سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » علی مطهری: اخباری مبنی بر بازداشت محمدرضا رحیمی شنیده ام + تکمیلی...

علی مطهری: اخباری مبنی بر بازداشت محمدرضا رحیمی شنیده ام + تکمیلی

چکیده :صبح امروز خبرگزاری تسنیم با انتشار مطلبی به نقل از یک منبع آگاه خبر داد که بازجویی و تحقیقات از یک مقام ارشد دولت دهم در خصوص ارتباط با پرونده اختلاس از بیمه ایران، آغاز شده است و برخی منابع از احتمال صدور قرار بازداشت خبر داده‌اندپیشتر پورمحمدی رییس سازمان بازرسی کشور که پیش از این اعلام کرده بود بنا به مصالح نظام به پرونده محمدرضا رحیمی رسیدگی نمی شود. ...


کلمه – گروه خبر: پس از آنکه خبرگزاری تسنیم نزدیک به سپاه در خصوص بازجویی از محمدرضا رحیمی به نقل از یک منبع آگاه خبری منتشر کرد، علی مطهری نیز گفته است: بنده هم اخباری دال بر بازداشت رحیمی شنیده ام.

صبح امروز خبرگزاری تسنیم با انتشار مطلبی به نقل از یک منبع آگاه خبر داد که بازجویی و تحقیقات از یک مقام ارشد دولت دهم در خصوص ارتباط با پرونده اختلاس از بیمه ایران، آغاز شده است و برخی منابع از احتمال صدور قرار بازداشت خبر داده‌اند.

پیشتر پورمحمدی رییس سازمان بازرسی کشور که پیش از این اعلام کرده بود بنا به مصالح نظام به پرونده محمدرضا رحیمی رسیدگی نمی شود. اما به نظر می رسد با پایان عمر دولت دهم و اعلام احکام متهمان اختلاس بیمه ایران بازجویی از معاون اول احمدی نژاد نیز آغاز شده است.

به گزارش کلمه، محمدرضا رحیمی که در دادگاه های اختلاس بیمه ایران با نام اختصاری م.ر به فساد متهم شده اما پیگرد قضایی او با حکم حکومتی رهبری متوقف شده، پس از آنکه دادگاه رسیدگی به بیمه ایران به اتمام رسید همچنان در حاشیه امنیتی قرار گرفته بود.

دادگاه رسیدگی به اختلاس در بیمه ایران، خرداد ماه گذشته بدون حضور متهم اصلی سرحلقه خانه فاطمی برگزار شد. غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه نیز تاکید کرده بود که نام محمدرضا رحیمی در فهرست متهمان پرونده فساد موسوم به “خانه فاطمی” نیست!

این در حالی است که الیاس نادران نماینده تهران با بیان اینکه افرادی که در بحث مفاسد اقتصادی از رحیمی دفاع می کنند از میزان دخالت وی در شبکه مفاسد اقتصادی که اخیرا اعضای آن دستگیر شده اند اطلاعی ندارند، اظهار داشته بود: یا این افرادی که از آقای رحیمی دفاع می کنند از میزان دخالت وی در شبکه فساد اطلاعی ندارند یا اینکه اطلاعات آنها ناقص است.

نماینده تهران گفته بود: آقای رحیمی رئیس حلقه فساد در خیابان فاطمی است که نسبت به جمع آوری منابع از محل منابع فاسد و توزیع آن تصمیم گیری می کرده است و اکنون تقریبا همه اعضای این شبکه فاسد اقتصادی در خیابان فاطمی دستگیر شده اند الا معاون اول فعلی احمدی نژاد. اینکه کسی را به دلیل مسئولیت اجرایی اش از دستگیری مستثنی می کنند نه عادلانه است نه پذیرفتنی. شبکه فساد اقتصادی خیابان فاطمی متشکل از افرادی به اسامی جابر ابدالی، الیاس محمودی، مسعودی و برخی افراد بوده که همه این افراد دستگیر شده اند.

این سخنان با واکنش احمدی نژاد رو به رو شد و او مثل همیشه به دفاع از مردانش آمد و گفت: این سخنان و اتهامات بی‌اساس و صرفا یک حرکت سیاسی است.

در همین حال به دنبال اعلام اسامی مدیران ارشد دولت در اختلاس، معاونت حقوقی ریاست جمهوری به نحوه انتشار برخی اخبار در خصوص پرونده اختلاس بیمه ایران و نقض اصولی از قانون اساسی اعتراض کرد و آن را نقض حقوق شهروندی خواند!

با توجه به محرز بودن نقش محمدرضا رحیمی در پرونده اختلاس شرکت بیمه، پس از اظهارات اژه ای، ذبیحی نماینده دادستان در دومین جلسه رسیدگی به این پرونده نام “م.ر” “معاون اول با عنوان “ریاست سابق دیوان محاسبات” در فهرست متهمان این پرونده اعلام کرد و گفت: “در ابتدای جلسه گذشته نام «م.ر» که در جلسه قبل برده شد مربوط به دوران ریاست دیوان محاسبات وقت بوده است و ربطی به سمت فعلی وی ندارد که بدین وسیله اصلاح می شود”.

صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه هم که طی سالهای گذشته متهم سازش و معامله بر سر پرونده معاون اول احمدی نژاد است ادعا کرده است که نتیجه این دادگاه و دادگاه بیمه عبرتی ماندگار برای همه کسانی شود که فکر می‌کنند می‌توانند با سوءاستفاده از مناصب و قدرت‌های اجرایی و با رانت‌های مختلف به مال و ثروت برسند و ملت بزرگوار باید بدانند که تبعیضی در رسیدگی به اتهامات متهمان فساد اقتصادی در هر رده و مقامی که باشند نداریم.

خبر تکمیلی: وکیل شخصی معاون اول احمدی‌نژاد:رحیمی بازداشت نشده، شکایت می‌کنیم

محمدرضا نادری وکیل شخصی محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس‌دولت سابق در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، اخبار منتشره در خصوص بازداشت یا احضار موکلش برای ادای توضیح در خصوص پرونده بیمه ایران را کذب محض خواند.

وی تصریح کرد: آخرین بار شب گذشته با محمدرضا رحیمی که در خارج از تهران به سر می‌برد، تلفنی گفت‌وگو داشته و موکلش به هیچ وجه از سوی مراجع قضایی بازداشت یا احضار نشده است.

وکیل معاون اول رئیس‌ دولت سابق در پایان اعلام کرد که از رسانه‌های مدعی بازداشت یا احضار رحیمی به دلیل نشر اکاذیب و افتراء شکایت خواهد کرد چرا که هرگز نام موکلش در کیفر خواست مربوط به پرونده بیمه ایران مطرح نبوده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.