سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » رتبه فضای کسب و کار ایران در جهان: ۱۵۲...

رتبه فضای کسب و کار ایران در جهان: ۱۵۲

چکیده :بدین ترتیب ایران در رده بندی جهانی فضای کسب و کار نسبت به سال گذشته 7 پله سقوط داشته است. سال گذشته ایران در میان 185 کشوری که مورد مطالعه قرار گرفته بودند رتبه ای بهتر از 145 بدست نیاورده بود. در آن سال نیز ایران با 1 پله سقوط در شاخص فضای کسب و کار مواجه شده بود....


بانک جهانی در جدیدترین گزارش خود از سقوط ۷ پله ای ایران از نظر شاخص فضای کسب و کار در میان ۱۸۹ کشور جهان خبر داد.

به گزارش «فولاد نیوز»، بانک جهانی در تازه ترین گزارش خود موسوم به «گزارش فضای کسب و کار 2014» به مقایسه 189 کشور جهان از نظر سهولت فعالیت های اقتصادی و وضعیت فضای کسب و کار آن ها پرداخته است.

بانک جهانی رتبه ایران از نظر فضای کسب و کار در میان کشورهای جهان را 152 اعلام کرده است.

بدین ترتیب ایران در رده بندی جهانی فضای کسب و کار نسبت به سال گذشته 7 پله سقوط داشته است. سال گذشته ایران در میان 185 کشوری که مورد مطالعه قرار گرفته بودند رتبه ای بهتر از 145 بدست نیاورده بود. در آن سال نیز ایران با 1 پله سقوط در شاخص فضای کسب و کار مواجه شده بود.

شاخص کلی فضای کسب و کار بر پایه 11 شاخص کوچکتر با عناوین آغازکسب وکار،کسب مجوز، استخدام نیروی کار، ثبت داراییها،کسب اعتبارات، حمایت از سرمایه گذاری، مالیات، تجارت مرزی، اجرای قراردادها و ورشکستگی و دریافت انرژی برق محاسبه می شود. این شاخص در واقع نشان دهنده سهولت و مناسب بودن هرکشور برای انجام فعالیت های اقتصادی و تجاری است.بدین ترتیب ایران از نظر سهولت و مناسب بودن برای انجام فعالیت های اقتصادی در میان 189کشور در مراتب انتهایی قرار دارد.

در جهان سنگاپور رتبه نخست از نظر فضای کسب و کار را به خود اختصاص داده است و هنگ کنگ، نیوزیلند، آمریکا، دانمارک، مالزی، کره جنوبی، گرجستان، نروژ و انگلیس به ترتیب رتبه های دوم تا دهم را به خود اختصاص داده اند.

به گزارش تسنیم، کشور آفریقایی چاد نیز در رتبه آخر قرار گرفته است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.