سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آزادی هفت زندانی سیاسی زن از زندان اوین...

آزادی هفت زندانی سیاسی زن از زندان اوین

چکیده :هفت تن از زندانیان سیاسی زن محبوس در زندان اوین آزاد شدند. به گزارش خبرنگار کلمه، محبوبه کرمی و مهسا امرآبادی که از بازداشت شدگان بعد از اعتراضات مردمی سال 88 بودند، در حالی به صورت مشوط آزاد شدند که تنها چند ماه به اتمام دوران محکومیت آنها مانده بود. مهسا امر آبادی نخستین بار...


هفت تن از زندانیان سیاسی زن محبوس در زندان اوین آزاد شدند.

به گزارش خبرنگار کلمه، محبوبه کرمی و مهسا امرآبادی که از بازداشت شدگان بعد از اعتراضات مردمی سال 88 بودند، در حالی به صورت مشوط آزاد شدند که تنها چند ماه به اتمام دوران محکومیت آنها مانده بود.

مهسا امر آبادی نخستین بار در خرداد سال ۸۸ بازداشت و حدود سه ماه را در بند انفرادی ۲۰۹ سپری کرد. امرآبادی دومین بار در اسفند ۸۹ به بهانه حضور در تجمعات اعتراضی به حصر مهندس موسوی و مهدی کروبی توسط حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بازداشت و به یک سال حبس تعزیری و ۴ سال حبس تعلیقی محکوم شد.

محبوبه کرمی نیز عضو کمپین یک ملیون امضا و از اعضای جبهه مشارکت است که در اسفند سال ۸۸ بازداشت شد. وی در شعبه ۵۴ تجدید نظر دادگاه انقلاب به ریاست قاضی موحد به سه سال حبس تعزیری محکوم شد.

در همین حال مریم جلیلی، میترا رحمتی، فرح واضحان، ژیلا مکوندی و کفایت ملک محمدی از زندانیان سیاسی بند زنان زندان اوین نیز به طور مشروط آزاد شده اند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.