سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نقض حکم عماد بهاور در دیوان عالی کشور...

نقض حکم عماد بهاور در دیوان عالی کشور

چکیده :دیوان عالی کشور پس از بررسی اعتراض وکلای عماد بهاور حکم ۱۰ سال حبس وی را نقض و با اعاده دادرسی موافقت کرد. به این ترتیب پرونده این زندانی سیاسی جهت رسیدگی مجدد به دادگاه تجدید نظر ارسال شد....


با نقض حکم ده سال حبس تعزیری عماد بهاور، پرونده ی وی به دادگاه تجدید نظر ارسال شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، دیوان عالی کشور پس از بررسی اعتراض وکلای عماد بهاور حکم ۱۰ سال حبس وی را نقض و با اعاده دادرسی موافقت کرد. به این ترتیب پرونده این زندانی سیاسی جهت رسیدگی مجدد به دادگاه تجدید نظر ارسال شد.

عماد بهاور، رئیس شاخه جوانان نهضت آزادی و عضو ستاد میرحسین موسوی در ۲۲ اسفند ۸۸ بازداشت و از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد.

شعبه ۳۱ دیوان عالی کشور به ریاست قاضی جعفری در خرداد ماه ۹۰ اعاده دادرسی را پذیرفت اما از ارسال پرونده به دیوان جلوگیری به عمل آمد. در ‌‌نهایت پس از دو سال پیگیری، پرونده در خرداد ۹۲ به دیوان فرستاده شد و شعبه ۳۱ دیوان ضمن تأیید ایردهای پرونده حکم صادره را نقض کرد و پرونده را برای بررسی مجدد به شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر به ریاست قاضی زرگر ارسال کرد.

عماد بهاور بیش از ۳/۵ سال است که در بند ۳۵۰ زندان اوین به سر برده و در این مدت تنها چند روز در نوروز ۹۲ به مرخصی آمده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.