سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بلاتکلیفی در پرونده ستار بهشتی؛ اختلاف نظر بین بازپرس و دادستان/ مرتضوی دوم چه کسی ...

بلاتکلیفی در پرونده ستار بهشتی؛ اختلاف نظر بین بازپرس و دادستان/ مرتضوی دوم چه کسی است؟!

چکیده :با گذشت نزدیک به یکسال هنوز پرونده ستار بهشتی به نتیجه نرسیده و اختلاف نظر بین دادستان و بازپرس بر بلاتکلیفی بیشتر این پرونده افزوده است. در حالی که پیشتر خانواده این قربانی بی عدالتی در قوه قضاییه از دادستان بعنوان مرتضوی دوم نام برده بود، وکیل پرونده گفته است که دادستان این پرونده گرفتن رضایت نامه را قانونی می داند. ...


کلمه- گروه خبر: با گذشت نزدیک به یکسال هنوز پرونده ستار بهشتی به نتیجه نرسیده و اختلاف نظر بین دادستان و بازپرس بر بلاتکلیفی بیشتر این پرونده افزوده است.

در حالی که پیشتر خانواده این قربانی بی عدالتی در قوه قضاییه از دادستان بعنوان مرتضوی دوم نام برده بود، وکیل پرونده گفته است که دادستان این پرونده گرفتن رضایت نامه را قانونی می داند.

پیشتر گیتی فاضل پور خبر داده بود که مادر ستار بهشتی با فشار و تهدید ناچار به دادن رضایت نامه کلی شده است.

از نظر خانواده این قربانی، رضایتنامه هیچ اعتبار و ارزش قانونی ندارد. یکی از اعضای خانواده ستار بهشتی سال گذشته به کلمه گفته بود: روز بعد از سوم بود که به مادر ستار زنگ زدند که بیا برویم و قاتل های فرزندت را نشانت دهیم. وقتی خانم عشقی را می برند آگاهی تهران، به او می گویند برگه بازداشت سحر را داریم. همسر سحر و برادر ستار هم آنجا بوده اند و هر کدام را با همین برگه تهدید می کنند که اگر مادر ستار رضایت نامه را امضا نکند دخترش هم بازداشت می شود. مادر ستار اجبارا رضایت نامه را امضا می کند. ظاهرا مضمون رضایت نامه این حد است که من از مسوولین شکایتی ندارم. مادر ستار می گوید من شکایتم خود را به خدا می برم و اما تقاضا دارم از مسوولین که پیگیر کار پرونده بچه ام باشند. مگر غیر از این است که وقتی چاقو زیر گلویتان بگذارند هر چه هم جلویتان بگذارند شما که نه نمی گویید؟ این امضا هم همین حکم را داشت. ولی ایشان گفتند که این رضایت نامه قانونی نیست. وقتی جرم هم ثابت شده متهمی بیاید و با تهدید رضایت بگیرد.

به گزارش کلمه، چندی پیش یکی از نزدیکان خانواده ستار بهشتی با اشاره به فشارهایی که به وکیل این پرونده وارد می شود، گفته بود: خانم پور فاضل که با تهدیدات شدید امنیتی مجبور به سکوت و عدم مصاحبه شده اند نیز با سایت امنیتی تسنیم مصاحبه نمود و گفت که «کیفر خواست صادر شده و در آن قتل غیر عمد عنوان شده است.» من تاجایی که همراه خانواده بوده ام اطلاع دارم که بازپرس پرونده که از وی می توانم بعنوان مرتضوی دوم دستگاه قضایی نام ببرم تلاش بی وقفه ای نموده تا بتواند قاتل را از چنگال عدالت رهایی بخشد.

این بار نیز گیتی پورفاضل وکیل خانواده ستار بهشتی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم درباره آخرین وضعیت این پرونده اظهار داشته که پرونده برای رفع اختلافات به دادگاه ارسال شده ولی هنوز جوابی از سوی دادگاه اعلام نشده است.

وی در تشریح اختلافات موجود در این پرونده گفت: یک اختلاف بین بنده به عنوان وکیل خانواده ستار بهشتی و بازپرس پرونده است با این توضیح که بازپرس قائل به ارتکاب قتل شبه‌عمد است اما بنده معتقد هستم که قتل عمد رخ داده است.

وکیل خانواده ستار بهشتی ادامه داد: اختلاف دوم بین دادستان و بازپرس پرونده و مربوط به رضایتی است که با عجله از خانواده ستار بهشتی اخذ شده است؛ دادستان این رضایت را قانونی می‌داند ولی بازپرس چنین نظری ندارد.

پورفاضل در پایان خاطرنشان کرد: هنوز دادگاه نظر خود را درباره این موارد اعلام نکرده و باید منتظر بمانیم تا مشخص شود دادگاه چه نظری دارد.

هفته گذشته همزمان با سفر روحانی به نیویورک مادر ستار بهشتی در نامه ای به دبیرکل سازمان ملل از وی خواسته تا با رایزنی با حسن روحانی٬‌زمینه را برای رسیدگی به پرونده فرزندش و حل آن٬‌ فراهم آورد.

مادر این وبلاگ نویس زندانی در بخشی از نامه خود ضمن ابراز تاسف از روند رسیدگی به پرونده فرزندش٬ می گوید که سفر آقای روحانی به سازمان ملل را فرصتی دانسته تا فریاد دادخواهی وشکایتش را از این طریق مطرح نماید.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.