سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نامه زندانیان سیاسی بند 350 زندان اوین به آملی لاریجانی: شاهد مرگ تدریجی یکی از همبن...
» بیست و چهارمین روز اعتصاب غذا حسین رونقی در زندان اوین

نامه زندانیان سیاسی بند 350 زندان اوین به آملی لاریجانی: شاهد مرگ تدریجی یکی از همبندیان خود هستیم

چکیده :15 زندانی سیاسی محبوس در بن 350 زندان اوین در نامه ای به آملی لاریجانی درباره ی وضعیت سیدحسین رونقی، همبندی خود که در اعتصاب غذا به سر می برد با نگرانی اعلام کرده اند که چه بسا این هشدار نامه عنقریب به شهادت نامه‌ای جدید تبدیل گردد: ما مصرانه درخواست می‌کنیم تا دیر نشده و انسانی قربانی بی‌تدبیری‌ها و اهمال‌های مسئولین دادستانی تهران نشده است اقدام کنید که ممکن است فردا خیلی دیر باشد....


15 زندانی سیاسی محبوس در بن 350 زندان اوین در نامه ای به آملی لاریجانی درباره ی وضعیت سیدحسین رونقی، همبندی خود که در اعتصاب غذا به سر می برد با نگرانی اعلام کرده اند که چه بسا این هشدار نامه عنقریب به شهادت نامه‌ای جدید تبدیل گردد: ما مصرانه درخواست می‌کنیم تا دیر نشده و انسانی قربانی بی‌تدبیری‌ها و اهمال‌های مسئولین دادستانی تهران نشده است اقدام کنید که ممکن است فردا خیلی دیر باشد.

به گزارش کلمه، این زندانیان در نامه ی خود خاطرنشان کرده اند که نارسایی کلیه و انسداد حالب، وجود عفونت و خون در ادرار، بزرگ شدن پروستات و التهاب مثانه، خونریزی معده و دستگاه گوارش، آنژین قلبی و افت شدید فشارخون و ضربان بالای قلب از مواردی است که در پرونده ی سیدحسین رونقی نگرانی ها را از ادامه اعتصاب غذای وی افزایش داده است.

سیدحسین رونقی ملکی در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ در ۲۲ آذرماه همان سال بازداشت و به اتهامات تبلیغ علیه نظام، توهین به رهبری و توهین به رییس دولت به ۱۵ سال حبس محکوم شد. کلیه های او در دوران بازجویی دچار آسیب شدید شد و تا به حال چند بار تحت عمل جراحی و مراقبت های ویژه پزشکی قرار گرفته است. این زندانی سیاسی از تاریخ ۱۸ مرداد ماه به دلیل بی توجهی مسولان به وضعیت کلیه اش و عدم انتقال او به بیمارستان برای درمان دست به اعتصاب غذا زده است. یک هفته پس از آغاز اعتصاب غذا و بی توجهی مسئولان قضایی به این اعتراض مادر وی، زلیخا موسوی، نیز دست به اعتصاب غذا در خانه زده است.

متن نامه ی زندانیان سیاسی محبوس در بند 350 زندان اوین که در اختیار کلمه قرار گرفته به شرح زیر است:

بسمه تعالی

آیت الله آملی لاریجانی، ریاست محترم قوه قضاییه

چندی است در کنار رنج‌های بی‌شماری که در زندان با آن مواجهیم، شاهد مرگ تدریجی یکی از همبندیان خود، حسین رونقی ملکی، هستیم که شمع زندگیش ذره ذره در حال خاموشی است. وی از بیماری های متعددی رنج می‌برد و در حدود چهار سال گذشته که در زندان بوده هفت بار مورد عمل جراحی کلیه و حالب قرار گرفته و هربار بدلیل بازگرداندن وی به زندان و عدم تامین امکانات درمانی و بهداشتی ضروری برای وی در زندان، عمل انجام شده که قبل از انتقال وی به زندان موفقیت آمیز بوده در زندان دچار پس رفت شده و بیماری وی به وضعیت قبل از عمل و یا بد‌تر از آن برگشته است.

بدلیل عدم رسیدگی به بیماری، وی به عنوان آخرین حربه بیش از ۲۵ روز است که دست به اعتصاب غذا زده و همین امر باعث تشدید بیماری های وی شده است.

وی در تاریخ ۲ شهریور ۱۳۹۲ به وسیله پزشکان متخصص بیمارستان هاشمی‌نژاد برای مشکلات کلیه مورد معاینه قرار گرفته و آن‌ها نیز دستور بستری شدن سریع وی در بیمارستان داده‌اند همچنین ۶ شهریور ۱۳۹۲ برای مشکلات گوارشی به وسیله پزشکان بیمارستان مدرس مورد ماینه قرار گرفته و آن‌ها نیز دستور بستری شدن سریع وی را داده‌اند و علیرغم مخالفت پزشک معالج مامورین مانع بستری شدن وی شده و او را به زندان برگردانده‌اند. نظریات پزشکان بیمارستان هاشمی‌نژاد به همراه پرونده‌های پزشکی قبلی وی تحویل پزشکی قانونی داده شده و پزشکی قانونی در تاریخ ۶ شهریور ۹۲ نظر خود را به دادستان تهران منعکس کرده است. پزشک قانونی قبلا نیز چندین بار وضع خطیر بیماری وی را به دادستان اعلام کرده است. ولی با وجود اورژانس و خطرناک بودن رو به تزاید وضعیت وی مسئولین مربوطه اقدامی برای بستری شدن وی در بیمارستان نکرده‌اند و بجای برخورد مسئولانه بیشتر در صدد لجاجت با این بیمار هستند و در پاسخ به اعتراض وی یکبار به خود او و یکبار به پدر وی گفته‌اند حداکثر این است که می‌میرد و پس از چند روز سر و صدا همه چیز تمام می‌شود. متاسفانه این برخورد افرادی از دستگاه تحت مدیریت شماست که ادعای اجرای قضای اسلامی و عدل علوی را دارند. در حال حاضر آقای رونقی ملکی به بیماری های شدید زیر که در پرونده پزشکی وی مندرج است مبتلا است:

– نارسایی کلیه و انسداد حالب

– وجود عفونت و خون در ادرار

– بزرگ شدن پروستات و التهاب مثانه

– خونریزی معده و دستگاه گوارش

– آنژین قلبی و افت شدید فشارخون و ضربان بالای قلب

جناب آقای آملی لاریجانی

جنابعالی نیک مستحضرید که مطابق الزامات شرعی و قانونی و آیین نامه سازمان زندان‌ها، درمان حق بدیهی زندانی بیمار است و مسئولیت آن متوجه اولیای زندان و مدیران دادستانی و دستگاه قضا است و تعلل در آن موجب ضمان شرعی و مسئولیت قانونی است. ما هشدار می‌دهیم، هشداری جدی، که جان انسانی در بند ۳۵۰ در خطر است و با نگرانی اعلام می‌کنیم که چه بسا این هشدار نامه عنقریب به شهادت نامه‌ای جدید تبدیل گردد. ما مصرانه درخواست می‌کنیم تا دیر نشده و انسانی قربانی بی‌تدبیری‌ها و اهمال‌های مسئولین دادستانی تهران نشده است اقدام کنید که ممکن است فردا خیلی دیر باشد.

اسامی امضا کنندگان:

امیر خسرو دلیرثانی

محمد داوری

سیامک قادری

علیرضا رجایی

سیداحمد هاشمی

سعید مدنی

محسن میر دامادی

عبدالله مومنی

سید علیرضا بهشتی

قربان بهزادیان‌نژاد

عماد بهاور

محمد امین هادوی

مسعود پدرام

علی خدابخش

محمد حسن یوسف‌پور سیفی


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.