌ی احمد پورنجاتی که در صفحه فیس‌بوک شخصی وی منتشر شده، به شرح زیر است:

نامه به جناب آقای رییس جمهوری

با سلام و احترام

البته می توانستم برایتان پیام خصوصی بفرستم یا ایمیل كنم اما می خواهم در حال و هوای همان شفافیتی كه شما در بیان واقعیت ها و نابسامانی های موجود در كشور دارید دو نكته راكه به گمانم كم اهمیت تر از ” دیپلماسی ” و ” وضعیت اقتصادی ” نیست در محضر هم وطنانم به جناب عالی یادآور شوم . هرچند به اقتضای هوشمندی و تجربه و عقلانیتی كه از شما سراغ دارم ،می دانم كه به آنها بی اعتنا نبوده اید:

1- مجموعه ی دولت و به ویژه شخص رییس جمهور به عنوان دومین مقام مسؤول در اركان نظام نمی تواند و پذیرفته نیست كه در برابر آنچه بر شهروندان می گذرد ، حتی اگر در حیطه ی وظایف دستگاه اجرایی نباشد ، بی اعتنا باشد . به خصوص اگر موضوع ، جنبه ی عمومی داشته باشد یا برای بخش مهمی از افكار عمومی پرسش و ابهام ایجاد كرده باشد . چه رسد به این كه مساله مربوط به بخشی از دولت باشد !

البته موضع گیری و واكنش دولت در این گونه موارد باید خالی از كلی گویی و ماله كشی و فرار از بار مسؤؤلیت و از همه مهم تر باید در یك رده ی معتبر و قابل قبول باشد كه اطمینان افكار عمومی را در پی داشته باشد .

القاب كلیشه ای و سایه وار همچون : ” یك مقام آگاه ” و ” یك منبع مطلع ” شایسته ی دوران قایم باشك بازی های حكومت های اقتدارگرای غیر مردمی ست . ( نمونه اش قضیه ی ناپسند برخورد با دختران جناب مهندس موسوی و دیگران نیز )

2- نگرانم كه دولت شما كه با شعار عقلانی ” اعتدال ” و رویكرد منطقی ” تدبیر و امید ” به میدان مدیریت كشور آمده و از اكثریت شهروندان رای اعتماد گرفته ، دچار همان آفت بی توازنی و روی یك دنده غلتیدن دولت های پیشین – حتی در دوران سازندگی و اصلاحات – شود !

نشانه هایی از غفلت یا كم توجهی به عرصه ی سیاسی داخلی و به ویژه سرنوشت جامعه ی مدنی و نهادهای مردم نهاد و نیز شلتاق سنتی نسبت به فعالیت های روزنامه های مستقل در این روزها خودنمایی كرده است . البته ظاهر همه ی برخوردها ” قانانی = خیییییلی قانونی ” ست !

باور من این است كه وزیران مربوط در این دولت می بایست خود،مدعی و پیگیر بازگشایی نهادهای صنفی اهالی سینما و روزنامه نگاران و نهادهای سیاسی قانونی ( احزاب قانونی ) باشند كه به دلایل ناموجه و یا بدون طی تشریفات قانونی دچار توقف فعالیت شده اند . نه برعكس . وزیر كار باید دغدغه ی باز گشایی انجمن روزنامه نگاران را داشته باشد . وزیر ارشاد باید بكوشد كه هیات نظارت رای به توقیف یك روزنامه به بهانه یا علت درج یك مقاله ندهد .

زیاده جسارت است اما یادتان باشد كه : ” دیگ تدبیر امیدتان را با سوراخ سوراخ كردن به آبكش تبدیل نكنند ” !

با فروتنی : احمد پورنجاتی 7/ آبان / 92


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.