سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

مقصر ما هستیم

چکیده : امروز اصغر فرهادی در حصر کاری است و برای دختر جوان هنرمندمان حکم زندان صادر میکنند و بسیاری از هنرمندان سکوت میکنند . مقصر همه ما هستیم که تن به بیعدالتی میدهیم...


حسین زمان:

امروز بار دیگر برای پیگیری کار به معاونت هنری ارشاد مراجعه کردم و از حراست در مورد جواب استعلامی که چند هفته پیش داده بودم جویا شدم . پاسخ این بود که هنوز از بالا جواب نیامده . گفتم کی این بالا جواب میده ، فرمودند معلوم نیست . طی چند روز گذشته تلاش کردم تا جناب مرادخانی ، معاون هنری را ملاقات کنم ولی متاسفانه موفق نشدم و امروز هم پس از پاسخ حراست با دفتر ایشان تماس گرفتم ولی جوابی دریافت نکردم .

برایم خیلی سخت بود تا پس از هفده سال فعالیت هنری اینگونه تلاش کنم و اینچنین پاسخ بگیرم ولی فقط بخاطر روشن شدن واقعیت ها و از طرفی نمیتوانم کتمان کنم به دلیل ذوق و شوق دیدار شما دوستان بصورت رو در رو و در یک اجرای زنده ، تحمل کردم.

در حال بازگشت از ارشاد بودم که یکی از کارمندان حراست ارشاد به من زنگ زد و گفت الان تماس گرفتم ( احتمالا با بالا ) و گفتند شما فعلا برای آلبوم اقدام کنید و مجوز های لازم را بگیرید و کنسرت را بگذارید برای بعد . گفتم یعنی مجوز کنسرت ندارم ، گفتند خیر فقط میتوانید برای آلبوم اقدام کنید .

اقدام برای آلبوم یعتی چند ماهی دوندگی و بی نتیجه ماندن چون از همین ابتدا به من گفته شده ترانه های بابک صحرایی را مجوز نمیدهند و این عملا یعنی سر کار گذاشتن من . من بصورت نسیه و التماسی مجوز نمیخواهم . باید این مقررات سخت و عجیب و غریب برداشته شود و اگر من مجاز به فعالیتم باید بتوانم هم آلبوم منتشر نمایم و هم کنسرت بدهم . میگویند برای برگزاری کنسرت اگر هم حراست اجازه فعالیت به شما بدهد ، یک شرکت فرهنگی باید برای شما کنسرت بگذارد و خودتان حق چنین کاری را ندارید ، میگویند تمام ترانه هایتان را قبل از کنسرت بایستی اجرا کنید و فیلم بگیرید و فیلم را برای بررسی به ما بدهید ، میگویند هنگام اجرا فقط باید بخوانید و صحبت اضافی نکنید . میگویند حق ندارید آثارتان را برای پخش به شبکه های ماهواره ای بدهید ، پس به کجا بدهیم ؟ شبکه های خودمان پخش میکنند ؟ من حق دارم از همه رسانه های موجود در ایران و در خارج از ایران بهره ببرم و کسی حق ندارد مانع شود . مجوز امثال بابک صحرایی را به دلیل همکاری با هنرمندان خارج از ایران لغو کرده اند ، این کار خلاف است مگر هنرمندان ایرانی خارج از کشور چه گناهی مرتکب شده ند که همکاری با آنها جرم است؟ من زیر بار چنین باید ها و تحکم هایی نمیروم که اگر میخواستم اینگونه باشم خیلی پیش از این ها مجوز گرفته بودم .

من تمامی مشکلات را از چشم دولت و مسئولین دولتی نمیدانم ، مشکل اساسی متوجه خود ماست ، متوجه اکثریت هنرمندان است که حاضرند تحت هر شرایطی کار کنند و صدایشان در نمی آید ، مقررات و ضوابط نا معقول و غیر اصولی را میبینند و دم نمیزنند . خود ماست ، متوجه اکثریت هنرمندان است که حاضرند تحت هر شرایطی کار کنند و صدایشان در نمی آید ، مقررات و ضوابط نا معقول و غیر اصولی را میبینند و دم نمیزنند . وطیفه خانه سینما و خانه موسیقی ( که گویا من و امثال من را عضو این خانه نمیدانند ) چیست ؟ آیا دفاع از حقوق هنرمندان از جمله وظایف ایشان نیست ؟ امروز اصغر فرهادی در حصر کاری است و برای دختر جوان هنرمندمان حکم زندان صادر میکنند و بسیاری از هنرمندان سکوت میکنند . مقصر همه ما هستیم که تن به بیعدالتی میدهیم


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.