سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعزام هیاتی از صندوق بین المللی پول به ایران برای بررسی وضعیت تحریم ها...

اعزام هیاتی از صندوق بین المللی پول به ایران برای بررسی وضعیت تحریم ها

چکیده :این گروه اعزامی به ایران، با دقت تاثیر تحریم‌های غرب علیه اقتصاد ایران را بررسی می‌کند. این تحریم‌های در بخش ارتباط های تجاری باعث شد تا بانک جهانی در سال 2011 به شکل فزاینده‌ای از ایران فاصله بگیرد....


صندوق بین‌المللی پول با اعلام اینکه نرخ رشد اقتصادی ایران در سال آینده به ۱.۱ درصد می‌رسد، از اعزام هیاتی اقتصادی به ایران خبر داد. این هیات برای بررسی تاثیر تحریم ها به کشور می آید.

به گزارشالجزیره نت، سخنگوی صندوق بین‌المللی پول گفت: «کریستین لاگارد» رئیس صندوق بین‌المللی پول با حسن روحانی رئیس جمهور ایران در خصوص سیاست‌های اقتصادی و راه‌های گسترش روابط با صندوق بین‌المللی پول گفت‌وگو کردند.

سخنگوی صندوق بین‌المللی پول افزود: این دیدار در حاشیه نشست سازمان ملل در نیویورک صورت گرفت. هیات ایرانی درباره گسترش روابط با اقتصاد جهانی در این نشست صحبت کردند و اقتصاد را از اولویت‌های دولت ایران برشمردند و بر افزایش روابط با صندوق بین‌المللی پول تاکید کردند.

وی یادآور شد: صندوق بین‌المللی پول در حال بررسی برای اعزام گروهی به ایران است، تا برای بازگشت هیات اقتصادی ایران برای شرکت در جلسات آینده صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی که در واشنگتن برگزار می‌شود، از آنها دعوت کنند. آخرین هیئت صندوق بین‌المللی پول در سال 2011 به ایران آمدند.

این گروه اعزامی به ایران، با دقت تاثیر تحریم‌های غرب علیه اقتصاد ایران را بررسی می‌کند. این تحریم‌های در بخش ارتباط های تجاری باعث شد تا بانک جهانی در سال 2011 به شکل فزاینده‌ای از ایران فاصله بگیرد.

کارشناسان معتقدند که صادرات نفتی ایران (به دلیل تحریم‌ها) به نصف کاهش یافته است.

صندوق بین‌المللی پول در ماه آوریل برآورد کرد، اقتصاد ایران بعد از کاهش ۱.۹درصدی رشد اقتصاد در آخر سال گذشته، امسال قدری بهتر شده و این نرخ کاهشی به 1.3 درصد می‌رسد.

صندوق بین‌المللی پول همچنین معتقد است؛ انتظار می‌رود رشد اقتصادی ایران در سال آینده تا 1.1 درصد برسد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.