سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » فتوای رهبری در خصوص حرمت اطلاع رسانی: گزارش دادن ظلم مسئولان به مردم حرام است...

فتوای رهبری در خصوص حرمت اطلاع رسانی: گزارش دادن ظلم مسئولان به مردم حرام است

چکیده : آیت الله خامنه ای در فتوای جدیدی گفته است که "گزارش دادن ظلم مسئولین به مراکز و مراجع مسئول براى پیگیرى و تعقیب، بعد از تحقیق و اطمینان نسبت به آن اشکال ندارد و حتّى اگر از مقدمات نهى از منکر محسوب شود واجب مى‌‏گردد، ولى بیان آن در برابر مردم وجهى ندارد، بلکه اگر موجب فتنه و فساد و تضعیف دولت اسلامى‏ شود حرام است."این مساله چندی پیش بعد از اختلاس بزرگ سه هزار میلیارد تومانی مطرح شد که برخی از مسئولان بر این باور بودند که نباید این مساله رسانه ای می شد حتی رهبری هم اظهار داشته بود که اختلاس را کش ندهید. فتوای رهبری راه را برای فشار بیشتر بر منتقدان و رسانه ها باز می کند. ...


آیت الله خامنه ای در فتوای جدیدی گفته است که “گزارش دادن ظلم مسئولین به مراکز و مراجع مسئول براى پیگیرى و تعقیب، بعد از تحقیق و اطمینان نسبت به آن اشکال ندارد و حتّى اگر از مقدمات نهى از منکر محسوب شود واجب مى‌‏گردد، ولى بیان آن در برابر مردم وجهى ندارد، بلکه اگر موجب فتنه و فساد و تضعیف دولت اسلامى‏ شود حرام است.”

این مساله چندی پیش بعد از اختلاس بزرگ سه هزار میلیارد تومانی مطرح شد که برخی از مسئولان بر این باور بودند که نباید این مساله رسانه ای می شد حتی رهبری هم اظهار داشته بود که اختلاس را کش ندهید.

فتوای رهبری راه را برای فشار بیشتر بر منتقدان و رسانه ها باز می کند.

وی همچنین اظهار داشته است که “هرگونه گفتار یا کردار و رفتارى که در زمان حاضر سوژه و بهانه به دست دشمن بدهد و یا موجب اختلاف و تفرقه بین مسلمین شود شرعاً حرام مؤکد است.”

رهبری توضیح نداده است که چه رفتار و یا عملی می تواند سوژه باشد و چه کسی مسئول ارائه یک تعریف مشخص حقوقی در این خصوص است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.